Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tworzenie samoprzygasającej lampki samochodowej +12V

remik5535 09 Mar 2017 11:16 432 2
 • #1
  remik5535
  Level 8  
  Cześć chcę stworzyć moduł do samochodu który po zamknięciu drzwi sam po jakimś czasie powolnie zgasi lampkę, nie tak nagle, a gdy jest zapłon od razu zacznie gasić. Wiem że tutaj jest schemat jak takie coś zrobić ale chcę też do tego dodać to że po wyciągnięciu kluczyka (utrata zapłonu) lampka sama się zaświeci ( spotkałem takie coś w Ford Galaxy) i jeszcze takie coś ze po otworzeniu auta z pilota lampka od razu się zaświeci oraz po zamknięciu z pilota od razu zgaśnie. Jest takie coś możliwe do wykonania? Jeśli tak to czego muszę użyć? Jakich elementów i o jakich parametrach? 😁 Dodam że chcę to zainstalować w aucie Polonez Atu+ ale żeby było to uniwersalne :) i że zamykanie samochodu z pilota to jest dodany uniwersalny moduł a nie oryginał :) Pozdrawiam
 • #2
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Do ogarnięcia z wyjątkiem:
  - skąd układ ma wiedzieć, że samochód jest odblokowany i zablokowany? Czy zamknięcie auta kluczykiem też ma powodować gaśnięcie światła?
  - to działa tak samo jak w moim Nissan Micra. Tam też jest tak, że światło w środku się zapala po wyciągnięciu kluczyka, ale TYLKO po wyciągnięciu, przekręcenie w pozycje 0 nie powoduje zaświecenia. A zaświecanie światła wewnętrznego przy samym zgaszeniu silnika to nieciekawy pomysł: panienka się płoszy i nastrój znika - znam z autopsji (bardzo dawnej!!!)
  W polonezie aby zrobić to fachowo musiałbyś wymyślić wyłącznik czytający stan blokady kierownicy.
 • #3
  remik5535
  Level 8  
  Wiem właśnie że tak jest po wyciągnięciu kluczyka, właśnie z tego Galaxy o którym pisałem, ale to bym musiał zrobić właśnie tak jak piszesz dołożyć czujnik na blokadzie kierownicy. Mi wystarczyło by tylko że przełączam stacyjkę na zero. I nie musi być to że jak zamykam/otwieram z kluczyka to gaśnie/zaświeca się. Chociaż wtedy mógł bym założyć też ten system do passata B3 który mogę zamykać tylko z kluczyka.