Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie subwoofera aktywnego

sylwester1970 06 Mar 2017 23:00 786 12
  • #1 06 Mar 2017 23:00
    sylwester1970
    Poziom 3  

Witam, posiadam subwoofer aktywny universum, który pozostał mi po kinie domowym. Sprawdziłem ze głośnik w nim jest 6 ohm. Chciałbym używać go obecnie do amplirunera stereo (8-16ohm), wiem jak podłączyć zreszta juz to testowalem, moje pytanie czy jest to bezpieczne poniewaz impedancja głośnika jest nizsza niz obsluguje ampli. A moze to przejscie input-output w subie dziala tylko jako przejscie sygnalu liniowego i nie obciąża wzmacniacza? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

0 12
  • #2 06 Mar 2017 23:06
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Co ty piszesz... Subwoofer jest AKTYWNY jak sam piszesz. Posiada wbudowany wzmacniacz, więc nie obchodzi cie impedancja głośnika w środku! Potrzebujesz tłumika sygnału (jeżeli sub nie ma wejścia wysokopoziomego). Jeżeli jest wejście wysokopoziomowe to normalnie podłączasz.

1
  • Pomocny post
    #3 06 Mar 2017 23:10
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

Jak zwykle, tradycyjnie; brak zdjęcia...
    Ech!

sylwester1970 napisał:
    A moze to przejscie input-output w subie dziala tylko jako przejscie sygnalu liniowego i nie obciąża wzmacniacza?

Tak właśnie działa, dla 100% pewności poprosimy zdjęcie.

0
  • #6 07 Mar 2017 14:35
    sylwester1970
    Poziom 3  

Dziękuję bardzo za pomoc i wsparcie, jutro zatem już bez obaw podłączam suba do amplitunera :-) :-) :-) Pozdrawiam

Dodano po 15 [godziny]:

Witam, jeszcze jedno pytanie :)
    skoro nie ma zagrożenia do podłączenia wzmacniacza do wejścia wysokopoziomowego subwoofera (input from amplifier), to rozumiem, że można pod wyjście ,,B" ampli podłączyć subwoofer - w ten sposób nie robić ,,przelotki" przez suba tylko dojść do niego z sygnałem bezpośrednio z ampli - a z wyjścia ,,A" zasilać bezpośrednio kolumny? Później oczywiście mieć w ampli włączone ,,A" + ,,B" Chodzi mi o takie rozwiązanie jak na załączonym obrazku pod linkiem: https://obrazki.elektroda.pl/2050288700_1488893507.jpg
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Sylwester

0
  • Pomocny post
    #7 07 Mar 2017 16:32
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

sylwester1970 napisał:
    Później oczywiście mieć w ampli włączone ,,A" + ,,B" Chodzi mi o takie rozwiązanie jak na załączonym obrazku

podłączenie subwoofera aktywnego

Elektrycznie to to samo (o ile A+B to normalne równoległe połaczenie), czyli można.

Uwaga
    nie dotyczy to wynalazków UNITRY np. PW 7010

0
  • #8 07 Mar 2017 21:44
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Włodzimierz Wojtiuk napisał:
    o ile A+B to normalne równoległe połaczenie

I tu jest problem, nie wiadomo czy wzmacniacz łączy równolegle, czy szeregowo. Zazwyczaj z tyłu wzmacniacza jest wzmianka o impedancji minimalnej przy zestawach A i B, A lub B itp. Można po tym wnioskować czy łączone zestawy są szeregowo czy równolegle. No cóż dalej nie wiadomo jaki to wzmacniacz.

0
  • #9 07 Mar 2017 23:14
    sylwester1970
    Poziom 3  

To nowy podstawowy ampli Yamaha rs 202d...tylko chyba muszę obejrzec go z tylu bo nie wiem co tam pisze...

0
  • #13 08 Mar 2017 20:20
    sylwester1970
    Poziom 3  

Witam :-) podłączone, pod wyjscia ,,B", gra i mruczy ;) jest...lepiej...choć te wszystkie nowe cudne wynalazki niestety nie zaspokajają moich upodobań. Może ,,audiofil" będzie zniesmaczony ale dla mnie naprawdę gral WS4421 z altusami 110...a moze jestem sentymantalny...tak czy inaczej to jest dźwięk ktorego szukam.i w niczym nowym znaleźć nie mogę....

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo