Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unimor Neptun M257 - instrukcja

MilordLuke90 06 Mar 2017 19:57 792 7
  • #1 06 Mar 2017 19:57
    MilordLuke90
    Poziom 2  

Witam,
    Poszukuję instrukcji do Unimor Neptun M257, zadowolę się również jakąś podpowiedzią, chodzi mi o podłączenie zewnętrznego urządzenia (magnetowid, dvd lub dekoder) do staruszka Neptuna, próbowałem używając przejściówki z BNC na Chinche (na złączonym zdjęciu) oraz Chincha do przesyłu dzwięku, dźwięk mam ale brak obrazu, nie mam niestety przewodu RGB>RCA ale próbowałem 5-PIN DIN>RCA ale obraz był w negatywie, ktoś coś podpowie?
    Unimor Neptun M257 - instrukcja Unimor Neptun M257 - instrukcja Unimor Neptun M257 - instrukcja

0 7
  • #2 07 Mar 2017 09:42
    Polon_us
    Poziom 41  

MilordLuke90 napisał:
    próbowałem używając przejściówki z BNC na Chinche (na złączonym zdjęciu) oraz Chincha do przesyłu dzwięku, dźwięk mam ale brak obrazu,

Jakie urządzenie było użyte do testowania?

Jeśli DVD lub dekoder to kolega pamiętał o:
    - w danym urządzeniu testującym ustawić wyjście video na gniazdo wyjściowe Composite
    - ustawić rozdzielczość video na 576i

0
  • #4 07 Mar 2017 13:11
    MilordLuke90
    Poziom 2  

Polon_us napisał:
    Jeśli DVD lub dekoder to kolega pamiętał o:
    - w danym urządzeniu testującym ustawić wyjście video na gniazdo wyjściowe Composite
    - ustawić rozdzielczość video na 576i

Używałem combo dvd-viedo.

Czyli mimo że używam chinche to muszę ustawić component?
    Z tego co widziałem to miałem ustawione rgb, spróbuję tak jak kolega radzi, ale rozdzielczości nie zmienię bo nie mam takiej opcji.

Wcześniej trochę grzebałem to udało mi się podłączyć combo używając kabla antenowego i starego dekodera satelitarnego, jakość obrazu jak i dźwięku zaskakująco dobra.

Dodano po 5 [minuty]:

LeDy napisał:
    BNC jedno to wejście a drugie to wyjście. Aby wejście zadziałało trzeba TV przełączyć na AV.(ten przełącznik z tyłu)
    Tu masz

Tyle to na "dupie" obudowy przeczytałem, przełącznik też przełączyłem, nie jestem aż taki zielony ;)

Używając przejściówki bnc-chinche do obrazu i chincha do dźwięku, po przełączeniu mam dźwięk ale nie mam wizji.

0
  • #5 07 Mar 2017 14:30
    Polon_us
    Poziom 41  

MilordLuke90 napisał:

Nie component, ale COMPOSITE.
    To nie jest to samo.

0
  • #6 07 Mar 2017 18:55
    MilordLuke90
    Poziom 2  

Polon_us napisał:
    MilordLuke90 napisał:

Nie component, ale COMPOSITE.
    To nie jest to samo.

Mój błąd, nie mam takiej opcji, no ale temat i tak raczej do zamknięcia po dzisiaj w starym Neptunie coś strzeliło i się wyłączył :/ czyli coś padło, a elektronicy w moim mieście to straszne trudni w obsłudze tak jakby mieli za darmo robić, więc tv nie prędko ożyje lub wcale :(

0
  • #7 07 Mar 2017 20:12
    LeDy
    Poziom 43  

MilordLuke90 napisał:
    Neptunie coś strzeliło i się wyłączył :/ czyli coś padło, a elektronicy w moim mieście to straszne trudni w obsłudze tak jakby mieli za darmo robić, więc tv nie prędko ożyje lub wcale :(

A gdzie mieszkasz?

0
  • #8 08 Mar 2017 00:01
    MilordLuke90
    Poziom 2  

Sieraków, między Poznaniem a Gorzowem.

0
  Szukaj w 5mln produktów