Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Psujące się routery ADSL-dlaczego?

09 Mar 2017 20:19 1197 4
 • Level 17  
  Witam!
  Mam wielki problem z psuciem się routerów Wi-Fi ADSL do Neostrady Orange.
  Mieszkam w starym budynku(praktycznie rudera) wybudowanym w 1971 roku,z pustaków żużlowych.Jestem użytkownikiem Neostrady od 2003 roku.Dopóki routery były na dole domu,nie psuły się.Po przeniesieniu głównego routera na strych(mam tam pokój),zaczął się problem z sygnałem.Był on zbyt słaby,nawet dla odbiornika internetowego czy smartfona.Kupiłem więc repeater....i zaczął się problem.Routery wytrzymują 2-4 miesiące i na gwarancje.Zawsze pada układ odpowiedzialny za WLAN.Dodam,że po dłuższej pracy takiego tandemu,mocno grzeje się obudowa i routera i repeatera.Od 2015 roku nawaliły 4(wcale nie tanie) TP-LINKI VR 600 i starsze z modemem ADSL.Kupiłem Asusa DSL-N17U i zepsuł się po 5 miesiącach.We wsi są częste wyłączenia prądu,więc podłączyłem router do UPS APC(oczywiście akumulator wymieniony) i pracuje on bez przerw i restartów.Mimo to psują się dalej.Co z tym problemem zrobić?Podejrzewam,że router nadaje w takim układzie z maksymalną mocą i się wygrzewa i psuje.Ale żeby trzymał 2 miesiące?Ja tanizny nie kupuję,wybieram routery drogie.TP-LINK VR600 i ASUS DSL-N17U chyba nie są pokroju chińskiego Liveboxa v.2 ZTE(który się nie psuje w ten sposób) ale mi on nie starcza,bo się zawiesza.Repeatery też mi się już 2 zepsuły(raz na gwarancji,drugi po więc złom).Latem wprowadzę się prawdopodobnie do nowego domu i tych przeklętych repeaterów nie będzie.
  Dodam,że w starym domu,jest ogromny problem z zasięgiem GSM(właściwie tylko Plus i też się rwie) i odbiorem FM(o DAB+ można zapmieć).Proszę o pomoc.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 43  
  W routerze ADSL wyłącz WIFI,
  wstaw tam dedykowany WIFI, np Unifi Ubiquity,
  miałem tplinki w zabudowie, nie dawały rady, Unifi śmiga.

  ale gwarancji nie ma

  Na laptopie uruchom inssider 2.x/home, przeskanuj sieć, pokaż wyniki "time graph" i 2ghz
 • Level 17  
  Witam!
  Za drogo ten Unifi. Nie stać mnie na to. Jakieś inne pomysły, czy odsyłanie szmelcu do X-KOM? Poczta Polska drogo sobie ceni za śmieciową usługę logistyczną. Serwisy też wolno mielą. A dla mnie, na wsi internet jest jedynym kontaktem ze światem. Ostatnio Orange przepięła mnie na inny port na centrali, bo już było poniżej 5Mb/s.Teraz mam 12-15Mb/s ale to jest dla mnie bariera nie do złamania (wioska] i stare kable). Ale do bloków to podłączą 600Mb/s-chyba do seriali i porno albo WoW czy WoT. A o wsi to myślą, że mieszkają debile.
  A jak zachowują się routery AVM Fritz!? Ale to też za drogo. A może jest taka firma, co nie robi śmieci do Pudelka i seriali, tylko sensowny sprzęt w sensownej cenie?

  A jakby poprowadził kabel LAN na dół i tam dał AP? Miałem tak kiedyś na routerze TP-LINK od kablówki (który dla zabawy połamał mój ojciec-to jest paranoja) ale kabel przegryzły myszy i było "pozamiatane". Coś muszę zrobić jak najtaniej, bo do nowego domu potrzebne są meble (stare mają wartość śmieci).
  -
 • Level 43  
  Podaj linka do lokalizacji beta.btsearch.pl

  Od routerów nie oczekuj cudów,

  Oddziel WIFI od routera ADSL, jako osobny sprzęt, wtedy kombinuj z WIFI osobno.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Jakub Urban wrote:
  jakby poprowadził kabel LAN na dół i tam dał AP?

  Jak możesz to rób tak,

  Ja mam tak zrobione, router ADSL w8950n (wifi wyłączone), do tego kablami 2 osobne AP WIFI, mam czase problemy z neo, ale nigdy z WIFI.
 • Level 17  
  Witam ponownie po dłuższej przerwie!
  W Wielki Poniedziałek zepsuł mi się repeater Netgear i kupiłem router 3w1(router,repeater,AP) Edimax BR-6428nC za 100zł w Euro AGD(na gwałt musiałem mieć internet) i gotowy kabel 10m LAN.Kabel wpiąłem w port LAN TP-LINK-a u góry i puściłem go(prowizorycznie,bo to i tak rudera,niewarta zachodu-poprzednio kabel przegryzły myszy) na dół i podłączyłem do portu WAN tego Edimaxa,skonfigurowanego jako Access Point.Wszystko ładnie działa,prędkość jest normalna,czasem mniejsza na dole(chyba coś ten kabel"nie halo"-tani był :D ).Na razie to działa,tylko jedno pytanie:kiedy to się rozsypie?Myszy w domu już nie mam(w listopadzie w jeden wieczór złapałem 8 sztuk-wszystko pogryzły,nawet kable).
  Czy takie Edimaxy długo wytrzymują?Ten co kupiłem wygląda ładnie,ma dwie długie anteny i jest dość solidnie wykonany.Jest jeszcze problem podłączenia internetu w nowym domu,który będzie gotowy może latem.Router ADSL zostanie w starym budynku,bo zanim ORANGE przełączy,to sporo wody w Wiśle upłynie :D .Miałem z nimi już problemy i to duże.Nawet odłączyli mi telefon(internet działał) mimo płacenia,bo chciałem zlikwidować FunPacka(ta telewizja DTH to syf kompletny,o dekoderze lepiej nie mówić).Niestety to moja jedyna szansa na stabilny(radiówki mnie"wiszą i skaczą",bo mieszkam w obniżeniu terenu,tak samo śladowe LTE i problem z normalną rozmową przez komórkę) internet.Takie uroki życia na wsi(łącznie z sąsiadem,co pali opony 28 lat i nie ma bata na niego.Nawet zdechłe koty i kury palą.Wściec się można :twisted: :twisted: :twisted: )
  Ale tu się urodziłem i wychowałem i miejsca nie porzucę,choć nawet latarni nie uświadczy,chodnik krzywy i płot,przysypany piachem mi zgnił)
  Mam nadzieję,że to będzie działać,a do nowego domu pociągnę żelowaną skrętkę pod ziemią.