Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ML-2165W - Nie drukuje z Wifi/USB/Raportów

insideme 09 Mar 2017 22:02 501 3
  • #1 09 Mar 2017 22:02
    insideme
    Poziom 8  

Witam,
    Jak w temacie, Samsung ML-2165w przestała drukować. Można by rzec nowa drukarka - 921 stron wydrukowanych. Obecnie siedzi jakiś zamiennik z allegro, który wydrukował tylko 9% nośnika.
    Zaczęło się od tego, że zaczeła gnieść papier, mniej więcej od 3/4 długości strony, tak jak w tym temacie:
    Link z tym, że zmiana gramatury papieru przynosiła zmianę, było trochę lepiej. ale daleko do ideału.

Teraz już nie drukuje, co prawda żona twierdzi,że wydrukowała potwierdzenie przelewu dziś rano, ale potem drukarka milczała. Mi też udało się wydrukować jedną stronę, ba nawet jeden z raportów i to tyle.
    Sterowniki najnowsze, najnowszy Easy Printer Menager EPM, wgrany najnowszy firmware ze strony samsunga. Nigdy nie było nic kombinowane z chipami. Drukarka nie reaguje na polecenie druku. Można dostac się do niej przez www: żadnych błedów, to samo w EPM - żadnych błędów. Na nowym firmware, próba wydruku raportów kończy się tylko miganiem diody <-> i drukarka dalej stoi.
    Próba ponownej aktualizacji firmware, ale tym razem przez www wywala komunikat, że drukarka zajęta (zaraz po włączeniu jej i inicjalizacji)

Przy włączeniu drukarki, kręci tonerem, łączy się z wifi i to tyle. Podłaczenie USB niczego nie zmienia, dochodzi druga drukarka na porcie USB i oczywiście nie drukuje.
    Czyżby padł fuser? Drukarka w okolicy fusera jest bardzo ciepła, można rzec - gorąca.

EDIT:

Po przytrzymaniu przyciuku WPS przez 10s drukuje konfigurację sieci i raport konfiguracji, dodatkowo - z telefonu drukuje bez problemu!

0 3
  • #3 09 Mar 2017 22:56
    insideme
    Poziom 8  

Tak, kolega ma rację. To element grzewczy :)

Chyba rozwiązałem problem:
    Zainstalowane były sterowniki Samsung Universal Print 3.0, na tych sterownikach drukarka się grzała mocno i nie drukowała, zainstalowałem na próbę Print Driver,SPL Wersja V3.13.12.02:34, i jak ręką odjął. Drukarka chłodniejsza i drukuje, i juz nie widać pogiętego papieru na dole.
    Ciekawa sprawa, skąd się wzięły w systemie sterowniki "universal", skoro nikt nie instalował ich (owszem ja przeinstalowałem, ale sugerowałem sie tym,że kiedys działa ta drukarka, więc uważałem je za "te dobre"). Jedyne co mi przychodzi do głowy, to Windows 10 sam sobie je zaciągnął i zaktualizował, a ja po nim bezmyślnie powtórzyłem czynność.

P.S. Reset do ustawień fabrycznych robiony był wcześniej.
    Ogólnie temat rozwiązany, mam nadzieję, że jeśli ktoś ma podobny problem to ten temat mu pomoże.
    Za zainteresowanie tematem dziękuję.

0
  • #4 10 Mar 2017 21:00
    rys57
    Moderator

insideme napisał:
    Windows 10 sam sobie je zaciągnął i zaktualizował
    Otóż to :lol: on tak ma.
    Problem rozwiązany. ML-2165W - Nie drukuje z Wifi/USB/Raportów

0