Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C#] Backend i połączenie tego z frontem

Imekxus 06 Mar 2017 23:31 558 4
 • #1 06 Mar 2017 23:31
  Imekxus
  Poziom 17  

  Szukam obecnie hostingu i widzę, że niektóre wspierają ASP.NET + MSSQL, ja bym chciał napisać backend w .NET + użyć MySQL (jest darmowe = tańszy hosting) - teraz pytanie: ASP.NET to framework zawierający wszystko, tj połączenie z frontem od razu, ja bym chciał napisać w czystym .NET bez ASP.NET backend, wystawić obiekty typu httprequest do frontu i front pisać w html+js+css niezależnie od backendu (tylko pobierać dane z backendu + wysyłać zapytania).
  Czy jak napiszę w .NET ten swój backend to ciągle i tak będę potrzebował obsługę ASP.NET? Ktoś się tym zajmuje i byłby w stanie mi to opisać? + jakiś hosting doradzić? Jest np. Hosting House bardzo tani 15zl/mies a potem po roku 30zl/mies, tylko on wspiera PHP, a czy wspiera .NET? Czy to, że nie wspiera ASP.NET jednoznacznie określa, że nie mogę tam nic w .NET napisać?
  http://www.porownywarka-serwerow.pl/hostinghousepl-brazowy-33.html

  0 4
 • Servizza
 • #2 06 Mar 2017 23:47
  xoree
  Poziom 29  

  Użyj PDO + PHP + Jquery + MySQL (ta konfiguracja jest dostępna na najtańszym serwerze). Jak już będziesz miał dane w bazie, to potem coś się wymyśli. C# ma bezproblemowy dostęp do MySQL. A ewentualne przerzucenie danych miedzy MySQL -> MSSQL to czysta formalność.

  0
 • Servizza
 • #3 07 Mar 2017 00:03
  Imekxus
  Poziom 17  

  Ale ja nie umiem PHP (i na razie nie chcę umieć, wolę się dobrze .neta nauczyć). Nie chcę też używać MsSQL póki co bo to tylko silnik, chce Entity Framework 6 + MySQL. Co oznacza:

  Cytat:
  Jak już będziesz miał dane w bazie, to potem coś się wymyśli. C# ma bezproblemowy dostęp do MySQL.

  bo nie rozumiem?
  Dane będą wpisywane do bazy dynamicznie, baza danych użytkowników itp., tabele stworzę za pomocą EF Code First.

  0
 • Pomocny post
  #4 07 Mar 2017 21:42
  JacekCz
  Poziom 36  

  Co jest celem? Świadczenie usług wykonanym programem "na świat"? Czy nauka i testy?
  Jeśli 1. to o jakich ilościach req/sek, sessions, users, transactions itd mowa. To zdecydowanie trzeba wiedzieć, rzutuje na sposób zaprojektowania
  Jesli 2. to na swoim pececie.

  Hosting o ile w ogóle jest "ten o wyższych możliwościach" (ma ASP) to jest na tyle drogi, że nie spotkałem się, aby różnica baz danych dawała jakieś różnice cenowe. Podobnie z Javą.

  Też nie jestem zwolennikiem PHP, i puszczam bokiem takie zlecenia, ale nie da się zignorować tego świata, i nie znać zupełnie, choćby po to, aby się z kimś dogadać. Podobnie jednej z najpopularniejszych baz danych nie da się zignorować.

  0
 • #5 07 Mar 2017 23:32
  Imekxus
  Poziom 17  

  Do umieszczenia projektu do CV, jest to projekt RESTful, tj. web api w .net + front w html+js+css, na IRC dowiedziałem się, że dobrym rozwiązaniem jest np. kupienie VPNa, postawienie na nim ubuntu 14.04 i instalacja asp.net core - chociaż widzę, że np. tutaj jest darmowy hosting z zainstalowanym asp.net http://www.host-ed.net/web-hosting.php więc ciągle się zastanawiam co wybrać (jest jeszcze Azure np.)

  0