Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia manualna daf xf 105 2011r stuki po wymianie sprzegla

08 Mar 2017 10:47 3207 17
  • Poziom 4  
    Mianowicie po wymianie sprzęgła po nocy odpalam i słyszę stukot z okolic skrzyni biegów. Po wciśnięciu pedału sprzęgła stukot
    ustaje, puszczam słychać i tak stuka ok 10-15 min i przestaje i tak co rano. Miał może ktoś taki przypadek lub podobny????
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    A jak pobawisz się połówkami to co się dzieje ?
  • Poziom 4  
    No właśnie połówki też przez te 15 min nie latają

Dodano po 5 [minuty]:

a ta stuki to tak bardziej z wybieraka
  • Poziom 17  
    Zamontowałeś pewnie tanie sprzęgło marki Hammer albo coś podobnego,tanie tarcze mają słabe tłumiki drgań.Miałem to nie jeden raz po wymianie tarczy na prawdziwą problem ustawał.W jednym przypadku gość stwierdził że mu to nie przeszkadza wałki się wysypały po roku.
  • Poziom 4  
    Zamontowałem sprzęgło marki Sachs mówili że jedne z lepszych. Dodam że całe kompletne.
  • Specjalista - DAF Trucks
    To jest stukot cykliczny, powtarzający się z pewną częstotliwością czy pojedyncze stuki zupełnie przypadkowe?
  • Poziom 13  
    kolego DEVIL auto masz z retarderem czy bez ?? u mnie tez byly takie stuki ze skrzyni na jałowym biegu, wydawałoby się, że skrzynia sie zaraz rozleci na kawałki. 4 lata tak jezdziłem. po 500.000 km wymiana na sachsa w Wanickim, dobrali odpowienia tarcze do retardera i wszystko wrociło do normy. także kolega kwok zapewne ma racje.
  • Poziom 4  
    jak wróce sprawdze na opakowaniu sprzegla jaka to jest tarcza a stuki sa cykliczne ale tylko na zimnym silniku i przez ok 15 min dodam ze przy wcisnieciu sprzegla jest spokoj ale gdy puszcze stukot wraca auto popracuje 15 min i wszystko cichnie i jest ok
    Takie stuki są najprawdopodobniej efektem luzów międzyzębnych w skrzyni biegów-dosyć powszechne zjawisko...
  • Poziom 4  
    Kris a orjetujesz sie moze jaki koszt naprawy czy zrobic regeneracje skrzyni czy moze kupic inna

Dodano po 8 [minuty]:

Kris a orjetujesz sie moze jaki koszt naprawy czy zrobic regeneracje skrzyni czy moze kupic inna
  • Pomocny post
    Specjalista - DAF Trucks
    Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.
    Wszystko zależy. Generalnie opłaca się naprawiać skrzynię ale tylko wówczas jak rozsypie się jedno łożysko lub pęknie/jest zużyty jeden synchronizator. Wymiana kół zębatych jest nieekonomiczna.
    Z kolei kupowanie używanej to wielka niewiadoma - każdy mówi, że skrzynia jest sprawna z prawie nowego auta tyle, ze miało wypadek. Świat pełen jest naiwnych którzy wierzą w słowa. To loteria.
    I tak źle i tak niedobrze. Naprawa skrzyni biegów jest ponadto pracochłonna i na dodatek nie każdy Mirek potrafi naprawić skrzynię poprawnie, choć wielu deklaruje, że naprawi.Są potrzebne narzędzia specjalne i to nie tylko ściągacz pazurkowy...
    Awaria przekładni planetarnej do przełożenia dolna-górna jest bardzo kosztowna. wymiana wszystkich łożysk też jest finansowym zabójcą. Z resztą, skrzynie ZF są dość bezawaryjne i jeżeli trzeba wymieniać parę łożysk, to znaczy, że auto musi mieć jakieś 2 mln.km a wówczas zapada pytanie o sens topienia pieniędzy we wraku...
  • Poziom 39  
    krisbrumm napisał:
    jeżeli trzeba wymieniać parę łożysk, to znaczy, że auto musi mieć jakieś 2 mln.km

Nie koniecznie. Wystarczy dziadowski olej i łożyska lecą, robiłem w autobusie skrzynię co miała cirka 450kkm.
  • Pomocny post
    Specjalista - DAF Trucks
    Kto do auta które wozi towary za grube pieniádze I samo kosztuje niemalo leje dziadowski olej???
  • Poziom 39  
    A są tacy - oszczędni, tzn minimalizują koszta ☺, wystarczy na rzepakowym z biedronki nakleić 75W90 przekładniowy gl5 i już najlepszy olej istniejący na rynku jest w skrzyni😁. Druga taka grupa społeczna to rolnicy - też tak oszczędzają.
  • Pomocny post
    Specjalista - DAF Trucks
    Glupota do potégi. Kupic samochod za mase pieniédzy by go zruinowac smiesznymi oszédnosciami. Ma sié na konika a szkoda pieniedzy na bacik???
  • Poziom 4  
    a te luzy medzyzebne jak to nazwales to jaki koszt regeneracji dodam ze auto ma 800tys i mam je od nowosci

Dodano po 26 [minuty]:

kris a orientujesz sie moze jak któredy prowadzi kabel do lodówki bo na moim spada napiecie pod obciazeniem
    nie wiem ale nie opłaci ci się