Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd Sommer RUNer + podłączenie przcisku.

06 Mar 2017 19:06 693 4
  • Poziom 8  
    Witam

Montowałem dzisiaj u klienta wideodomofon 2-rodzinny OPT z masą różnych funkcji ( sterowanie automatyką do bram itd. ). Wszystko pięknie działa oprócz napędu sterowanego z wideodomofonu. Zajmuje się również napędami do bram i głównie bazuje na Nice, Came i Benince a z Sommerem nigdy nie miałem do czynienia. Bardzo się zdziwiłem że bazuje on jeśli się nie mylę na stykach NC a nie na NO tak jak inne napędy. Problem jest jeszcze tego typu że pod styk krok po kroku ma podpięty zewnętrzny radioodbiornik z came space ewidentnie pod styki NC. Czy jest możliwość spięcia tego jakoś do kupy ( oprócz zewnętrznego nadajnika space NO ) żeby to działało?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Witam,

Jeśli faktycznie automatyka działa na styku NC to wystarczy własnie takie wyjście przekaźnika podłączyć szeregowo z radiem Came. Choć wydaje mi się to dziwne bo w instrukcji wyraźnie jest napisane, że przycisk do sterowania impulsowego ma być zwierny czyli NO.

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Witam,

Mogę się mylić ale mam wrażenie, że ktoś po prostu pomylił się podłączając radio, po naciśnięciu przycisku pilota, przekaźnik otwiera się na chwilkę po czym znów zwiera i właśnie to zwarcie uruchamia napęd. Ciągle zwarcie na złączu jest ignorowane do momentu ponownego rozwarcia i zwarcia styków. A rozwiązanie jest proste, odłączyć radio i po prostu sprawdzić zwierając na chwile odpowiednie styki... jeśli zadziała to podłączyć na stale radio i domofon na NO.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Musze tego spróbować bo to jest za bardzo podejrzane. Który realnie myślący projektant by takie coś stworzył?