Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio poza HDMI - Jak podłączyć audio w telewizorze z DVI (bez HDMI)

Cink4 08 Mar 2017 13:11 777 18
  • #1 08 Mar 2017 13:11
    Cink4
    Poziom 7  

Witam,
    Posiadam stary telewizor z takim zestawem wejść:
    Telewizor nie posiada wbudowanego tunera DVB-T dlatego zewnętrzny tuner podłączony jest za pomocą kabla HDMI z przejściówką na DVI oraz oddzielnie kable audio "cinch".
    Chciałbym zmienić tuner na Ferguson FBOX 3 TV którego wejścia/wyjścia wyglądają tak:
    Tuner ten nie posiada wyjść audio JACK ani "cinch" więc chciałbym zapytać jak najlepiej przesłać sygnał audio do telewizora?
    Zakładając, że obraz będzie przesyłany jak wcześniej.
    Czy dobrym rozwiązaniem jest połączenia wyjścia S/PDIF w tunerze z wejściem JACK na telewizorze jakąś przejściówką?

I dodatkowe pytanie o wejście i wyjście antenowe na tunerze:
    Czy podłączając zwykłym kablem antenowym tuner z telewizorem uzyskam jakość HD?

0 18
  • Pomocny post
    #3 08 Mar 2017 13:27
    Polon_us
    Poziom 40  

music napisał:

Bardzo interesujące ...
    Mógłby kolega napisać, gdzie owy kabel - tor audio - miałby być podłączony do owego dekodera Ferguson?
    Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

@Cink4 - w tej specyficznej sytuacji kolega potrzebuje konwerter DAC - na tym forum sugerujemy FIIO3.

Z wyjścia konwertera kolega podłączy kable CINCH do wejścia audio w TV - tak jak to jest teraz.

W dekoderze może być konieczna zmiana ustawień audio
    - ustawienie wyjścia optycznego jako domyślne wyjście audio
    - ustawienie strumienia audio na PCM.

0
  • #4 08 Mar 2017 13:33
    music
    Poziom 27  

Polon_us napisał:
    music napisał:

Bardzo interesujące ...
    Mógłby kolega napisać, gdzie owy kabel - tor audio - miałby być podłączony do owego dekodera Ferguson?
    Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

W Fergusonie HDMI które jest rozdzielone na DVI i Audio. Złącze HDMi w wersji 1.4 (jak w tym Fergusonie) umożliwia wyprowadzenie dzwięku osmiokanałowego. Poza tym. Do czego ktoś wymyślił taki kabel?

0
  • #5 08 Mar 2017 14:00
    Cink4
    Poziom 7  

Dziękuje Wam za zainteresowanie się tematem.

@music Jesteś wstanie zagwarantować, że ten kabel będzie działał?

@Polon_us Ten konwerter to kolejna stówka... jest to warte zachodu? audiofilem nie jestem, a dźwięk jest odtwarzany na zwykłych głośnikach telewizora.

Co do mojego drugiego pytania, potrafi ktoś odpowiedzieć jaki obraz (i czy w ogóle ) będzie przez wyjście antenowe w tunerze?

0
  • #6 08 Mar 2017 14:07
    music
    Poziom 27  

Ja Ci nie zagwarantuje, ale zrobi to producent sprzętu. Na jego stronie można przeczytać:

"Ferguson FBOX 3 TV zapewnia obsługę wielokanałowych ścieżek audio: DTS i Dolby Digital passthrough (SPDIF) oraz Dolby TrueHD passthrough (HDMI)"

Dodam jeszcze. Jest troche o tym Fergusonie na sieci. W testach podłączają go głowie przez HDMI. Nie spotkałem się z opcją podłączania dwięku przez SPDIF choć jest to pewnie możliwe.

