Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Magnat jaki wzmacniacz samochodowy do nich.

06 Mar 2017 20:33 855 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Samochód Lanos HB
    Radio Caliber Rmd 574BT
    Głośniki w półce Magnaty edition 693 ( 3 drożne ) 260w
    W drzwiach Magnaty pro power 102 ( 2 drożne ) 180w
    w słupku Magnaty car fit style T15 ( wysokotonowy) 120w
    w bagażniku sub blaupunkt 8200a ( ale jego nie ruszam )
    Jestem zielony jeśli chodzi o wzmacniacze. Czy do takiego zestawienia jakiś wzmacniacz dało by się podczepić żeby to w końcu jakoś zagrało i o jakiej mocy ?
    Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam Łukasz
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 26  
    Wymień lepiej radio na jakieś firmowe i wygłusz drzwi (chociaż do głośników 10cm i to współosiowych nie wiem czy jest sens) . Wzmacniacz do tych głośników pomoże na pewno, ale według mnie nie ma sensu się w to bawić bo te głośniki są słabe. A do do tego że gra słabo to zacznij od porządnego ustawienia wszystkiego. Najlepiej wszystkie loud, bas, trable itp. Na 0 i subem nadrobić brak basu.

Radio szukaj koniecznie z filtrem HPF żeby odciąć bas z głośników bo od tego jest sub. Z tańszych polecam wszystkie Pioneery.

Edit:
    Te radia są bez wyświetlacza, a widzę że te twoje ma. Możesz poszukać jakiegoś małego wzmacniacza co ma te 35 wat na kanał (czterokanałowy) i będzie ok. Tylko poszukaj z filtrem hpf (stare alpine mają, ale tylko na jednej częstotliwości, u ciebie będzie ok)
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiesz
    Mam stare radio Sony CDX-G1100U ale właśnie zależało mi wyświetlaczu dotykowym które zakupiłem 2 tygodnie temu i dlatego pytam bo skale ma do 0 - 50 głośności a przy 33 to tak jak mówisz te w drzwiach chcą przejąć role subwoofera i zaczynają charczeć ale to co zrobić na tych komponentach co mam żeby jednak głośniki grały tylko samą muzykę to nic się nie da ? Gdzieś wyczytałem że moge głośniki podłączyć pod suba aktywnego tylko że nie za bardzo wiem jak ma to wyglądać bo mam od suba 2 wyjścia ( dwa kanały ) czyli co rozłożyć to na 4 głośniki ? może wtedy sub przejmie bas a że tak jak laik napisze po kablach do głośnika pójdzie tylko muzyka i moc z suba ? Czy tak się nie da ?

Z góry dzięki za odp

A możesz w wolnej chwili zapodać jakiś wzmacniacz Alpina przykładowy
  • Poziom 26  
    Tak niestety się nie da. W twoim subie te gniazda są po to że jak nie masz kabli RCA w radiu to możesz do głośnikowych podłączyć. A twoje radio czasem nie ma opcji HPF? Wtedy tam byś dał i by było git, głośniki nie grały by basem. W innym wypadku musisz albo wymienić radio, albo kupić wzmacniacz z tymi filtrami. A i głośniki 10 cm z przodu to nie jest najlepszy pomysł.
  • Poziom 9  
    Rozumiem teraz, czyli w drzwi jakiej średnicy byś polecał głośniki średnicy i czy 2 drożne ? Wtedy moge drzwi wytłumić jeśli bym miał w radiu taką funkcje w radiu albo kupił wzmacniacz ?

Dodano po 1 [minuty]:

Rozumiem teraz, czyli w drzwi jakiej średnicy byś polecał głośniki ? Rozumiem 2 drożne ? Wtedy moge drzwi wytłumić jeśli bym miał w radiu taką funkcje w radiu albo kupił wzmacniacz ?
  • Poziom 26  
    Jak masz możliwość to najlepiej zamontować zestaw odseparowany 16cm (woofer w drzwi i tweeter na słupki połączone zwrotnicą). Ale nie wiem jakie przeróbki były by konieczne. Jeżeli masz w radiu taką funkcję to ją włącz a jak nie to wzmacniacz. Jakbyś miał w wygłuszonych drzwiach 16cm to wzmacniacz byłby przydatny.
  • Poziom 16  
    Zacznijmy od tego jaki budżet możesz przeznaczyć, bo poniżej 500zł nie ma sensu się bawić w systemy odseparowane a gdzie tu jeszcze radio.
    Jeśli nie masz za dużo pieniędzy kup przedewszystkim jakieś normalne radio i zobacz wtedy jak to gra, jeśli będzie mało dokup jakiś używany wzmak z filtrem i tyle.