Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Streamium NP3700 - Nie uruchamia się do końca

07 Mar 2017 20:25 912 3
  • Level 16  
    Witam!
    Czy ktoś zajmował się tym modelem? Przy uruchamianiu, po pokazaniu się logo zaczyna migać obraz, a następnie zanika. Czasami uruchamia się ale nie pozwala skonfigurować sieci. Miałem podobny problem w MCI8080, gdzie pomógł reset z poziomu menu serwisowego. W tym przypadku również podejrzewam jakiś problem z pamięcią ale nie mogę się dostać do trybu serwisowego. Płyta główna praktycznie ta sama tylko z innym rozwiązaniem zasilania ale konfiguracja wciśniętego OK przy podłączaniu do sieci włącza jedynie tryb testowy monitora. Może ktoś poradził już sobie z tym problemem i zna lekarstwo lub ma dostęp do instrukcji serwisowej? Może jest jakaś inna kombinacja klawiszy do wejścia w tryb serwisowy?
    Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
  • Level 16  
    Widzę, że cisza w tym temacie, a więc może zostawię info dla potomnych. Przy takich objawach w urządzeniach Philipsa, a w szczególności w MCI8080 i NP3700 problemem najczęściej jest karta wifi. Nie wiem czemu, ale często padają. Urządzenia przy starcie systemu kontaktuje się z kartą wifi. Jeżeli jej nie ma lub jej nie rozpoznaje to są objawy jak opisane wyżej lub mogotanie i przycinanie się obrazu. Jako zamiennie można zastosować podobne karty na tym samym układzie tj. RT3070 oferowane w internecie do kamer.
    Mam nadzieję, że to info komuś, kiedyś się przyda :)

Pozdrawiam!
  • Level 11  
    Witam ja również posiadam te urządzenie jednak u mnie jest problem tego typu iz po włączeniu po chwili sie zawiesza i nic nie da się wiecej zrobić, co moze być tego przyczyną? Pozdrawiam.
  • Level 16  
    Swego czasu szukałem problemu w oprogramowaniu lub zasilaniach. To był jednak błędny trop. Sprawdź napięcia na wtyczce karty wifi. Podłączona jest jako USB 4 kabelkami w gnieździe na płycie głównej, a więc 5V, D-, D+, MASA.
    W którym momencie Ci się zawiesza? Po uruchomieniu systemu na ikonkach, czy na logo PHILIPS lub STREAMIUM? Czy chociaż chwilkę system działa? Jeżeli uruchamia się system to jak się uruchomi wypnij mu wtyczkę karty wifi zanim się zawiesi i zobacz jak się będzie zachowywał.