Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Z1126 (9029997-01) -Regulacja mocy/obrotów silnika w odkurzaczu Mondo

09 Mar 2017 15:11 972 5
  • Poziom 7  
    Cześć,
    Proszę o pomoc w regulacji mocy odkurzacza Electrolux Mondo Z 1126. Miałem z nim problemy, rozebrałem, obejrzałem i okazało się, że kabel przy wtyczce nie łączył. Usterkę usunąłem, ale przy okazji rozregulowałem ustawienia mocy ssania i teraz nie potrafię przywrócić tych fabrycznych.
    Electrolux Z1126 (9029997-01) -Regulacja mocy/obrotów silnika w odkurzaczu Mondo
  • Poziom 17  
    Jakie są objawy "rozregulowania mocy ssania"?
    Sprawdź potencjometry czy dobrze stykają do płytki (zimne luty) możesz przylutować dla pewności, sprawdzić połączenia czy nie urwało się pole lutownicze, mały potencjometr pokręć lekko i wróć na pozycje fabryczną.
  • Poziom 7  
    tarkan1 napisał:
    Jakie są objawy "rozregulowania mocy ssania"?

Nie potrafię uzyskać płynnego przejścia od niskich obrotów do wysokich. Regulacja działa na małym zakresie.
    tarkan1 napisał:
    Sprawdź potencjometry czy dobrze stykają do płytki (zimne luty) możesz przylutować dla pewności, sprawdzić połączenia czy nie urwało się pole lutownicze,

W jednym miejscu lut wygląda na pęknięty aczkolwiek trzyma się.
    tarkan1 napisał:
    mały potencjometr pokręć lekko i wróć na pozycje fabryczną.

W tym rzecz, że nie wiem jakie są pozycje fabryczne. Gdybym je znał pierwszą czynnością jaką bym wykonał to powrót do tych ustawień.
  • Poziom 26  
    Skręć duży potencjometr na minimum a małym potencjometrem ustaw minimalne obroty silnika i zostaw go w tym położeniu. Teraz dużym potencjometrem sprawdź czy masz cały zakres obrotów.
  • Poziom 17  
    Pęknięte luty trzeba poprawić, prawdopodobnie może tam nie łączyć, albo nie długo przestanie.
  • Poziom 7  
    OK. Dziękuję za podpowiedzi. Jestem zadowolony z ustawienia, które udało mi się... ustawić, aczkolwiek odnoszę wrażenie, że odkurzacz zwiększa moc gdy pokrętło dochodzi do połowy a później już nie.

Link