Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo (wzmacniacz + kolumny podstawkowe) do 1500 zł.

oki0721 07 Mar 2017 12:42 588 1
  • #1 07 Mar 2017 12:42
    oki0721
    Poziom 1  

Witam, jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem, a rejestracji dokonałem gdyż potrzebuję opini i rad ludzi doświadczonych.
    Planuję zakup zestawu stereo i wzmacniacza (subwoofer z czasem dokupię), wzmacniacz musi mieć wyjście pre out. Mój budżet na wzmacniacz i kolumny to 1500 zł (1800 zł max.).
    Posiadam pokój około 10m2. Lubię słuchać hip hopu i muzyki graniczącej z hip hopem (np. 21 pilots). Myślałem o kolumnach podstawkowych tannoy m2 ustawionych na wprost mnie w odległości około 3m. Dodam , że chciałbym pod wzmacniacz podłączyć telewizor :)
    Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i przyjemnym basie. Myślałem o zrobieniu kolumn samemu ale boję się tego podjąć.

Załączam szkic pokoju
    Zestaw stereo (wzmacniacz + kolumny podstawkowe) do 1500 zł.

0 1
  • #2 08 Mar 2017 12:41
    andrew54
    Poziom 24  

Tannoy m2 akurat nie słuchałem ale mają dobre opinie, zobacz na B&W DM302 bardzo dobrze brzmiące kolumny ale niewiem jak teraz je wyceniają na portalach Co do wzmacniacza to poszedł bym w coś z lat 90-tych, jakaś starsza Yamaha albo Denon. Do suba możesz ostatecznie wziąść sygnał z wyjścia słuchawkowego - suby mają swoje filtry więc obetną odpowiednio pasmo. Przy hip-hopie subwoofer się jak najbardziej przyda, słuchałem kiedyś niedrogiego suba Magnata na 12 calowym głośniku (modelu nie pamiętam) ale zagrzmiał niesamowicie.

Dodano po 5 [minuty]:

Zrobienie kolumn samemu odpuść, nie wyjdzie napewno taniej a efekt może być różny. W latach 90-tych troszkę robiłem zestawów głośnikowych ale były to klony już produkowanych kolumn no i wtedy czasy i ceny były inne więc przy znajomym stolarzu jakoś się to opłacało choć nie ze wszystkich byłem zadowolony.

0