Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 420 dci euro 2 - Brak mocy.

chmiel79 09 Mar 2017 21:52 435 0
  • #1 09 Mar 2017 21:52
    chmiel79
    Poziom 1  

Witam.
    Mam problem z autem ( jak w temacie ).
    Zaczęło się od spadku mocy w momencie zapalenia się kontrolki na desce rozdzielczej ( podobnej do wydruku z kardiogramu ). Trwało to raz na godzinę przez kilka sekund, a potem wszystko wracało do normy. Z czasem spadek mocy się wydłużał i powtarzał się coraz częściej. Stan trwał przez około 800-1000km , aż błąd zaczął świecić się przez cały czas, przez co i moc się skończyła. Silnik odpala na zimno i na ciepło, choć na ciepło sekundę, dwie dłużej trzeba kręcić. Nie kopci, nie faluje, nie młotkuje, tylko mocy nie ma. Miał ktoś podobne objawy, bo za bardzo nie wiadomo gdzie ręce włożyć. Dodam , że auto z 2001 roku.

W serwisie w Suwałkach stwierdzili, że trzeba zregenerować wtryski i pompę, i podali przybliżone koszty. Kodów błędu nie podano, bo "nikt nie zapisał" . Zabrałem auto. Kolejny mechanik po podłączeniu kompa stwierdził co mu komp powiedział: kod błędu 12801-4 HAMULEC SPALINOWY. OBWÓD OTWARTY.
    Podpowie ktoś jak temu zaradzić? ..... i cisza.

Kolejnego dnia.
    Metodą prób i błędów doszedłem, że powodem usterki jest elektrozawór sterujący hamulcem spalin. Jeszcze nie wymieniłem, bo do kupienia ponoć w serwisie. Jak wymienię to przetestuję.

0 0