Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Exel VBA zmienna do kopiowania - Proste makro kopiujące ciąg tekstowy.

BykPL 08 Mar 2017 02:13 1587 0
    BykPL
    Poziom 10  
    Witam. Zachwyciłem się programowaniem VBA i ulepszam swój arkusz kalkulacyjny. Bardzo przydała by mi się funkcja prezentowana w tym filmiku:

Link

W skrócie do czego bym ją wykorzystał. Wprowadzam dane i funkcjami sprawdzam czy w komórkach są już jakieś dane.
    Jeśli bym zrobił totalnie skopiowane makro z tego filmiku musiałbym dla każdego wiersza tworzyć nowe makro.
    Moje pytanie jest następujące. W jaki sposób zmusić skrypt VBA by wartość gdzie ma skopiować ten skrypt dane (w tym wypadku C1) była wynikiem zewnętrznej formuły zawartej w samym arkuszu. Dzięki czemu nie musiałbym pisać 800 skryptów by arkusz poprawnie kopiował mi dane do innych komórek:) W innym wypadku będzie czekać mnie mordęga by dla każdej komórki A1 B1 C1 D1 itd tworzyć osobny skrypt, który uruchomi się gdy exel znajdzie formułę wykazującą na fałsz (wykryje text w tej lini i uruchomi skrypt przypisany dla pustej komórki)

Z góry dziękuje za pomoc :) Jestem początkujący więc prosiłbym o jakiś prosty trick :P

Drugie pytanie to w jaki sposób stworzyć skrypt rozróżniający najwyższy wiersz w którym są puste komórki zaznaczone funkcją fałsz prawda :) Np.

Mamy 5 wierszy.

A1
    B1
    C1
    D1
    E1

Przy A1 mamy FAŁSZ
    ale reszta ma prawdę czyli, że jest pusta :)

Jak powiedzieć VBA by skolonizował kopiowaniem pole B1 :)

Z góry proszę o wyrozumiałość :) Dopiero dzisiaj odkryłem Vba :) :P

Pozdrawiam serdecznie

EDIT
    W załączniku makro, które kopiuje z jednego arkusza i wkleja do drugiego w pierwszy wolny wiersz :)
    Kopiuje tylko wartości i format liczb bez formuł. Dość długo zajęło mi napisanie tego skryptu (biorąc pod uwagę, że jestem totalnym laikiem w tym temacie) ale może się on komuś przydać :)

Pozdrawiam

Posty scaliłem, zamykam temat. RADU23
    Załączniki: