Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia manualna daf xf 105 2011r stuki po wymianie sprzegla

DEVIL 26 08 Mar 2017 10:47 2604 17
  • #1 08 Mar 2017 10:47
    DEVIL 26
    Poziom 3  

Mianowicie po wymianie sprzęgła po nocy odpalam i słyszę stukot z okolic skrzyni biegów. Po wciśnięciu pedału sprzęgła stukot
    ustaje, puszczam słychać i tak stuka ok 10-15 min i przestaje i tak co rano. Miał może ktoś taki przypadek lub podobny????

1 17
  • #2 13 Mar 2017 08:37
    hubert04
    Poziom 21  

A jak pobawisz się połówkami to co się dzieje ?

1
  • #3 14 Mar 2017 10:39
    DEVIL 26
    Poziom 3  

No właśnie połówki też przez te 15 min nie latają

Dodano po 5 [minuty]:

a ta stuki to tak bardziej z wybieraka

0
  • #4 14 Mar 2017 15:25
    j_a_c
    Poziom 16  

Zamontowałeś pewnie tanie sprzęgło marki Hammer albo coś podobnego,tanie tarcze mają słabe tłumiki drgań.Miałem to nie jeden raz po wymianie tarczy na prawdziwą problem ustawał.W jednym przypadku gość stwierdził że mu to nie przeszkadza wałki się wysypały po roku.

0
  • #5 29 Mar 2017 19:14
    DEVIL 26
    Poziom 3  

Zamontowałem sprzęgło marki Sachs mówili że jedne z lepszych. Dodam że całe kompletne.

1
  • #6 30 Mar 2017 21:40
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

To jest stukot cykliczny, powtarzający się z pewną częstotliwością czy pojedyncze stuki zupełnie przypadkowe?

0
  • #7 30 Mar 2017 22:22
    kwok
    Poziom 39  

Może być że tarcza sachsa ale z pojedynczym amortyzatorem a powinna być z podwójnym.

0
  • #8 31 Mar 2017 09:23
    szy18
    Poziom 13  

kolego DEVIL auto masz z retarderem czy bez ?? u mnie tez byly takie stuki ze skrzyni na jałowym biegu, wydawałoby się, że skrzynia sie zaraz rozleci na kawałki. 4 lata tak jezdziłem. po 500.000 km wymiana na sachsa w Wanickim, dobrali odpowienia tarcze do retardera i wszystko wrociło do normy. także kolega kwok zapewne ma racje.

0
  • #9 05 Kwi 2017 09:58
    DEVIL 26
    Poziom 3  

jak wróce sprawdze na opakowaniu sprzegla jaka to jest tarcza a stuki sa cykliczne ale tylko na zimnym silniku i przez ok 15 min dodam ze przy wcisnieciu sprzegla jest spokoj ale gdy puszcze stukot wraca auto popracuje 15 min i wszystko cichnie i jest ok

1
  • #10 06 Kwi 2017 20:28
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Takie stuki są najprawdopodobniej efektem luzów międzyzębnych w skrzyni biegów-dosyć powszechne zjawisko...

0
  • #11 17 Maj 2017 19:57
    DEVIL 26
    Poziom 3  

Kris a orjetujesz sie moze jaki koszt naprawy czy zrobic regeneracje skrzyni czy moze kupic inna

Dodano po 8 [minuty]:

Kris a orjetujesz sie moze jaki koszt naprawy czy zrobic regeneracje skrzyni czy moze kupic inna

0
  • Pomocny post
    #12 17 Maj 2017 23:17
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.
    Wszystko zależy. Generalnie opłaca się naprawiać skrzynię ale tylko wówczas jak rozsypie się jedno łożysko lub pęknie/jest zużyty jeden synchronizator. Wymiana kół zębatych jest nieekonomiczna.
    Z kolei kupowanie używanej to wielka niewiadoma - każdy mówi, że skrzynia jest sprawna z prawie nowego auta tyle, ze miało wypadek. Świat pełen jest naiwnych którzy wierzą w słowa. To loteria.
    I tak źle i tak niedobrze. Naprawa skrzyni biegów jest ponadto pracochłonna i na dodatek nie każdy Mirek potrafi naprawić skrzynię poprawnie, choć wielu deklaruje, że naprawi.Są potrzebne narzędzia specjalne i to nie tylko ściągacz pazurkowy...
    Awaria przekładni planetarnej do przełożenia dolna-górna jest bardzo kosztowna. wymiana wszystkich łożysk też jest finansowym zabójcą. Z resztą, skrzynie ZF są dość bezawaryjne i jeżeli trzeba wymieniać parę łożysk, to znaczy, że auto musi mieć jakieś 2 mln.km a wówczas zapada pytanie o sens topienia pieniędzy we wraku...

0
  • #13 18 Maj 2017 08:24
    kwok
    Poziom 39  

krisbrumm napisał:
    jeżeli trzeba wymieniać parę łożysk, to znaczy, że auto musi mieć jakieś 2 mln.km

Nie koniecznie. Wystarczy dziadowski olej i łożyska lecą, robiłem w autobusie skrzynię co miała cirka 450kkm.

0
  • Pomocny post
    #14 18 Maj 2017 14:06
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Kto do auta które wozi towary za grube pieniádze I samo kosztuje niemalo leje dziadowski olej???

0
  • #15 18 Maj 2017 16:14
    kwok
    Poziom 39  

A są tacy - oszczędni, tzn minimalizują koszta ☺, wystarczy na rzepakowym z biedronki nakleić 75W90 przekładniowy gl5 i już najlepszy olej istniejący na rynku jest w skrzyni😁. Druga taka grupa społeczna to rolnicy - też tak oszczędzają.

0
  • Pomocny post
    #16 18 Maj 2017 16:55
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Glupota do potégi. Kupic samochod za mase pieniédzy by go zruinowac smiesznymi oszédnosciami. Ma sié na konika a szkoda pieniedzy na bacik???

0
  • #17 18 Maj 2017 20:49
    DEVIL 26
    Poziom 3  

a te luzy medzyzebne jak to nazwales to jaki koszt regeneracji dodam ze auto ma 800tys i mam je od nowosci

Dodano po 26 [minuty]:

kris a orientujesz sie moze jak któredy prowadzi kabel do lodówki bo na moim spada napiecie pod obciazeniem

0
  • #18 03 Cze 2017 01:16
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

nie wiem ale nie opłaci ci się

0