Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki agregat prądotwórczy do betoniarki jednofazowej Defro 1100W?

07 Mar 2017 00:26 2082 4
  • Poziom 4  
    Witam, z racji tego, że to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość jeśli coś zrobię nie tak....:)

Planuje zakup agregatu jednofazowego, do betoniarki Defro 1100W. Po przejrzeniu różnego rodzaju sprzętu, jak również zapoznaniu się z opiniami i możliwościami (przynajmniej teoretycznymi) niektórych maszyn, uwagę zwróciłem na następujące modele. Mój budżet to 1200-1400zł, tak więc typowa Honda odpada :(

Agregaty:
    YATO YT-85434 3200W
    STANLEY SG3100 2600W
    HECHT GG 3300 2600W
    Einhell BT-PG 2800/1 2300W
    Dedra DEGB3600K 2800W

Czy miał może ktoś do czynienia z tymi maszynami? Ja najbardziej skłaniam się ku modelowi Yato lub czeskiej marce Hecht.

Proszę o opinie, czy wybór słuszny czy jednak nie koniecznie?
    Agregat miałby za zadanie obsłużyć budowę (głównie betoniarkę), później elektronarzędzia wiertarkę, wyrzynarkę, ładowanie baterii do wkrętarki itp. ogólnie narzędzia budowlane (moc max młot udarowy 1800W).

Proszę o udzielenie informacji i porad co wybrać.

Z góry dziękuję :)
  • Poziom 34  
    A ja bym radził wybrać PAB2. Owszem, więcej spali ale te 2kW mocy ciągłej ma, a na chwilę możesz go przeciążyć do 2,5kW i jest nie do zdarcia. Te co wymieniłeś podaną moc mają tylko na papierze.
  • Poziom 4  
    Czyli te co wymieniłem, to szajs...?

Tylko gdzie znaleźć takiego PAB2 w miarę dobrym stanie. Z tego co się rozglądałem to raczej średniej jakości ten sprzęt(PAB2), a i nigdy nie wiadomo co się kupi z wojska(czy nie będzie się psuło cały czas).
    Może lepiej wziąć coś co ma gwarancję 2 lata i mieć święty spokój?

Kurcze już sam nie wiem...co robić :(
  • Poziom 13  
    Te co wymieniłeś to jest prawie to samo a moc na naklejce zależy od tego jaką sobie importer zamówi . W rzeczywistości realna moc do wykorzystania to ok 1500 W dla wersji jednofazowej. Dodatkowo w betoniarce masz silnik indukcyjny który do rozruchu potrzebuje nie 1100 W a min 4- 5 kW. Jak kupisz chińczyka który nawinięty jest aluminium to nawet tygodnia na budowie nie wytrzyma. Tutaj zdecydowanie coś z demobilu tylko sprawdzić przed zakupem. Moc którą ma agregat wojskowy to moc którą może pracować ciągle 24h/ dobe bez ryzyka uszkodzenia. Dorywczo możesz go przeciążyć o 40-50 % i wytrzyma a nie tak jak chińczyk dla którego podawana moc to chwilowa która może pracować maks 10-15 min.
  • Poziom 4  
    Wybór padł na Yato 3.2KW. Spokojnie obsługuję tą betoniarkę. Pozdrawiam.