Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Równoległe łączenie ładowarek TP4056 z zabezpieczeniem

09 Mar 2017 20:01 2607 7
  • Poziom 4  
    Witam
    Mam kilka pytań dotyczących ładowarek do ogniw Li ion.
    1. Czy łącząc ładowarki równolegle zwiększam ich wydajność prądową na OUT?
    2. Czy łącząc 3 takie ładowarki równolegle z OUT mogę "wyciągnąć" 3A?
    3. Czy ogniwa (3szt połączone równolegle) będą ładować się w identycznym stopniu?
    4. Czy aby kontrolować stopień naładowania akumulatorów mogę wlutować się do jednego modułu i wyprowadzić przewody do LED czy może muszę wstawić tam kilka bramek AND?
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów!

Mam podobną rozkminę dotyczącą podłączania dwóch przetwornic do ładowania aku Li-Pol z funkcją boostera.
    Konkretny model mnie interesuje
    https://www.tindie.com/products/ceech/lipo-ch...converter-5v-33v-outputs/?pt=full_prod_search

Chcę podłączyć do wejść zasilania baterii 2x8000mAh i zasilać jednocześnie Raspberry + wyświetlacz.
    Raspberry ma działać non-stop, a baterie mają być ładowane lub rozładowywane w zależności czy są używane czy nie.
    Wg projektanta max prąd ładowania akumulatorów można ustawić na 2A i max prąd zasilania 5V można ustawić na 1,2A.
    Dla mnie porządany prąd dla 5V jest minimalnie 1,2A dlatego chcę je podłączyć równolegle z 2 przetwornic.

Zasilanie DC byłoby wykonane ładowarką 12V 2A (na jedną przetwornicę) gdzie przetwornica też dałaby radę z tym prądem i napięciem wg projektanta.

Moje pytanie brzmi czy nie wytworzą się różne potencjały na stykach zasilania 5V i czy mogę podłączyć baterie równolegle czy osobno dla każdej ładowarki?
    Wg wszystkich informacji z forum oraz mojej wiedzy powinno działać ale chciałbym skonfrontować tę wiedzę z zaawansowanymi użytkownikami na forum :-)
    Jak dla mnie najlepiej dla baterii byłoby podłączenie ich równolegle i równoległe podłączenie do obu przetwornic. Wtedy prąd ładowania wzrósłby do 4A.

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    HappyWhite napisał:
    Witam
    Mam kilka pytań dotyczących ładowarek...

Ad1 Ad2 juz dostałeś odpowiedź w poście #2, tych na zdjęciu nie można łączyć równolegle.
    Ad3 Tak
    Ad4 napisz coś więcej jak chcesz to zrealizować i kiedy ten pomiar miałby być.
  • Poziom 4  
    Kurde to teraz mam problem...
    Potrzebuje zasilania 12v i wydajność ok 3A
    Chciałem je ładować tą ładowarką która jest w poście. Lecz wydajność prądowa wyjścia (OUT) jest jedynie 1A.
    Jak mogę to rozwiązać?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    HappyWhite napisał:
    Jak mogę to rozwiązać?

A widziałeś to albo to? ;)
  • Poziom 4  
    Człowieku dzięki ci ^^
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    HappyWhite napisał:
    Człowieku dzięki ci ^^

Proszę bardzo, a do tego służy "Pomógł". ;)