Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cenntralny zamek toyota yaris 1,5 - nie zamyka z pilota

pietathebest 10 Mar 2017 12:52 4665 2
 • #1
  pietathebest
  Level 2  
  Samochód yaris 1,5 benzyna 1NZ-FE wersja japońska 3-drzwiowa  Centralny zamek nie reaguje przy zamykaniu pilotem (w kluczyku). Otwieranie działa.
  Sterując zamkiem z przycisków na drzwiach od strony kierowcy. Wszystko jest OK. Mogę zamknąć i otworzyć wszystkie drzwi . Wymieniłem baterię w pilocie i nic to nie pomogło.
  Ostatnio wymieniałem siłownik zamka od strony kierowcy - stary skończył się - może to jakoś wpłynęło na wystąpienie obecnej awarii. Przez jakiś czas wszystko działało bez zarzutu (około 3 miesięcy) . Czy możliwe że sam pilot został uszkodzony? Czy usterka dotyczy instalacji w samochodzie? Może kwestia programowania?

  Jako uzupełnienie dodam ,że wcześniej (tj. przed wystąpieniem usterki) centralny zamek dziwnie funkcjonował.
  Miałem wrażenie że w ustawieniach siłownik master jest od strony pasażera . Przy otwieraniu dźwignią drzwi od strony pasażera otwierały się wszystkie inne zamki . czy w ogóle tak powinno być? Czy może takie działanie powinno być od strony kierowcy. To samo dotyczy operowanie kluczem od zewnątrz: TYLKO od strony pasażera mogę zamknąć i otworzyć kluczem wszystkie zamki.
  Dodatkowo czasami centralny zamek jakby wariował podczas jazdy. Jakby coś zwierało i pod rząd z 5 razy chciał się otworzyć - nie było reguły pojawiania się tego problemu czasami długie miesiące wszystko było ok.
  Proszę o pomoc
 • #3
  pietathebest
  Level 2  
  Wczoraj wieczorem rozebrałem kluczyk, Okazało się że odlutował/oderwał się mikro-przełącznik przycisku zamykania. "Nasmarkałem" lutownicą i zamykanie pilotem DZIAŁA!
  Pierwsza część problemu rozwiązana .

  Pozostają inne usterki:

  1.Brak możliwości zamknięcia kluczem od strony kierowcy (wszystkich zamków -zamek centralny) -Zamykają się tylko drzwi kierowcy. W przypadku gdy samochód jest zamknięty mogę otworzyć z obu drzwi- kierowcy i pasażera; sugeruję wadliwe połączenie mechaniczne między zamkiem i siłownikiem. Możliwe, że przy obracaniu kluczem w celu otworzenia , na siłowniku nie dochodzi do zwarcia "styku "krańcowego". spróbuje rozebrać i zobaczę czy nie ma zabrudzenia i czy prawidłowo jest złożone . Pamiętam że przed zmontowaniem wszystko " w ręce" działało .

  2. Wariowanie (samoczynne otwieranie -otwartych drzwi) zamka podczas jazdy- może coś zwierało w samym pilocie lub gdzieś na przewodach.

  3. Kierunkowskazy mrugają raz przy zamykaniu , a przy otwieraniu nie mrugają wcale. W instrukcji jes napisane że powinno być to odpowiednio 1x i 2x.