Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ERN2921 - W zabudowie mrozi, poza nią chłodzi ale szroni tylną ścianę

radkowiecki 08 Mar 2017 18:21 3006 2
 • #1
  radkowiecki
  Level 2  
  Mam problem z lodówką Electrolux ERN 2921 pod zabudowę.

  Gdy jest w zabudowie, niezależnie od nastawień termostatu mrozi. Temperatury wahają się od -3 do +4 stopni w zależności od półki. Wyjąłem ją na kilka dni z zabudowy i zachowuje się częściowo normalnie, to znaczy chłodzi. Ale błyskawicznie zaczął jej się zbierać szron na tylnej ściance. W zasadzie po dniu cały tył był nim pokryty. Więc rzeczy, które dotykają tylnej ścianki zamarzają.

  Dzwoniłem do kilku techników i diagnozy obracały się dokoła ewentualnej usterki kompresora(?) albo utraty elementu chłodzącego. Czy ktoś jest w stanie stwierdzić o co chodzi, albo podać mi kontakt do kogoś w Warszawie (mieszkam na Mokotowie), kto mógłby pomóc?

  Radek
 • #2
  młody2066
  Level 20  
  W lodówce którą posiadasz normalną rzeczą jest że w komorze chłodziarki na tylnej ścianie zbiera się szron,taka jest zasada działania chłodziarko-zamrażarki(podczas pracy sprężarki na tylnej ścianie gromadzi się szron,podczas postoju sprężarki szron topnieje,spływa do odpływu skroplin dalej do zbiornika na sprężarce i tam woda odparowuje).
  Jeżeli produkty dotykają tylnej ściany mogą przymarzać.
  Moim zdaniem jeden z kilku powodów:
  -tylna ściana rozwarstwiona i końcówka termostatu nie osiąga temperatury
  -uszkodzony termostat
  -mało czynnika chłodniczego
  -zablokowany układ chłodniczy
  -skrajnie uszkodzona sprężarka(zbyt słabe ciśnienie)
  Na jakim nastawieniu jest termostat?Czy sprężarka się wyłącza i jak często?
  Takie jest moje zdanie na ten temat lecz jest więcej osób na tym forum które mogą się wypowiedzieć.
 • #3
  radkowiecki
  Level 2  
  Problem ze szronem polega na tym, że on nie daje rady się stopić i spłynąć, tylko sukcesywnie przyrasta. W efekcie co 2-3 miesiące muszę lodówkę rozmrozić.
  Co do termostatu. Jeżeli lodówka jest w zabudowie, to nieważne jest jego nastawienie. Na 1 i na 6 mrozi tak samo. Po wyjęciu z zabudowy różnice są kilkustopniowe i temperatura jest wyłącznie dodatnia, nie ma mrożenia. Termostat wymieniałem jakieś 9 miesięcy temu.
  Sprężarka się wyłącza, ale nie śledziłem jak często. Musiałbym to sprawdzić. Pytam o tę lodówkę, bo chwilowo nie stać mnie na nową, a ta marnuje mi zbyt dużo jedzenia. Każda rada się przyda.