Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka Bosch GBH 36V - LI Nie działa

06 Mar 2017 22:59 1575 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam Wiertarke Bosch GBH 36V - EC Compakt maszyna przestaje działać praktycznie od razu po wciśnięciu przycisku po wyjęciu baterii i ponownym wciśnięciu guzika znów działa przez chwile i zatrzymuje się, zauważyłem ze bez udaru wiertarka przerywa rzadziej.
    Co jest uszkodzone ?
    Dziękuje za odpowiedzi

Wiertarka Bosch GBH 36V - LI Nie działa Wiertarka Bosch GBH 36V - LI Nie działa Wiertarka Bosch GBH 36V - LI Nie działa Wiertarka Bosch GBH 36V - LI Nie działa Wiertarka Bosch GBH 36V - LI Nie działa
  • Poziom 2  
    Witam,
    Wiertarka Bosch GBH 36V - LI Nie działa
    sprawdzałem napięcie testerem, dochodzi do przycisku ale już z niego nie wychodzi na szczotki, oznacza to moim zdaniem uszkodzenie przełącznika. Czy takie przełączniki się naprawia? Może ktoś miał podobny problem i naprawił przełącznik sam?

Admin połączył tematy podkreślam ze to 2 inne wiertarki jedna Li która nie działa wcale a druga EC która działa chwilę po włożeniu baterii
  • Poziom 22  
    Proponował bym ją dokładnie oczyścić, potem sprawdził bym włącznik większość profesjonalnych urządzeń ma zabezpieczenie w postaci odbojek na szczotkach. Sprawdzenie akumulatora jak szybko się ładuje, ale raczej stawiał bym na zużycie szczotek i odbojki znajdujące się w szczotkach. Aku działają jak bateria brak dobrego styku działa jak przeciążenie, przegrzanie. Zacznij po kolei jak by co.
  • Poziom 2  
    Mówisz zapewne o Wiertarka Bosch GBH 36V Li w której podejrzewam uszkodzenie włącznika napięcie nie dociera do szczotek sprawdziłem testerem wyjścia od guzika w stronę szczotek tam już nie ma napięcia
  • Poziom 22  
    patryk775 napisał:
    Mówisz zapewne o Wiertarka Bosch GBH 36V Li w której podejrzewam uszkodzenie włącznika napięcie nie dociera do szczotek sprawdziłem testerem wyjścia od guzika w stronę szczotek tam już nie ma napięcia

Nie pamiętam czy zmiana obrotów jest na obrotnicy wokół szczotek czy na przełączniku zmiana biegunów, te też lubiły wysiąść.A sprawdź jeszcze na wyjsciu były tranzystory Mos-fet za przełącznikiem, ale nie wiem czy akurat w tym modelu.

A tu proszę dodatek
  • Poziom 2  
    Po wyjściu od przycisku kabel jest podpięty do szczotki

Dodano po 47 [sekundy]:

Witam,
    Posiadam Wiertarke Bosch GBH 36V - EC Compakt maszyna przestaje działać praktycznie od razu po wciśnięciu przycisku po wyjęciu baterii i ponownym wciśnięciu guzika znów działa przez chwile i zatrzymuje się, zauważyłem ze bez udaru wiertarka przerywa rzadziej.
    Co jest uszkodzone ?
    Dziękuje za odpowiedzi

a może masz pomysł co z ta się dzieje Bosch GBH 36V - EC Compakt
  • Poziom 22  
    patryk775 napisał:
    Po wyjściu od przycisku kabel jest podpięty do szczotki

Dodano po 47 [sekundy]:

Witam,
    Co jest uszkodzone ?
    Dziękuje za odpowiedzi

a może masz pomysł co z ta się dzieje Bosch GBH 36V - EC Compakt

Polecam coś do poduszki:http://www.czesci.narzedziabaxo.pl/czesci/3611J00R00/bosch

ewentualnie tu: http://www.serwis.specmajster.pl/pol_m_Czesci...obrotowe-akumulatorowe_GBH-36-VF-Li-8216.html