Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS przełącza APZ brak synchronizacji.

09 Mar 2017 22:36 684 2
  • Level 39  
    Dobry wieczór. Mam temat który mnie zaciekawił a nie do końca znam na niego odpowiedź...
    Zostałem dzisiaj wezwany do sprawdzenia zasilania UPSa pod kontem zlokalizowania ewentualnych przyczyn częstego przełączania układu APZ znajdującego się w UPSie

Otóż co jakiś czas niema reguły, raz na godzinę, raz na na 20 min. generalnie w ciągu doby kilkanaście taki przełączeń. UPS jest zasilany z pewnej rozdzielnicy za UPSem jest wspomniany APZ na który jedno zasilanie przychodzi z UPSa a drugie rezerwowe z rozdzielnicy owy APZ tworzy automatyczny baypass.....

Przybyły na miejsce kilkukrotnie serwis UPSa stwierdził przeciążenie jednej z faz co jest niby wynikiem wyłączenia wyjścia z UPSa i przełączenie na baypass i odbijają piłeczkę w stronę instalacji użytkownika która to zasila kilka kompletów kosztownych maszyn naukowych z których największy pobór stanowi kilka pomp 0,7kW uruchamiających się co jakiś czas (niejednocześnie z cyklami przełączenia APZ). Koszty poniesionych strat w samym sprzęcie liczy się już w dziesiątkach tysięcy a odpowiedzi na to zjawisko brak.

W czasie moich oględzin UPS odłączył wyjście dwukrotnie co spowodowało zadziałanie APZ.

Z rejestrów jakie odczytałem w UPSie wynika że napięcie wejściowe i wyjściowe oraz prąd wyjściowy są w normie, UPS pracuje na 35-40% swojej mocy (więc niema mowy o przeciążeniu) co jeszcze udało mi się odczytać to to FALOWNIK - PROBLEM Z SYNCHRONIZACJĄ co za tym idzie na kilka sekund częstotliwość każdej z faz na wyjściu UPSa wynosi 0Hz, na wejściu stale 50HZ i to mnie właśnie zastanawia czy powodem jest uszkodzenie falownika czy może są urządzenia które potrafią tak zdegradować UPS że traci częstotliwość.

Obstawiliśmy finalnie jednak uszkodzenie UPSa ale chciał bym poznać opinie innych kolegów.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 36  
    A dlaczego nie wierzysz serwisantom od UPS-a że jest przeciążona JEDNA faza, co nie wyklucza obciążenia całego UPS-a na poziomie 40%? Mierzyłeś jak są obciążone poszczególne fazy?
    No i oczywiście chodzi ci zapewne o Hz a nie MHz.
  • Level 39  
    Jeśli chodzi o serwis to nikt wcześniej nie interesował się właściwą częstotliwością, każdy z serwisantow szukał przyczyny w instalacji zasilającej lub odbiorczej twierdząc że UPS jest OK a obsługa obiektu nie umiała odczytać żadnych wartości i zapisanych rejestrów zdarzeń UPSa.

Wszystkie parametry są na bierzaco monitorowane, wartości napięć wejścia i wyjścia na każdej z faz to samo z prodem na wyjściu każda faza jest na bierzaco monitorowana.
    Nie piszę o 40% obciążeniu całego UPS ale o najbardziej obciążonej fazie pozostałe dwie mają obciążenie na poziomie 25-35%
    Tak oczywiście chodzi o Hz.