Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat punto 1 Nie mogę wbić biegu i odjechać - co sprawdzić?

07 Mar 2017 15:55 2709 7
  • Poziom 21  
    Cześć fiat punto 1, 55 KM, 1996, wersja SX benzyna + lpg silnik 1.1. Obecnie jak załączę motor to nie mogę wbić żadnego biegu. Jak auto zgaszone to wbijam bez problemu. Próbowałem regulować naciąg linki na skrzyni biegów ale to nic nie dało, nie mogę odjechać. Przypominam sobie że jak auto było zimne przed tą awarią to biegi chodziły całkiem dobrze, jak nagrzewał się to 1 i 2 bieg ciężko było wbić ale to działało. Obecnie nie działa skrzynie i auto jest uziemione. Gdzie leży problem? Co mogę zrobić?
  • Poziom 21  
    Auto jeździ codziennie. Ostatnio ciężko było wbić bieg na ciepłym silniku na zimnym działało więc próbowałem linką podkręcić i wyregulować aż wydawało mi się że się udało. Niestety następnego dnia odpaliłem auto odjechałem normalnie a w trakcie drogi nie mogłem wbić biegu. Podregulowałem linkę ruszyłem normalnie odjechałem a potem znów to samo po godzinie nie mogę ruszyć samochodem. Pedał porusza się normalnie łapka sprzęgła pracuje, w zależności czy podkręcę linkę czy opuszczę opór jest mniejszy lub większy ale obecnie nie mogę wbić biegu i odjechać z parkingu. Na zgaszonym silniku biegi wchodzą bardzo ładnie i miękko super.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    8850 napisał:
    Auto jeździ codziennie. Ostatnio ciężko było wbić bieg na ciepłym silniku na zimnym działało więc próbowałem linką podkręcić i wyregulować aż wydawało mi się że się udało. Niestety następnego dnia odpaliłem auto odjechałem normalnie a w trakcie drogi nie mogłem wbić biegu. Podregulowałem linkę ruszyłem normalnie odjechałem a potem znów to samo po godzinie nie mogę ruszyć samochodem. Pedał porusza się normalnie łapka sprzęgła pracuje, w zależności czy podkręcę linkę czy opuszczę opór jest mniejszy lub większy ale obecnie nie mogę wbić biegu i odjechać z parkingu. Na zgaszonym silniku biegi wchodzą bardzo ładnie i miękko super.
    Hm.... docisk
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Albo pękła łapa albo sprężyna docisku ("słoneczko")... ja tak wracałem z pracy 70km ;) tylko z ruszaniem jest problem (trzeba się zatrzymać i gasić silnik, by wbić I bieg). Zakładam że jak wbijesz I to trzymając sprzęgło samochód odpali i będzie stał (może lekko ciągnąć). Jak prawidłowo zmieniasz biegi to wchodzą bez sprzęgła (w górę jest całkiem łatwo, w dół dużo trudniej)... ale generalnie jak ktoś nie ma wyczucia i nie rozumie zasady działania skrzyni biegów to nie polecam (na LPG bez funkcji cut-off też może być ciężko).
  • Poziom 21  
    Mechanik rozebrał, uszkodzony docisk i tarcza w kiepskim stanie. Założyłem używane jedno i drugie i sprzęgło nigdy tak dobrze nie działało od 4 lat. Pedał sprzęgła miękkie i długiej jak we współczesnych samochodach. Mechanik z częściami wziął 350 pln. Dziękuję.