0
  • Pomocny post
    #7 08 Mar 2017 14:20
    kazo.m
    Poziom 15  

music napisał:

W tym kablu audio nie wychodzi z HDMI tylko jest osobnym kablem. Nie masz wyjścia (audio) Jack w tunerze więc do niczego go nie wykorzystasz.
    Tak jak napisał Polon_us, albo konwerter s/pdif na chinch, albo kabel s/pdif na s/pdif + kabel HDMI na DVI.
    Tylko wcześniej sprawdź w opcjach tunera czy możesz ustawić wyjście dźwięku przez s/pdif.

0
  • #8 08 Mar 2017 14:28
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

music napisał:
    "Ferguson FBOX 3 TV zapewnia obsługę wielokanałowych ścieżek audio: DTS i Dolby Digital passthrough (SPDIF) oraz Dolby TrueHD passthrough (HDMI)"
    Ty byś sobie poczytał, bo ani w Fergusonie nie ma wyjścia analogowego, ani w TV nie ma wejścia cyfrowego. Zostaje tylko dodatkowy DAC! Przewód który podesłałeś, to tak jakby Przewód DVI <-> HDMI i Jack <-> Jack tylko, że w jednym przewodzie nie w dwóch.

0
  • #9 08 Mar 2017 14:34
    Cink4
    Poziom 7  

kazo.m napisał:

Tylko wcześniej sprawdź w opcjach tunera czy możesz ustawić wyjście dźwięku przez s/pdif.

Tunera jeszcze nie mam, chcę się upewnić, że ma sens go kupić.
    Ale skoro posiada on wyjście S/PDIF to chyba powinien mieć taką opcje?

Co do konwertera DAC:
    Rozumiem, że polecacie FIIO3 bo jest sprawdzony i dobrze wykonany. A czy znacie jakieś tańsze zamienniki spełniające swoje zadanie?

0
  • #10 08 Mar 2017 14:38
    music
    Poziom 27  

Dobra. Macie racje. Z HDMi wychodzi tylko cyfrowy dzwięk. To nie będzie działać. Przepraszam za kłopot.

Moderowany przez Mirek Z.:

Proszę więc wcześniej przemyśleć swoje porady, czy warto (na szybko?) wszystko pisać. :) Potem kilka postów zbędnych, raporty itd.

0
  • #11 08 Mar 2017 14:51
    kazikszach
    Poziom 33  

Pytanie może zasadnicze: co ten nowy tuner ma lepszego od tego starego?

0
  • #13 08 Mar 2017 17:12
    Polon_us
    Poziom 40  

Cink4 napisał:
    I dodatkowe pytanie o wejście i wyjście antenowe na tunerze:
    Czy podłączając zwykłym kablem antenowym tuner z telewizorem uzyskam jakość HD?

Cink4 napisał:
    Co do mojego drugiego pytania, potrafi ktoś odpowiedzieć jaki obraz (i czy w ogóle ) będzie przez wyjście antenowe w tunerze?

Nie za bardzo rozumiem te pytania.
    Wyjście ANT OUT jest zwykłą przelotką tj. nie działa jako modulator.
    Użycie tego wyjścia miałoby sens, jeśliby kolega podłączał następne urządzenie z wbudowanym tunerem, czy to TV czy to nagrywarka.
    Jakość obrazu zależy od nadawanych programów i wbudowanego tunera.

Na moją dość oczywistą dezaprobatę dotyczącą sugerowanego kabla już koledzy zdążyli odpowiedzieć :)

0
  • #14 08 Mar 2017 20:09
    Cink4
    Poziom 7  

kazikszach napisał:
    Pytanie może zasadnicze: co ten nowy tuner ma lepszego od tego starego?

