Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa B 1.2 - Drżenie kierownicy Corsa B1.2 95 rok

06 Mar 2017 18:14 837 17
  • Poziom 4  
    Dość mocno drży kierownica, są wibracje od prędkości 80 km/h. Koła wyważone. Na diagnostyce nic nie wykazało, ktoś spotkał się z takim problemem?
  • Poziom 4  
    Maglownica raczej ok. ale pewny nie jestem.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Przyczyn, jak doczytasz może być sporo.
    Kiedy i po jakim zdarzeniu to się zaczęło?
    Jeśli stało się to np. po zmianie opon, stawiał bym w pierwszej kolejności na nie, bądź na felgi.
    Jedź na dobry warsztat, na odległość bez oglądania auta, ciężko coś na 100% doradzić.
  • Poziom 4  
    Wpadłem w poślizg w zimie i znalazłem się w zaspie, od tego momentu drga. Cała Zwrotnica z tarczą i piastą wymieniona na używaną, felga też. Lecz dalej drga.

Dodano po 3 [minuty]:

Tylko Felga była zagięta. Zmieniają koła taki sam efekt.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Po takim zdarzeniu, po drugiej stronie też może być coś do wymiany.
    Może któryś amortyzator również "dostał".
    Można gdybać.
    Ewidentnie jest przyczyna (poślizg/zaspa), trzeba znaleźć wszystkie skutki tego wydarzenia.
    Wkładanie używanych (szczególnie takich) części nie gwarantuje ich poprawnego (ani długiego) działania.
    Jedź na porządną diagnostykę, zażądaj ekspertyzy na piśmie, a nie gdybania, może to, a może tamto.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Koła na próbę podmienione, ale jeśli nie były dawno wyważane to też mogą powodować drgania przy prędkości około 80-90km. na godzinę.
    Jeżeli drgania są przy mniejszych prędkościach to wina kół odpada.
  • Poziom 4  
    Koła podmieniane, efekt taki sam.
  • Poziom 17  
    Przy jakiej prędkości zaczynają się wibracje i czy są odczuwalne na kole kierownicy?
  • Poziom 4  
    Od 80 i więcej zaczyna właśnie bić na boki ,wibrować kierownica da się prowadzić lecz jest to uciążliwe.
  • Poziom 33  
    Bridgestone napisał:
    Przy jakiej prędkości zaczynają się wibracje i czy są odczuwalne na kole kierownicy?

Czy ktoś tutaj czyta wątek od początku?
    jamateuszek97 napisał:
    Dość mocno drży kierownica, są wibracje od prędkości 80 km/h. ...

Czy tylko posty trzeba "naklepać".
  • Poziom 17  
    Wskazywało by na krzywą felgę lub niedoważenie kół. To nie droga usługa i warto od tego zacząć. Zabrać ze sobą do serwisu opon drugi komplet kół bo jeśli w jednym komplecie będą krzywe felgi to się podmieni z 2go kompletu i w razie uszkodzonej opony też będzie z czego zrobić sprawny komplet kół bez uchybień.
  • Poziom 33  
    Bridgestone napisał:
    Wskazywało by na krzywą felgę lub niedoważenie kół. ...

Czytasz poprzednie posty?
    Czy tylko nabijasz kolejne?
    Jest napisane:
    jamateuszek97 napisał:
    Koła podmieniane, efekt taki sam.
  • Poziom 4  
    Zakładałem już całkiem nowe opony, koła, i nadal to samo.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ewidentnie wygląda mi to na wyważenie. Przeważnie jak koło jest niedokładnie wywarzone. A w jakiej tolerancji była wyważarka ustawiona (2g,5g,10g)? A czy wogóle była kiedyś kalibrowana.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Ok. Pytałem dlatego bo widziałem, już takie usługi z wywazeniem kół, że głowa boli.
    Skoro są nowe opony to raczej było wyważane od podstaw i raczej nie będzie spartolona robota.
    Już nie zajmuje stanowiska w temacie bo kolega się irytuje i jeszcze na zdrowiu ucierpi z mojego powodu a tego nie chcę.
  • Poziom 33  
    1megan napisał:
    Ewidentnie wygląda mi to na wyważenie. ...

Drugie koła też były nie wyważone?
    Ludzie, dostało auto od uderzenia w zaspę.
    Skoro trzeba było wymieniać całą zwrotnicę z tarczą i piastą, to pewnie oberwało coś jeszcze, amortyzatory, poduszki pod silnikiem itp.
    Skoro to się zaczęło od tego zdarzenia, trzeba szukać "głębiej".

Tym bardziej że o kołach i oponach kilka razy to samo już było.

Bridgestone napisał:
    Ok. Pytałem dlatego bo widziałem, już takie usługi z wywazeniem kół, że głowa boli.

Oczywiście i w innym przypadku bym się zgodził, ale tutaj kilka razy było wszystko zmieniane, wraz z całymi kołami.
    Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.
  • Poziom 4  
    Zwrotnica była cała. myśląem że to wina tarczy bo krzywa była więc wymieniłem razem ze Zwrotnicą. ( Lekko skrzywiona felga tylko była ) nowa jest teraz