Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1 brak reakcji rozrusznika

08 Mar 2017 10:15 906 8
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie. Mam problem z odpaleniem mojej Laguny . Opiszę sytuację . Żona a wczoraj podjechała do sklepu dosłownie 1.5 km , odpaliła normalnie dojechała bez problemów , problem powstał gdy chciała wrócić . Po przekręceniu stacyjki jest brak reakcji rozrusznika . O to co zrobiłem . Aku naładowany na maksa , bezpieczniki sprawdzone te w aucie jak i pod maską . Co myślę . Czy mógł wypiąć się kabel od rozrusznika ? I najważniejsze , gdzie znajdę w niej rozrusznik . Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jeżeli nie słychać nawet cykania automatu, a jesteś pewien że akumulator dobry to możliwe, że plus idący po stacyjce na automat nie dochodzi.
    W każdym bądź razie zacznij od sprawdzenia klem, kabli idących od akumulatora aż po rozruszniki czy styk jest dobry, a kable nie nadają się czasem do wymiany.
    Przy rozruszniku, a właściwie na samym automacie sprawdź też czy nie zaśniedział styk plusa sterującego nim i zmierz czy dociera plus, gdy ktoś kręci stacyjką.
    Jeżeli tam nie dociera to szukaj przyczyn np. w kostce stacyjki.

Do rozrusznika powinieneś trafić po kablu/kablach od akumulatora. Możliwe, że od góry Ci będzie ciężko i może okazać się że potrzebny kanał (ciężko mi powiedzieć jak to w Lagunie).
    Spróbuj mu wtedy zapodać plus na automat pożyczając ze szpilki dającej zasilanie na rozrusznik (auto na luzie!!!) i jeśli chcesz odpalić na dobre to stacyjka na zapłonie.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam daj prąd bezpośrednio na cewkę rozrusznika. Jak nie zakręci to do sprawdzenia masa lub rozrusznik do naprawy, a jak zakręci to do sprawdzenia cienki przewód od cewki , przekaznik lub kostka stacyjki.
  • Poziom 4  
    Słychać cykanie
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jakoś trudno doczytać się modelu lub rodzaju silnika. A wszystkie Laguny mają 4 koła itp. Z korespondencji wynika raczej zużycie szczotek lub elektromagnesu. Co by nie było konieczne będzie wymontowanie rozrusznika a kolega cyba tego nie podejmie się.Więc wniosek jeden.
  • Poziom 4  
    Laguna . Rocznik 1995 pojemność 1.8 benzyna . Z dnia na dzień poszły szczotki dosłownie w przeciągu chwili?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Skoro słychać cykanie to automat coś tam działa, ale czy przekazuje plusa i czy w ogóle dociera tam plus zasilający rozrusznik...
    Zapodaj prądu na rozrusznik jak Kolega wyżej napisał i zobaczysz.
    Jeśli masz z tym problemy to jedź do byle mechanika i postawi diagnozę w mig.
  • Poziom 4  
    Dzięki za odpowiedzi po połowie dnia pracy stwierdzam że auto musi iść do mechanika . Dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 43  
    Ozgasson napisał:
    Z dnia na dzień poszły szczotki dosłownie w przeciągu chwili

przez parę lat aż się skończyły :) rozrusznik do wyjęcia , wymień szczotki i elektromagnes .