Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł Cam CI+ i dziwna lista programów & Philips

Pectore 08 Mar 2017 22:20 9891 18
Computer Controls
    Pectore
    Level 11  
    Witajcie !
    Szukam i szukam - niestety dość dziwna rzecz.
    Aktualnie korzystam z dekodera od nc+ ale postanowiłem przejść na moduł Cam Ci. Jak dla mnie wygodniej.
    Problem w tym, że mój telewizor dokładnie to model : PHILIPS 42PFL4317K/12 jakoś dziwnie wyszukuje programy

Tzn tak : wyszuka 1500 programów, na końcu pyta się jak posegregować programy, czy według cyfrowego polsatu, czy np NC+
    Robię np według Cyfrowego Polsatu. Ok posortowane. Brak programu np PULS, PULS2 i pewnie wielu innych. Między programami pojawiają się jakieś programy HUSSAIN i inne zagraniczne, gdzie w normalnym dekoderze nie ma to miejsca.

Ale > na liście mam podane :
    1. Cyfrowy Polsat
    2. Cyfra
    3. N HD

Co dziwne bo "Cyfra" już nie ma i "N HD" już też nie.

Moim zdaniem tutaj producent porzucił jakby aktualizacje tego telewizora i telewizor pobiera liste programów z roku 2014 chyba. Nie mam pojęcia.
    Jak to działa wszystko ? Na jakiej podstawie telewizor sortuje te programy ? Czy producent musi to aktualizować na bieżąco ? Jeśli tego nie robi ?
    Fakt, telewizor kupiony w Niemczech, ale mimo wszystko wybieram lokalizacja POLSKA itd itd. to nie powinno mieć znaczenia.
  • Computer Controls
    LeDy
    Level 43  
    Producent nic nie musi a tym bardziej nie kupiony na nasz rynek, potrzeby.
    Pogodzić się z tym lub kupić z mądrzejszym oprogramowaniem czyli inna firma . Philips niestety pisze oprogramowania nie z tej planety. Ja bym ich.....
    User removed account
    User removed account  
    Pectore
    Level 11  
    A powiedzcie mi jaki telewizor najlepiej kupic ? Ktos mowil mi ze Sony. A np Samsung ? Kurcze, nie powinno miec znaczenia gdzie go sie kupi >P
    Chodzi tu o to, zeby np telewizor po 2 latach nie poszedl do kosza, bo np modul nie bedzie juz dzialal ;/

Operator nc+ ? Oczywiscie taka usluge ma, ale co z tego skoro lista programow to jakas katastrofa nie wiadomo skad.
    User removed account
    User removed account  
  • Computer Controls
    Pectore
    Level 11  
    Ale ta cala lista programow jest zalezna od tego czy producent wyda odpowiednia aktualizacje tak ?
    Bo sie zastanawiam czy w ogole warto przejsc na ten moduł. Jeśli to ma być zależne w dalszym ciagu od producenta, jak bedzie wygladala lista programow no to troche kiepska sprawa.
    Z dekoderem wiadomo nie ma problemow. Lista jest jaka jest. Jak sie pojawi nowy program po prostu dekoder zaktualizuje. A tu łaska lub nie łaska producenta telewizora. Oczywiste jest, że po roku od kupna producent wycofa się w ogóle z aktualizacji i co wtedy, znów nowy telewizor ?

Dlaczego nie jest to jakos automatycznie synchronizowane przez ten modul ? Nie wyszukuje np tylko takich programow, ktore faktycznie ma nc+ ?
    Czemu trzeba czekac na jakies aktualizacje, ktore wyda producent TV ?`

Pewnie lepiej bedzie zostac jednak przy dekoderze. Za duzo zachodu, a na pewno wymiana telewizora na taki z lepszej polki. Bo ten co mam pewnie juz nic z nim nie zrobie.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    A co ma producent telewizora do listy kanałów? Mam Samsunga z modułem CI+ i NC+.
    Jak zrobię mu wyszukiwanie to zapisuje kanały po kolei jak znajdzie. Mam też swoją listę kanałów poukładanych jak mi pasuje. Niestety co jakiś czas NC+ "uszczęśliwia" mnie aktualizacją listy. Nie można tego zablokować. Za aktualizację odpowiada moduł CI+.
    Pectore
    Level 11  
    Nie jestem tego pewny bo telewizor wyszukuje programy i uklada je na swoj sposob nawet bez tego modulu. Dopiero zapewne wsadzajac moduł do tv udostępniaja sie te programy zakodowane
    Nie jestem specjalistą dlatego pytam. Bo to telewizor ustawia jak ulozyc programy a nie modul.

