Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony KDL-37U4000 - Niepoprawny obraz

alvin 09 Mar 2017 14:47 3417 16
    alvin
    Level 25  
    Witam

Płyta główna- 1-876-638-11
    Zasilacz- 1-876-636-11
    TCON- 37T03-C00, T370XW02 VC
    Matryca- T370XW02 VC
    Pilot- RM-ED009

TV ogólnie działa poprawnie. Jest nieprawidłowy obraz, na pierwszy rzut oka uszkodzony AS15F. Jednak na obrazie oprócz złych kolorów występuje dropienie (śnieżenie). Wymiana AS15F nie przyniosła poprawy. Układ praktycznie zimny. Napięcia VGL, VGH, VCOM2, AVDD, YDE1, V3D3 i pochodne są prawidłowe.
    Co ewentualnie z tym fantem mam zrobić?
    Ze względu, że jest to Sony, czy mogę zakupić dowolny, taki sam TCON (nie miałem do czynienia z takim przypadkiem w Sony), czy jednak pamięć na TCON jest przypisana do płyty głównej?
    Kupię ewentualnie taki TCON.
    alvin
    Level 25  
    Tak, złącza/taśmy czyste, wymyte.
  • Helpful post
    GanCegall
    Level 38  
    alvin wrote:
    czy mogę zakupić dowolny, taki sam TCON (nie miałem do czynienia z takim przypadkiem w Sony), czy jednak pamięć na TCON jest przypisana do płyty głównej?

Tak, ale musi być dokładnie T370XW02 VC 37T03-C00, nic nie trzeba programować, będzie działać, ale najpierw poczytaj tutaj bo może kupiłeś podrobionego asa:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15855047#15855047

Jeśli jednak zdecydujesz kupić t-con, to upewnij się że jest pod panel 37", zaznaczone na zdjęciu dwie cyfry po "55" mówią pod jaki panel.

alvin
    Level 25  
    Dzięki za podpowiedź. AS15 ze stałego pewnego źródła. Pozostaje mi wymiana całego TCON. Ofertę kupna umieszczam w TV Bazar.
    arkady202
    Level 12  
    Skoro na innym AS15 taki sam objaw to moze byc inne uszkodzenie t-con lub w samej szybie usterka ,wrzuc zdjecie to zobacze jak to wyglada.
    alvin
    Level 25  
    Są dwa układy AS34-G lewa/prawa listwa. To daje coś do myślenia. Potrzebuję informacji, czy AS34-G można zastąpić układem i7514HS. Z grubsza wyprowadzenia (masy i zasilania) się zgadzają. Nie znalazłem PDF do tego układu. Mam je na miejscu z listwy od innej matrycy.

arkady202. Obraz jak z uszkodzonym AS15 plus dropienia (śnieżenie).
    alvin
    Level 25  
    Wstawiłem te i7514HS zamiast AS34-G, obraz bez zmian. Być może nie są to odpowiedniki. Problem nadal wisi.
    alvin
    Level 25  
    Zakupiłem AS34-G. Po wymianie bez zmian. Na pewno podpowiedź dałaby wymiana TCON. Niestety, brak ofert sprzedaży (ogłoszenie w TV Bazar również bez odzewu). A może w matrycy brak przejścia w szkle? Nie natrafiłem na rozpiskę fleks bocznych.
    Darek.S
    Level 33  
    alvin wrote:
    A może w matrycy brak przejścia w szkle? Nie natrafiłem na rozpiskę fleks bocznych.

Też poszukuję rozpiski. U mnie Ghosting.

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

Próbuję rozczaić pod mikroskopem sam.
    Pod mikroskopem nie jestem w stanie prześledzić ścieżek ale omowo udało się co nieco ustalić. Zostały 2 punkty. Być może u ciebie one łącza. Możemy obaj skorzystać jak sprawdzisz :D
    Sony KDL-37U4000 - Niepoprawny obraz Sony KDL-37U4000 - Niepoprawny obraz
    User removed account
    Level 1  
    Darek.S
    Level 33  
    waniagog wrote:
    natomiast te najbardziej potrzebne nie mają punktu. :)

Witaj Troll. Chcesz mi powiedzieć, że szrot?

Dodano po 1 [minuty]:

Zważywszy, że w sieci nie można znaleźć rozpiski wielce prawdopodobne :cry: Ale punkt może nie jest konieczny. Może wystarczy ścieżka. Co prawda cieniutkie ale p[od mikroskopem może da rady drucik przylutować...?
    User removed account
    Level 1  
    alvin
    Level 25  
    Po drugiej stronie "ucha" zidentyfikowane przeze mnie punkty VGL, VGHC, XVCC.
    Darek.S
    Level 33  
    waniagog wrote:
    Jak masz mikroskop i grot cienki jak igła taka wyjątkowo cienka, to można spróbować.
    Sam drucik też musi być cieniutki, bo inaczej wyrwie ścieżkę z korzeniami.

To oczywiste. Mikroskop mam grocik zawsze mogę szlifierką zaostrzyć. Pytanie tylko która ścieżka na bocznym driverze i do czego?

Dodano po 42 [minuty]:

Dla porządku jeszcze dolne pady na flexie
    Ponawiam pytanie czy są szanse, który punkt(ścieżka) nie łączy czy dać sobie spokój?
    Edit. Wybrałem to drugie.
    alvin
    Level 25  
    W moim przypadku zrezygnowałem z naprawy- zaczęła przerywać boczna flexa.