Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie potrafię skonfigurować neta na routerze przez kabel lan

kintaropl 07 Mar 2017 14:09 888 7
    kintaropl
    Level 7  
    Witam,
    Mam taki problem. Kupiłem sobie router, bo chce udostępnić połączenie na inne urządzenia - tablet, telefon, tv. Męczę się kilka dni i nie mogę sobie poradzić. Internet mam na tej zasadzie, że wystaje mi kabel lan ze ściany. Osoba, od której wynajmuje mieszkanie kazała mi tylko podać mac adres ethernet i zrobił mi zdalnie, że net hula. Kupiłem router i chciałem zrobić tak, że kabel, który podłączony jest do laptopa chciałem podłączyć do routera i uzyskać neta na cały dom. Podłączyłem kabel do routera (wpięłem w dobre gniazdko, odznaczające się inną barwą od pozostałych). Osoba, od której wynajmuje mieszkanie, nie jest w stanie zmienić mi maca na mac routera, ponieważ jest obecnie w Norwegii i przez tel powiedział mi tylko, żeby wpisać w mac clone adres laptopa i będzie śmigać. Wbiłem na router poprzez 192.168.1.1. Znalazłem zakładkę - Nie potrafię skonfigurować neta na routerze przez kabel lan . Z tym, że są tam dwa miejsca do wpisania adresu. Robiłem to na kilka kombinacji. Wpisywałem w dwa miejsca ten sam adres mac laptopa, bądź tylko u góry, bądź tylko u dołu i nie pomaga. Nie chce już do niego dzwonić, bo wiadomo połączenia w Norwegii, itp, ona tam pracuje, to nie chce mu dupy truć. Czy ktoś mógłby mi pomóc jak zrobić, żeby net śmigał mi na routerze i przez wifi miał neta w całym domu? Proszę o pomoc, pozdrawiam.
    mariuszp19
    Level 34  
    Podłącz laptopa do routera i sklonuj jego adres MAC.
    kintaropl
    Level 7  
    mariuszp19 wrote:
    Podłącz laptopa do routera i sklonuj jego adres MAC.

ale co mam połączyć się dodatkowym kablem lan, nie wystarczy tylko to, że jestem połączony przez wifi ?
    mariuszp19
    Level 34  
    Nie, podłącz się kablem na chwilę, aby sklonować MAC adress.
    U dostawcy neta masz podany adres karty w laptopie, ale tej lan, natomiast karta Wi-Fi ma inny adres MAC i nie będzie działać.
    kajserr
    Level 12  
    MAC który podałeś przedtem to MAC karty sieciowej LAN, więc koniecznie to właśnie jego musisz sklonować.
    WiFi i LAN różnią się od siebie.
    kintaropl
    Level 7  
    czyli mam połączyć się z routerem dodatkowym lanem i kliknąć to - "get current pc mac address?" ?
    mariuszp19
    Level 34  
    Tak, dokładnie. Tylko nie łącz się z routerem przez Wifi, tylko poprzez lan.
    kintaropl
    Level 7  
    dzięki, sprawdzę to jak z pracy wrócę, mam nadzieję, że pomoże. Jakby były problemy, to się jeszcze odezwę, pozdrawiam