U mnie wyglada to tak ze wybieram sortowanie cyfrowego polsatu a i tak między kanałami mam jakies hussainy.i france tv
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    Pectore wrote:
    Nie jestem tego pewny bo telewizor wyszukuje programy i uklada je na swoj sposob nawet bez tego modulu.
    Nawet z modułem będzie tak układał. Po prostu musi przyjść aktualizacja od NC+. Teraz pomyśl. Producent TV musiałby mieć listy wszystkich operatorów we wszystkich krajach gdzie dostępny jest dany model TV. I uaktualniać je jeżeli jakakolwiek lista się zmieni. Jak myślisz. Jak często musiałby je aktualizować? Co tydzień? Czy raz dziennie? A co jak jeszcze jest podpięta kablówka? Też producent TV za to odpowiada?

Dodano po 2 [minuty]:

Pectore wrote:
    Bo to telewizor ustawia jak ulozyc programy a nie modul.
    Bo telewizor "leci" po kolei z częstotliwościami, polaryzacją pionową i poziomą, pasmem niskim i wysokim. Do wyszukania dostępnych programów z danej satelity nie potrzebuje żadnego modułu.
    User removed account
    User removed account  
    Pectore
    Level 11  
    Czyli ze na ten czas po prostu taki modul mozna sobie odpuscic. Za duzo z tym zachodu.
    Dekoder bedzie lepszym rozwiazaniem mimo wszystko.

Ale nie rozumiem tu stwierdzenia "musi przyjsc aktualizacja nc+" w czym to pomoze ? Zaktualizuje liste kanalow ? :P Nie wiem.

Jestem ciemny w tej sprawie.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    mihal2002 wrote:
    Za to odpowiada oprogramowanie i umowa z operatorami płatnych telewizji.
    Jaka umowa? Jakie oprogramowanie? Czyli jak np. NC+ zmieni listę kanałów to producent TV ma zmieniać oprogramowanie?

Pectore wrote:
    Ale nie rozumiem tu stwierdzenia "musi przyjsc aktualizacja nc+" w czym to pomoze ? Zaktualizuje liste kanalow ?
    A czy ja piszę w jakimś niezrozumiałym języku?
    maurycy123 wrote:
    Mam też swoją listę kanałów poukładanych jak mi pasuje. Niestety co jakiś czas NC+ "uszczęśliwia" mnie aktualizacją listy.
    maurycy123 wrote:
    Za aktualizację odpowiada moduł CI+.
    Jak będziesz miał moduł włożony w TV to lista sama się poukłada w takiej kolejności jaką ma NC+. Tylko to może trochę potrwać.
    Pectore
    Level 11  
    No chyba ze w ten sposob. Jesli modul CAM ma wplyw na programy i jakie te programy tam sa to okay. Bo tak jak mowie np bez modulu CAM telewizor np nie wyszukuje PULS, PULS2 i kto wie jeszcze jakie programy.
    VooVoo
    Level 34  
    Niektóre telewizory radzą sobie dobrze z modułami CI i pobieraniem listy operatorskiej, inne sobie z tym nie radzą i lądują kanały wg tajemnej wiedzy producenta. Dotyczy to zarówno operatorów satelitarnych jak i kablowych. Wczoraj miałem przypadek, ze starszy Sony miał kanały ułożone od czapy, a nowszy LG po ustawieniach fabrycznych pobrał operatorska listę bez problemów. Na dzień dzisiejszy jest to totolotek, czy ten tv zadziała prawidłowo z tym modułem.
    maurycy123
    Conditionally unlocked
    VooVoo wrote:
    Na dzień dzisiejszy jest to totolotek, czy ten tv zadziała prawidłowo z tym modułem.
    W moim Samsungu po włożeniu modułu CI+ w wyszukiwaniu pojawia się operator NC+. Jednak wyszukuje wszystko jak leci. Dopiero po jakimś czasie "zasysa" odpowiednią listę.
    User removed account
    User removed account  
    Pectore
    Level 11  
    Czyli, ze i tak w sumie sie nic nie dowiedzialem :P
    Tylko tyle, ze za duzo zachodu z tym smiesznym modulem. 200 zl ale nic ciekawego.

Nie wiem, moze w niektorych przypadkach sie sprawdza. Lepszym wyborem pewnie bedzie maly dekoder. Lista programow wtedy to nie problem.
    Bo ja bardziej w kierunku telewizji bez umowy sie kieruje.

Powiedzcie moze czy lepiej jest kupic np dekoder w nc+ za 149 zl czy lepiej jest nie wiem poszukiwac gdzies na allegro itd ? bo roznie o tych dekoderach mowia. Tylko jesli wybralbym pewnie innego producenta, nie wiadomo jakby to wygladalo. Czy wtedy nka wysyla karte czy trzeba kupic modul cam do dekodera.
    User removed account
    User removed account