Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ERN2921 - W zabudowie mrozi, poza nią chłodzi ale szroni tylną ścianę

radkowiecki 08 Mar 2017 18:21 747 2
  • #1 08 Mar 2017 18:21
    radkowiecki
    Poziom 2  

Mam problem z lodówką Electrolux ERN 2921 pod zabudowę.

Gdy jest w zabudowie, niezależnie od nastawień termostatu mrozi. Temperatury wahają się od -3 do +4 stopni w zależności od półki. Wyjąłem ją na kilka dni z zabudowy i zachowuje się częściowo normalnie, to znaczy chłodzi. Ale błyskawicznie zaczął jej się zbierać szron na tylnej ściance. W zasadzie po dniu cały tył był nim pokryty. Więc rzeczy, które dotykają tylnej ścianki zamarzają.

Dzwoniłem do kilku techników i diagnozy obracały się dokoła ewentualnej usterki kompresora(?) albo utraty elementu chłodzącego. Czy ktoś jest w stanie stwierdzić o co chodzi, albo podać mi kontakt do kogoś w Warszawie (mieszkam na Mokotowie), kto mógłby pomóc?

Radek

0 2
  • #2 08 Mar 2017 20:26
    młody2066
    Poziom 17  

W lodówce którą posiadasz normalną rzeczą jest że w komorze chłodziarki na tylnej ścianie zbiera się szron,taka jest zasada działania chłodziarko-zamrażarki(podczas pracy sprężarki na tylnej ścianie gromadzi się szron,podczas postoju sprężarki szron topnieje,spływa do odpływu skroplin dalej do zbiornika na sprężarce i tam woda odparowuje).
    Jeżeli produkty dotykają tylnej ściany mogą przymarzać.
    Moim zdaniem jeden z kilku powodów:
    -tylna ściana rozwarstwiona i końcówka termostatu nie osiąga temperatury
    -uszkodzony termostat
    -mało czynnika chłodniczego
    -zablokowany układ chłodniczy
    -skrajnie uszkodzona sprężarka(zbyt słabe ciśnienie)
    Na jakim nastawieniu jest termostat?Czy sprężarka się wyłącza i jak często?
    Takie jest moje zdanie na ten temat lecz jest więcej osób na tym forum które mogą się wypowiedzieć.

0
  • #3 08 Mar 2017 20:41
    radkowiecki
    Poziom 2  

Problem ze szronem polega na tym, że on nie daje rady się stopić i spłynąć, tylko sukcesywnie przyrasta. W efekcie co 2-3 miesiące muszę lodówkę rozmrozić.
    Co do termostatu. Jeżeli lodówka jest w zabudowie, to nieważne jest jego nastawienie. Na 1 i na 6 mrozi tak samo. Po wyjęciu z zabudowy różnice są kilkustopniowe i temperatura jest wyłącznie dodatnia, nie ma mrożenia. Termostat wymieniałem jakieś 9 miesięcy temu.
    Sprężarka się wyłącza, ale nie śledziłem jak często. Musiałbym to sprawdzić. Pytam o tę lodówkę, bo chwilowo nie stać mnie na nową, a ta marnuje mi zbyt dużo jedzenia. Każda rada się przyda.

0