Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Mobilny kompresor z manometrem

bartek. 07 Mar 2017 17:11 1098 11
  • #1 07 Mar 2017 17:11
    bartek.
    Poziom 9  

Witam serdecznie!

Z racji, że sporo jeżdżę, a do tego mam napęd 4x4, chciałbym kontrolować ciśnienie w kołach. Z powodu, ogromnej niedokładności pomiaru ciśnienia na stacjach benzynowych oraz zabawkach z marketu, chciałbym zapytać o rekomendowane kompresory mobilne, zasilane z gniazdka samochodowego 12V, których pomiarom można zaufać dłużej niż przez kilka pierwszych miesięcy.

PS. Wydawałoby się, że temat banalny, a już od dawna wisi mi na liście do zamknięcia i wszystkie próby nic nie dają. Wszyscy narzekają, nikt nie chwali. Pomyślałem, że w takim miejscu jak elektroda, może w końcu uda się znaleźć ludzi z doświadczeniem :-)

0 11
  • #2 07 Mar 2017 18:12
    kamiloskop
    Poziom 22  

Kolego sam używałem takiego zestawu do jazdy 4X4 i jedyna rzecz która dawała radę to pompka Oryginalna Renault z Grand Scenica naprawdę konkretna zabawka solidnie wykonana z dobrym manometrem i w miarę szybko pompowa

1
  • #3 07 Mar 2017 18:15
    bartek.
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź, ale zapomniałem dodać, że oczywiście szukam czegoś, co można REALNIE kupić :)

0
  • #4 07 Mar 2017 18:23
    kamiloskop
    Poziom 22  

Kolego masz z Olx np.https://www.olx.pl/i2/oferta/renault-grand-scenic-ii-zestaw-naprawczy-kompresor-CID5-IDksySU.html#:e29c6f1ae4#gallery

1
  • #5 08 Mar 2017 11:27
    bartek.
    Poziom 9  

OK, dzięki jeszcze raz za informacje :)
    Z ciekawości, a ten mobilny zestaw BMW widziałeś? Też znalazłem w dobrych pieniądzach do kupienia, a że mam BMW to by mi pasował, ale jednak stawiam przede wszystkim na jakość tutaj.

I pytanie dodatkowe: jak zweryfikować czy manometr pokazuje prawdę?

0
  • #6 08 Mar 2017 11:53
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  • #7 08 Mar 2017 12:52
    kamiloskop
    Poziom 22  

Ten od bmw mam sam bo też mam bmw haha a co do jakości jedno od drugiego nie odbiega tylko cena zapewne inna.powiem ci ze ten od renaulta katowalem w błocie itp i nic mu nie było do dziś jest ok a co do prawidłowości to sam musisz zweryfikować wg innego manometru.

0
  • #8 14 Mar 2017 22:14
    bartek.
    Poziom 9  

Kupiłem dzisiaj ten kompresor Renault. Sprzedający miał też kilka innych, w tym ten od BMW i w tej samej cenie. Sprawdziliśmy pomiar zarówno Renault i BMW, z racji że akurat 2-3 dni wcześniej byłem u wulkanizatora to poprosiłem o dorównanie ciśnienia. Manometr Renault wskazał dokładnie takie wartości jakie być powinny. Natomiast BMW zaniżał o 0.2bara. Oczywiście nikt pewności nie ma jaka jest prawda, bo było chłodniej o 6-7 stopni niż przy nabijaniu 3 dni wcześniej, więc może to BMW pokazywało lepsze wartości, ale wykonanie kompresora Renault bardziej mi się widziało i wyglądał na dużo nowszy. Sprawdzę sobie jeszcze przy wymianie opon na letnie.

Tak czy owak, bardzo dziękuje za pomoc!

0
  • #10 19 Mar 2017 16:35
    bartek.
    Poziom 9  

Sprawdziłem jedno koło z manometrem wulkanizatora i kolegi. U nich w obu przypadkach wyszło 2.5bar, u mnie 2.6bar. Więc chyba jednak troszkę zawyża. Szkoda. Podejrzewam, że i tak bezpiecznie można nabijać na wartość z mojego manometru, w trakcie jazdy i tak zwiększa się ciśnienie kół.

0
  • #11 24 Mar 2017 10:40
    jhosef
    Poziom 16  

Ja zanabyłem wraz z samochodem VAG-owski kompresorek od zestawu naprawczego i jestem nim pozytywnie zaskoczony.

Ma mocno kompaktowe wymiary.
    - Mobilny kompresor z manometrem

Co prawda nie pompowałem koła w terenówce ale z kompletnego flaka do pełnego koła sprawdzałem wielokrotnie i idzie to nad wyraz sprawnie.

0
  • #12 09 Lut 2018 10:42
    bartek.
    Poziom 9  

Przypominaczka, mówi że czas zamknąć temat. Tak jak pisałem wyżej, nabylem kompressor z samochodu Renault. Działa sprawnie, chociaż ma lekkie zawyżanie wartości na poziomie 0.1bar.

0