Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki subwoofer do yamahy ax-470

08 Mar 2017 18:11 729 13
  • Poziom 5  
    witam wszystkich poszukuje subwoofera z dobrym basem do wzmacniacza yamaha ax-470 , prosze o propozycje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Lepiej dobre kolumny, szersze pasmo ( żart).
    Na poważnie jakie masz kolumny, że brak Ci basu ? Kupno suba to nie jest jakieś dobre rozwiązanie na brak basu.
  • Poziom 32  
    Najpierw należałoby szukać problemu z niskimi tonami w kolumnach, lub wzmacniaczu, potem też pomieszczeniu. Pokoju, czyli jego wielkości i akustyce.
    Subwoofer jednak w muzyce nieco zaburza naturalne brzmienie i niuanse brzmienia. Chyba, że jesteś po prostu miłośnikiem pomruków i zawsze jest dla ciebie mało basu.
    Kupno suba to też nie chop-siup, bo jak do muzyki to lepiej zamknięty, a także znów się kłania metraż pokoju.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Ten wzmacniacz ma wogóle wyjście pre-out? Jeśli nie to ostatecznie możesz suba podłączyć pod wyjście słuchawkowe ale to rozwiązanie mało eleganckie albo szukać suba z wejściami wysokopoziomowymi i podłączyć wprost pod wyjścia głośnikowe.

Jak chcesz "zagrzmieć" to słuchałem kiedyś suba magnata z 12 calowym głośnikiem,coś koło 500zł kosztował ale modelu nie pamiętam, może bas niebył najwyższej jakości ale zdawało się że będzie przestawał ściany.

Kolego K52 masz oczywiście racje ale są ludzie co lubią niezłe pier.... i kolumny tego nie zapewnią, wiem że to mało ma wspólnego z naturalnym brzmieniem ale nie każdy chodzi na prawdziwe koncerty i słucha brzmienia instrumentów. Druga sprawa to w malutkim pokoju nie zawsze jest miejsce na ustawienie dużych podłogówek, z pomocą przychodzą małe monitory i sub.
  • Poziom 5  
    k2 jak dla mnie to te kolumny są za słabe nie dam nawet do połowy vol i jusz charczą ,po prostu lubie dużo basu. Mój pokój ma ok 20 m2

Dodano po 7 [minuty]:

andrew54 nie ma wyjścia pre-out tylko jakieś rec-out, i jaki to ma być subwoofer aktywny czy pasywny? a może lepiej będzie zbudować suba?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Brak niskich tonów , charczenie kolumn nie wygląda to dobrze. Kolumny muszą być zwyczajnie kiepskiej jakości.
    Suba sugeruje aktywnego, aby nieobciązać wzmacniacza.
    Sugeruje taki który ma dodatkowo wejścia wysokopoziomowe dla sygnału.
    Czyli nie mając we wzmacniaczu dedykowanego wyjścia sub out, wypuszczasz sygnał do suba z wyjść głośnikowych wzmacniacza( ale jednak go nie obciążasz).
    Oczywiście wyjście rec out też możesz potestować.
  • Poziom 27  
    A masz doświadczenie w budowaniu kolumn aby zrobić suba? To nie to samo co zrobić szafkę na buty. Pozatym jest to ekonomicznie totalnie nieuzsadnione, takie rzecze sie robilo w 90tych latach jak niebyło allegro a wszystko było okropnie drogie. Subwoofer tylko aktywny. Wyjscie rec out działa tylko jak w źródle wzmacniacza wybrana jest funkcja Tape i ma za zadanie wrócić sygnał z innego źródła aby można było go nagrać na kasetę. Musisz wziąść sygnał z wyjścia słuchawkowego albo głośnikowego jako hi-in w subwooferze.
  • Poziom 27  
    Kolego z całym szacunkiem nie wiesz co to jest hi-in a chcesz się zabrać za budowanie kolumn? Powiedz jak zaprojektujesz i obliczysz zwrotnice tzn filtr dolnoprzepustowy przy subie pasywnym albo jak zaprojektujesz wzmacniacz mocy dla subwofera aktywnego? Ja niemam dużego doświadczenia w budowaniu kolumn, wykonałem raptem 20 kompletów w latach 90-tych na handel z czego 18 było klonami już istniejących kolumn ale o czym Ci chciałem powiedzieć to dopiero zadowolony byłem z czwartej pary którą chronologicznie wykonałem, bo 3 poprzednie mi średnio wyszły. Dlatego widzisz że to nie jest takie hop-siup. A elektroniką się zajmuje od początku lat 80-tych.

Hi-in to jest high input czyli wejście wysokopoziomowe akceptujące sygnał wprost z wyjść głośnikowych wzmacniacza.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do suba to spróbuje potem w necie zaleźć tego magnata co słuchałem i Ci wyśle link bo narazie modelu nie pamiętam, chyba w nazwie było coś sub300 czy jakoś tak
  • Poziom 27  
    Trudne trudne, mimo że od 30 lat zajmuje się zawodowo elektroniką to gdybym umiał dobrze zaprojektować i wykonać subwoofer to uwierz mi dziś byłbym bogatym człowiekiem. Zawsze możesz zrobić jak mój kumpel, on wykonał kolumny z szaf na ubrania, wyciął wyrzynarką dziury, wsadził jakieś głośniki kupione na giełdzie i przypadkową zwrotnice byle drożność się zgadzała, uszczelnił łączenie płyt silikonem, wytłumienia nie dawał bo po co i jazda, grało mu to :) tylko że bardziej przypominało prace koparki pod oknem niż dźwięk muzyki.

Ten sub to magnato motion sub300A