Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAE 2844A - poszukiwana wartość rezystora SMD

08 Mar 2017 23:48 1602 3
  • Poziom 12  
    Witam.
    Pralka jak w temacie. Może ktoś pomoże, ustalić wartość rezystora, zaznaczonego pytajnikiem na płytce programatora? Myślę, że jest to "0", ale nie jestem pewien. Rezystor w obwodzie czujnika zalania pralki.
    Pralka Bosch WAE 2844A - poszukiwana wartość rezystora SMD Pralka Bosch WAE 2844A - poszukiwana wartość rezystora SMD
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Moderator
    Pralka Bosch WAE 2844A - poszukiwana wartość rezystora SMD
    jq100 napisał:
    Myślę, że jest to "0", ale nie jestem pewien. Rezystor w obwodzie czujnika zalania pralki.
    Sądzę, że Masz rację ja tak samo widzę tylko zworkę SMD i choć nie mam wglądu do takiej samej płytki PCB, ale na innym modelu to złącze krawędziowe nie ma zworki (inne wykonanie). Jednak jeszcze na innym to złącze jest bez zworki SMD, ale w całości połączone tak dokładnie jak u Ciebie (lecz normalną ścieżką). Szkoda, że fotka całej płytki jest tak słabe, iż prawie nic nie widać, a widać że tam coś "mostkowałeś"?
  • Poziom 12  
    Mostek to pozostałość po starej naprawie (spalona ścieżka) i nie ma nic wspólnego z bieżącą awarią.Też szukałem na innych płytkach , ale nie miałem z modelu z czujnikiem zalania stąd moje wątpliwości. W innych modelach Boscha to złącze niekoniecznie obsługuje to samo. "Rezystor zaznaczony pytajnikiem jest zamazany specjalnie ,żeby nie sugerować wartości , z oryginalnego odparowała wierzchnia czarna warstwa po zwarciu przewodu czujnika zalania do masy.
  • Poziom 12  
    Rezystor "o" spełnia tu funkcję "bezpiecznika". Temat zamknięty.