Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1 brak reakcji rozrusznika

08 Mar 2017 10:15 906 8
 • Poziom 4  
  Witam serdecznie. Mam problem z odpaleniem mojej Laguny . Opiszę sytuację . Żona a wczoraj podjechała do sklepu dosłownie 1.5 km , odpaliła normalnie dojechała bez problemów , problem powstał gdy chciała wrócić . Po przekręceniu stacyjki jest brak reakcji rozrusznika . O to co zrobiłem . Aku naładowany na maksa , bezpieczniki sprawdzone te w aucie jak i pod maską . Co myślę . Czy mógł wypiąć się kabel od rozrusznika ? I najważniejsze , gdzie znajdę w niej rozrusznik . Proszę o pomoc
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Jeżeli nie słychać nawet cykania automatu, a jesteś pewien że akumulator dobry to możliwe, że plus idący po stacyjce na automat nie dochodzi.
  W każdym bądź razie zacznij od sprawdzenia klem, kabli idących od akumulatora aż po rozruszniki czy styk jest dobry, a kable nie nadają się czasem do wymiany.
  Przy rozruszniku, a właściwie na samym automacie sprawdź też czy nie zaśniedział styk plusa sterującego nim i zmierz czy dociera plus, gdy ktoś kręci stacyjką.
  Jeżeli tam nie dociera to szukaj przyczyn np. w kostce stacyjki.

  Do rozrusznika powinieneś trafić po kablu/kablach od akumulatora. Możliwe, że od góry Ci będzie ciężko i może okazać się że potrzebny kanał (ciężko mi powiedzieć jak to w Lagunie).
  Spróbuj mu wtedy zapodać plus na automat pożyczając ze szpilki dającej zasilanie na rozrusznik (auto na luzie!!!) i jeśli chcesz odpalić na dobre to stacyjka na zapłonie.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Witam daj prąd bezpośrednio na cewkę rozrusznika. Jak nie zakręci to do sprawdzenia masa lub rozrusznik do naprawy, a jak zakręci to do sprawdzenia cienki przewód od cewki , przekaznik lub kostka stacyjki.
 • Poziom 4  
  Słychać cykanie
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Jakoś trudno doczytać się modelu lub rodzaju silnika. A wszystkie Laguny mają 4 koła itp. Z korespondencji wynika raczej zużycie szczotek lub elektromagnesu. Co by nie było konieczne będzie wymontowanie rozrusznika a kolega cyba tego nie podejmie się.Więc wniosek jeden.
 • Poziom 4  
  Laguna . Rocznik 1995 pojemność 1.8 benzyna . Z dnia na dzień poszły szczotki dosłownie w przeciągu chwili?
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Skoro słychać cykanie to automat coś tam działa, ale czy przekazuje plusa i czy w ogóle dociera tam plus zasilający rozrusznik...
  Zapodaj prądu na rozrusznik jak Kolega wyżej napisał i zobaczysz.
  Jeśli masz z tym problemy to jedź do byle mechanika i postawi diagnozę w mig.
 • Poziom 4  
  Dzięki za odpowiedzi po połowie dnia pracy stwierdzam że auto musi iść do mechanika . Dzięki za odpowiedzi
 • Poziom 43  
  Ozgasson napisał:
  Z dnia na dzień poszły szczotki dosłownie w przeciągu chwili

  przez parę lat aż się skończyły :) rozrusznik do wyjęcia , wymień szczotki i elektromagnes .