Odpowiedź brzmi ...działa. Ten który mam aktualnie zaczyna przycinać obraz i resetować się niespodziewanie.
    Poza tym nowy ma funkcje "Smart TV", cała dyskusja przypomniała mi dlaczego kiedy kupowałem pierwszy tuner wybrałem używany stary zamiast nowego. Otóż wtedy już był problem z dźwiękiem i wymyśliłem, że tuner z wyjściem COMPONENT VIDEO pozwoli mi podłączyć bezpośrednio tuner z telewizorem (chyba nawet pytałem tu na forum czy przez te kable uzyskam jakość HD ale nie otrzymałem odpowiedzi). Kupiłem starszy tuner zamiast nowego bo w nowych były już tylko wyjścia HDMI. Po zakupie okazało się że COMPONENT nie daje jakości HD ale udało się z przejściówką z HDMI na DVI.
    Teraz jednak wolałbym coś ze sklepu i z gwarancją, a i Smart TV też się przyda.

Polon_us napisał:

Nie za bardzo rozumiem te pytania.
    Wyjście ANT OUT jest zwykłą przelotką tj. nie działa jako modulator.
    Użycie tego wyjścia miałoby sens, jeśliby kolega podłączał następne urządzenie z wbudowanym tunerem, czy to TV czy to nagrywarka.
    Jakość obrazu zależy od nadawanych programów i wbudowanego tunera.

Nie znam się tak na tym. Pomyślałem, że może tuner będzie przesyłał tym wyjściem antenowym obraz w "starym formacie" tak jak kablówki np.
    Rozumie że to niemożliwe.

0
  • #15 09 Mar 2017 07:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Cink4 napisał:
    że może tuner będzie przesyłał tym wyjściem antenowym obraz w "starym formacie" tak jak kablówki

Odpowiedziałbym na te pytanie, gdybym wiedział, co "w starym formacie jak kablówki" oznacza.
    Kolega może doprecyzować te pytanie?
    Lub inaczej ująć tę kwestię?

To jest forum techniczne i generalnie wymaga się, aby precyzyjnie (w miarę możliwości) opisywać dany problem.

0
  • #16 09 Mar 2017 08:36
    kazikszach
    Poziom 33  

Cink4 napisał:
    Nie znam się tak na tym. Pomyślałem, że może tuner będzie przesyłał tym wyjściem antenowym obraz w "starym formacie" tak jak kablówki np.
    Rozumie że to niemożliwe.

Prawdopodobnie autorowi chodzi o modulator jak w magnetowidach, ale już dostał odpowiedź, że jest to tylko przelotka.
    W tym przypadku można zastosować tylko polecany konwerter.

0
  • #17 09 Mar 2017 12:19
    Cink4
    Poziom 7  

@Polon_us - chodziło mi mniej więcej o to, że telewizor kiedyś bez problemu odbierał sygnał nadawany przez telewizję kablową. Bez żadnych tunerów itp. Myślałem, że tuner zadziała tak jak powiedział kolega @kazikszach jako "modulator" czyli zmieni sygnał telewizji naziemnej cyfrowej na taki który jest wstanie przyjąć telewizor.

Wracając do kwestii konwertera, czy zdarzało się, że w jakiś urządzeniach było montowane wyjście SPDIF ale z jakiegoś powodu nie dało się ustawić wyjścia dźwięku przez to złącze?

0
  • Pomocny post
    #18 09 Mar 2017 12:37
    Polon_us
    Poziom 40  

Sprawa jest oczywista.
    Sygnał kablowy jest nadawany w swoim specyficznym standardzie, tak samo sygnał naziemny ma swój standard nadawania.
    Jeżeli TV nie ma tunera DVB-T, to nie odbierze sygnału naziemnego bezpośrednio.
    I tu nic się nie pomoże.

Cink4 napisał:
    czy zdarzało się, że w jakiś urządzeniach było montowane wyjście SPDIF ale z jakiegoś powodu nie dało się ustawić wyjścia dźwięku przez to złącze?

Jezeli urządzenie działa poprawnie, to taka możliwość nie powinna nastąpić.

0
  • #19 09 Mar 2017 17:19
    Cink4
    Poziom 7  

Dziękuje wszystkim za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo