Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownie żmijką dozującą poprzez monitorowanie obciążenia młyna.

09 Mar 2017 12:12 1176 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Nie znalazłem takiego tematu na forum. Jeśli jest to proszę o pw i usunięcie.
    Chcę zrobić układ sterowania żmijką dozującą na falowniku tak żeby mi trzymał ok 9A na młynie.
    Można po prostu odpalić żmijkę na falowniku bez monitorowania amperażu młyna i raz na jakiś czas
    poprawiać nastawy ale niestety towar który idzie do młyna jest nie jednolity i tak naprawdę człowiek
    by musiał tam stać cały czas.
    Jest jakiś sposób żeby to zrobić sprytnie i niedrogo?
    Silnik żmijki 2,2kW
    Młyn 5,5kW
    Falownik który planuję użyć to Liteon evo6000 wektorowy 2,2kW
    Pozdrawiam, Marek
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Zastosuj Przekładnik prądowy na fazę młyna który będzie podłączony do wejścia analogowego falownika żmijki. Przekładnik najlepiej z sygnałem wyjściowym 0-10V lub 4-20mA
  • Poziom 2  
    Tak mi się wydawało że to będzie to. Dzięki i pozdrawiam.

• Specjalista Automatyk
    Sprawdź w dokumentacji, bo nie znam tego falownika, ale na pewno mierzy prąd silnika.
    Jeśli nie "umie" jako wejście regulatora podać wewnętrznej wartości i sam jej kontrolować, to możesz też spróbować prąd ustawić jako wyjście AO i zapętlić na AI.
  • Specjalista Automatyk
    Markos80 napisał:
    Sprawdź w dokumentacji, bo nie znam tego falownika, ale na pewno mierzy prąd silnika.
    Jeśli nie "umie" jako wejście regulatora podać wewnętrznej wartości i sam jej kontrolować, to możesz też spróbować prąd ustawić jako wyjście AO i zapętlić na AI.

Chyba nie tak gdyż to na żmijce ma być napęd regulowany, a na młynie ma być utrzymywany stałe obciążenie.
    Czyli tak inny kolega stwierdził przekładnik prądowy z wyjściem 4-20mA lub napięciowym, albo tradycyjny przekładnik prądowy i przetwornik 5A/4-20mA.

• Specjalista Automatyk
    Masz rację. Źle przeczytałem treść problemu.
  • Użytkownik usunął konto