Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czat wp. Mozilla Firefox.

KHSKFW 09 Mar 2017 22:02 8280 7
  • #1 09 Mar 2017 22:02
    KHSKFW
    Poziom 6  

Witam.
    Mam problem z czatem wp. Na niżej załączonym zdjęciu widać, a właściwie nie widać głównej części czatu. Nicki, wiadomości nic zupełnie się nie wyświetla czy też nie ładuje. Niestety nie mam pojęcia co się stało. Jeszcze dzisiaj rano wchodziłem normalnie na czat. Wszystkie wymagane dodatku mam w najnowszej wersji. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Nie wiedziałem w jakim forum umieścić ten post.

Czat wp. Mozilla Firefox.

1 7
  • #2 10 Mar 2017 13:36
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Dodaj tą stronę do wyjątków w Adblock by jej nie blokował.

4
  • #3 10 Mar 2017 13:45
    KHSKFW
    Poziom 6  

Dodałem do wyjątków ale bez efektu. Dalej nie wyświetla okna czatu.

2
  • #5 10 Mar 2017 18:01
    KHSKFW
    Poziom 6  

Skanowanie było pierwszą rzeczą jaką robiłem. Malwarebyte anti malware, Adwcleanerem podobnie. Także zrobiłem to ZemanaAntimalware, nawet przeskanowałem Avastem. Totalnie zero. Co do innych przeglądarek użyłem Goggle chrome i Opery ale ze względu na nowsze wersje nie obsługują wtyczki więc czat się nie uruchamia po prostu.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze dodam iż nawet odinstalowałem i zainstalowałem Mozille jescze raz. Ale bez skutku.

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

A dobra. Wygląda na to że Mozilla także skończyła z wspieraniem Java. Więc to zapewne dlatego. Akurat chwile temu znalazłem ten artykuł.

https://support.mozilla.org/t5/Manage-prefere...lania-interaktywnej-tre%C5%9Bci-na/ta-p/11713

W takim razie po prostu koniec. Sprawa zakończona. Dziękuje za wcześniejsze próby pomocy.

0
  • #6 10 Mar 2017 21:04
    nuda
    Poziom 17  

A wtyczka flash zaktualizowana ?

3
  • #7 29 Mar 2017 12:18
    gregsta
    Poziom 1  

jak ponownie włączyć wszystkie pluginy w Firefox > 52.0:

Wyłączenie obsługi wtyczek skutkuje utrudnieniami lub brakiem możliwości korzystania z wielu stron rządowych, bankowych oraz czatów itp. Jeśli spotkałeś się z tym problemem, to mam dobre wieści. Producent Firefoxa pozwala na włączenie/odblokowanie wtyczek Java.

Poniżej instrukcja jak to zrobić:

Najpierw sprawdzamy jaką wersję Firefoxa mamy zainstalowaną. Otwieramy „Menu > Pomoc > O programie Firefox” ( powinna być pow. ver. 52.0.1 )

Następnie w pasku wpisywania adresu www wpisujemy „about:config” i klikamy przycisk „Akceptuję ryzyko!”

Musimy dodać nową opcję do konfiguracji przeglądarki. Klikamy prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu strony i wybieramy z menu „Dodaj ustawienie typu > wartość logiczna (Boolean)”

Po wybraniu tej pozycji pojawi się okno, w którym wprowadzamy nazwę opcji: "plugin.load_flash_only”

Po kliknięciu OK należy wybrać wartość: false

Zamykamy przeglądarkę a następnie uruchamiamy ją ponownie.
    Jeśli pojawi się ostrzeżenie o uruchomieniu wtyczki Java, wybieramy „Zezwól”.

2
  • #8 26 Lip 2017 19:03
    KHSKFW
    Poziom 6  

Przepraszam że zapomniałem o funkcji zamykania postu. Ale tak jak napisałem wtedy że znalazłem ową wiadomość.

https://support.mozilla.org/pl/kb/uzywanie-wtyczki-java-do-wyswietlania?cache=no

Skoro mozilla skończyła z wspieraniem javy, było bardzo możliwe że po prostu dlatego nie mogłem korzystać z owego czatu. Przerzuciłem się na czat na interii i nie mam na nim żadnych problemów.

0