Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opis schematu z automatyki

matus174 09 Mar 2017 13:02 1560 1
 • #1
  matus174
  Level 2  
  Na zajęciach otrzymałem takie schematy do rozwiązania Opis schematu z automatyki
  Mam wykonać ich opis, analizę oraz Graf.
  Tu zamieszczam moje wypociny i proszę o sprawdzenie.
  Schemat 1:
  Opis schematu z automatyki
  Opis schematu 1.
  Po wciśnięciu przycisku V1 w zaworze sterującym ciśnienie przechodzi przez zawór dławiąco zwrotny V2 w którym jest nastawione dławienie ciśnienia, następnie zdławione ciśnienie przechodzi przez zawór zwrotny który jest otwarty i ciśnienie trafia do siłownika jednostronnego działania i powoduje powolne wysunięcie siłownika. Po maksymalnym wysunięciu siłownika zostaje puszczony przycisk w zaworze V1 ciśnienie przechodzi przez zawór V3 dławiąco zwrotny, dzięki ustawionemu dławieniu siłownik wsuwa się powoli, następnie ciśnienie przechodzi przez zawór v2 który jest otwarty dla powrotu powietrza .

  Schemat 2
  Opis schematu z automatyki
  Opis schematu 2
  Po wciśnięciu przycisku v1 zaworu sterującego następuje przesterowanie zaworu v3 i wysunięcie siłownika dwustronnego działania A, po wysunięciu się siłownika do zaworu krańcowego który był normalnie zamknięty następuje przesterowaniu zawór krańcowy na otwarty i siłownik się wsuwa (powiem szczerze że coś za bardzo nie czuję działania tego układu starałem się go wykonać w FluidSim ale nie mogłem znaleźć ani wykonać elementu S1 ze schematu.
  Proszę o poradę i nie wiem za bardzo o co chodzi z wykonaniem grafu do schematów szukałem na forum i w literaturze coś na ten temat ale nic nie znalazłem.
 • #2
  matus174
  Level 2  
  Naprawę nie ma nikogo kto był by mi w stanie pomóc ?