Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele W918 - Łożysko problem ze zdjęciem

Camis 07 Mar 2017 20:23 525 5
  • #1 07 Mar 2017 20:23
    Camis
    Poziom 9  

Zabrałem się za wymianę łożysk w tej pralce.

Niestety po zdjęciu krzyżaka dolne łożysko pozostało na ośi. Proszę o poradę jak to ściągnąć, próbowałem ściągaczem ale nie idzie. Czuje już opór na ściągaczu, a nie chcę uszkodzić ośi...

Zalałem olejem, może do jutra spenetruję i puści.

Miele W918 - Łożysko problem ze zdjęciem Miele W918 - Łożysko problem ze zdjęciem

0 5
  • Pomocny post
    #2 07 Mar 2017 20:33
    Nemonek
    Poziom 27  

Spróbuj, po wstępnym naprężeniu śruby, uderzyć młotkiem w śrubę ściągacza - najlepiej przez kawałek aluminium, aby nie uszkodzić śruby ściągacza.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Mar 2017 21:43
    Lodxx
    Specjalista AGD

Jak nie będzie chciało zejść spróbuj fleksem przeciąć oczywiście jak jest dojście.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Mar 2017 05:55
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Trochę możliwe że pomoże podgrzanie samego łożyska i szybka próba zdjęcia aby nie nagrzał się wał.

0
  • Pomocny post
    #5 09 Mar 2017 15:31
    Gobro
    Poziom 28  

Założyć ściągacz na łożysko i naprężyć go, spryskać WD40. Dwoma młotkami uderzyć jednocześnie w łożysko naprzeciw siebie. Próbować naprężać ściągacz jeżeli pójdzie, to powtarzać czynność aż zejdzie łożysko. Jeżeli po uderzeniu młotkami nie pójdzie , to znaczy że za małe młotki zostały użyte. W końcówkę osi wkręć śrubę bo później będziesz z nią walczył jak ściągniesz łożysko.

0
  • #6 09 Mar 2017 19:04
    Camis
    Poziom 9  

Udało się zostawiłem na noc po spryskaniu WD40. Następnego dni podgrzałem łożysko opalarką, i po mocnym naciągnięciu ściągacza aż strzeliło i poszło. Tak mi się ręka omsknęła że zahaczyłem o rant bębna i rozwaliłem sobie rękę trochę.

Dzięki za pomoc.

0