Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW B5 automat ... cieknie - Passat B5 - wyciek ze skrzyni

09 Mar 2017 23:23 3315 3
  • Poziom 2  
    Witam sedecznie wszystkich forumowiczów!
    Od tygodnia mam wyciek oleju koloru czerwonego z nieznanego mi przeznaczenia otworu od spodniej strony skrzyni biegów. Do dzisiaj wyciekało (skapywało) na postoju, obecnie jedynie podczas włączonego biegu i dodaniu "gazu" (auto na podnośniku). Plama po ponad dobowym postoju była rozmiarów mniej więcej koła kierownicy i głębokości około 1 mm ( po jeździe cały tunel auta ochlapany). Co ciekawe nie zauważyłęm zmian w pracy skrzyni ani też jakiś niepokojących odgłosów.
    Wg. kompa skrzynia DMX 01N 300 036CX albo LX, 38/13.
    Czasy obecnie ciężkie a remont skrzyni może przekroczyć połowę wartości mojego samochodu :oops:
    Nie jestem fachowcem w dziedzinie ... ale po przejrzeniu schematów u wujka google podejrzewam ów otwór jako rewizję dla zasygnalizowania problemów z uszczelniaczem w części napędowej półosi.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam! Robert VW B5 automat ... cieknie - Passat B5 - wyciek ze skrzyni
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Sprawdź czy jest olej w dyferencjale i jakiego koloru.
  • Poziom 2  
    romuald-f napisał:

ok, dam znać w poniedziałek (auto zostało w warsztacie)... dzięki za zainteresowanie
  • Poziom 2  
    pimpekR napisał:
    romuald-f napisał:

ok, dam znać w poniedziałek (auto zostało w warsztacie)... dzięki za zainteresowanie

dzisiaj po odkręceniu śruby w dyferencjale wypłynęło coś o konsystencji kisielu w kolorze beżowym ( był ewidentnie nadmiar - bo plama na zdjęciu to właśnie to co chlapnęło po wyjęciu zaślepki-korka), olej w dyfrze został wymieniony na świeży 75W90 a jutro spróbuję przejechać trochę kilometrów a następnie sprawdzić poziom oleju w zagrzanym "automacie". VW B5 automat ... cieknie - Passat B5 - wyciek ze skrzyni