Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Honda Civic IV - sprzęgło, hamulec awaryjny, klapa maski, podsufitka

09 Mar 2017 14:59 582 1
 • Level 1  
  Witam! Od niedawna jestem szczęśliwą użytkowniczką Honda Civic IV 1,6 16V 110KM 91r. Mimo że Hania zadbana pojawiły się małe problemy. Proszę o pomoc w naprawie ;)
  1. Regulacja linki sprzęgła (siedzi za wysoko, jak je wyregulować??)
  2. Regulacja zacisków hamulca awaryjnego - ręcznego (słabo trzyma, gdzie te zaciski siedzą??)
  3. Klapa maski nie domyka się (czyżby zamek??)
  4. Jaki klej najlepszy do podsufitki?

  Bardzo proszę o jakieś wskazówki ;)
 • Helpful post

  Level 15  
  Witaj,
  1. jak jest pedał za nisko to podciągamy linkę, jak za wysoko powinno działać w sposób odwrotny czyli poluzować ale ja bym raczej stawiał na wymianę sprzęgła
  2. To zależy co masz tarcze czy bębny jak tarcze to sprawdź czy nie kończą się klocki jak bębny to czy nie kończą się szczęki.
  W klockach (o ile klocki i tarcze spełniają normy jakie producent przewidział zanim należy dane części zmienić na nowe) linkę podciągamy podejrzewam że regulacja będzie w okolicach ręcznego.
  Jeśli bębny to samo sprawdzamy stan bębnów i szczęk najpierw przeprowadzamy regulację przy szczękach następnie o ile jest taka potrzeba regulujemy linką podejrzewam że w okolicach hamulca ręcznego.
  3. To że się nie domyka może być spowodowane źle ustawionym zamkiem bądź zamkiem, który się przycina ze względu zacierania się należy w takim wypadku zamek wyczyścić i posmarować jakimś preparatem smarnym bądź po prostu smarem
  4. W zależności jak i na jakiej długości podsufitka jest rozklejona można to zrobić na dwa sposoby kupić w sklepie motoryzacyjnym specjalny klej w spray`u przeznaczony do klejenia podsufitki, bądź jeżeli nie jest to duże miejsce rozklejenia użyć jasnego kleju typu budapren i podać go w miejsce rozklejenia strzykawką z normalną igłą tzn. igłą nie jak dla konia.


  Moje wskazówki są tylko domniemaniem nie jestem w stanie stwierdzić usterek jakie podałeś bez dokładniejszych informacji.

  Pozdrawiam Tomek