Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAE2046MBY/08 - Tłucze przy wirowaniu.

El Diablo 28 Lip 2017 00:16 8844 38
    Lodxx
    Specjalista AGD
    zhudomel napisał:
    El Diablo napisał:
    Oryginalnie zbiornik ma tylko uszczelkę gumową i zadnego kleju
    I tak ma być.
    El Diablo napisał:
    jedni piszą silikon inni że nie, że klej do szyb samochodowych lepszy
    Nie przy tej wersji.

Nawet jeżeli autor pozbył się zatrzasków ?
    El Diablo
    Poziom 20  
    Właśnie, w cale nie uszczelnić ?
    Kenworth 18
    Poziom 38  
    Myślę, że lepiej zastosować silikon do wyższych temperatur i skręcić na śruby montując fabryczną uszczelkę.
    W przypadku zastosowania kleju będzie duży problem gdyby pojawił się gdzieś wyciek bo wtedy pozostało by już tylko cięcie zbiornika.
    Zbiornik ma tą zaletę, że ma rant w który wchodzi uszczelka a klej trzeba koniecznie stosować do zbiorników zgrzewanych, które były rozcinane.
    W tym wypadku myślę, że najlepszy będzie silikon, który powinien doszczelnić miejca po urwanych zatrzaskach.
    Kolego El Diablo może kolega ujawnić gdzie zdobył krzyżak do swojej pralki?
    Pytam dlatego bo dla innych użytkowników pralek Boscha z tym typem zbiornika była by to ogromnie przydatna informacja.
  • Pomocny post
    zhudomel
    Specjalista AGD
    Kenworth 18 napisał:
    silikon do wyższych temperatur
    Niby dlaczego? Tam może się zdarzyć najwyżej 90° i to bardzo rzadko. Zwykły silikon jest do 120°.
    Kenworth 18 napisał:
    urwanych zatrzaskach.
    Na razie nie wiemy, czy są urwane.
    Kenworth 18 napisał:
    doszczelnić miejca po urwanych zatrzaskach.
    Urwane zatrzaski nie powodują nieszczelności, tylko zmniejszają siłę docisku jednej połówki zbiornika do drugiej. Dlatego producent przygotował miejsce na dodatkowe śruby do skręcenia zbiornika.
    Kenworth 18
    Poziom 38  
    Jeśli chodzi o silikon to jakoś nie mam zaufania do tego najtańszego sanitarnego i miałem z nim różne przygody, dlatego tak napisałem, ale może to tylko moje subiektywne odczucie.
    Właśnie siłę docisku miałem na myśli pisząc o zatrzaskach, ale nie napisałem o tym co jest moim błędem.
    Jeżeli zaś chodzi o same zatrzaski to sam autor napisał w poście #29, że "zbiornik je kiedyś posiadał" czyli wnioskuję, że coś się z nimi stało, ale to potwierdzi lub zaprzeczy tylko autor tematu.
    El Diablo
    Poziom 20  
    Jestem w trakcie skladania za 2-3 dni napiszę co i jak i podam adres gdzie to nabyłem i ile mnie to kosztowalo ;)
    El Diablo
    Poziom 20  
    Za krzyżak zapłaciłem 170 + 25 wysyłka, 2 łożyska i uszczelniacz 38 zł. Za wysłanie swojego trzpienia do gościa 16 zł.. Musiałem dokupić grzałkę bo okazało się że jak pękł krzyżak to bęben tarł o grzałkę i zrobił dziurę przez co 2 razy wywaliło mi bezpieczniki. Na wszelki wypadek dałem trochę silikonu typu "płynna uszczelka" tak dla swojego spokoju, skręciłem wszystko + te dodatkowe otwory gdzie nie było śrub. Po 1,5 doby puściłem pralkę na wirowanie tak na sucho, a dzisiaj już prałem. Wygląda na to, że zbiornik szczelny nic nie cieknie, chodzi ładnie i miarowo. Brawo Ja! Link do ogłoszenia. :arrow: Link
    Pralka Bosch WAE2046MBY/08 - Tłucze przy wirowaniu.Pralka Bosch WAE2046MBY/08 - Tłucze przy wirowaniu.

maybachexelero
    Poziom 1  
    Jak przymocowałeś nowy krzyżak ?
    Kenworth 18
    Poziom 38  
    Należy kupić śruby i nakrętki ze stali nierdzewnej. Po przykręceniu krzyżaka do bębna można zabezpieczyć śruby przed odkręceniem poprzez zaklepanie końcowych zwojów gwintu lub zastosować przeciw nakrętkę.