Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrypt backup w bat - zła data.

Rafq25 08 Mar 2017 07:58 582 4
  • #1 08 Mar 2017 07:58
    Rafq25
    Poziom 16  

Witam wzorując się na moim poprzednim działającym skrypcie który robi kopie bazy mssql, napisałem nowy który ma pakować plik w zipa i dodwać datę, niestety mam problem na samym początku. Mianowicie jest problem z datą ponieważ powstaje takie coś "_17_.2_08.0" a ma być dzień miesiąc i rok.
    Później chce dodać kompresje oraz szyfrowanie hasłem i wysyłanie na serwer lub chmurę.

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • #2 08 Mar 2017 08:55
    huluk
    Poziom 29  

Prawdopodobnie masz ustawiony inny format systemowy daty. "U mnie działa" ;-)

EDIT: Ten zapis działa gdy systemowo data jest w formacie YYYY-MM-DD. Możesz zrobić test i wyciągnąć wszystkie pola daty i czasu i zidentyfikujesz które jest którym u Ciebie.

0
  • #3 08 Mar 2017 09:12
    Rafq25
    Poziom 16  

Właśnie się dziwie że nie działa, ponieważ wcześniej działało przy innym skrypcie. A datę mam DD.MM.YYYY w systemie..

Jak to wszystko na raz wyciągnąć jakaś podpowiedź ?

Ok a jak łatwo wrzucić to np na chmurę onedrive lub inny serwer oraz zaszyfrować hasłem?

0
  • #4 08 Mar 2017 09:23
    huluk
    Poziom 29  

Dla dd-mm-yyyy trzeba troszkę pozmieniać. Sprawdź:
    set data=%date:~0,2%_%date:~3,2%_%date:~6,4%

EDIT:
    Hasło w 7-zip ustawiasz parametrem -p (https://sevenzip.osdn.jp/chm/cmdline/commands/add.htm).
    Na serwer możesz wysłać używając ftp (http://www.nsftools.com/tips/MSFTP.htm)

0
  • #5 08 Mar 2017 09:39
    Rafq25
    Poziom 16  

sprawdziłem prostym batchem z %data% i ta zmienna zadziałała jak data w systemie czyli DD.MM.YYYY. Dziwne bo w na win 7 zawsze stosowałem powyższy skrypt dla daty i działało.

Ok dziękuje. W sumie dla onedrive jak się ma zintegrowane z Windowsem wystarczy pliczek przekopiować.

Dzięki za pomoc. W razie problemu odezwę się.

0