Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra h 2006 1.9dt - Wymiana ecu i reset Cim

piotrekwoj1 10 Mar 2017 15:29 3627 14
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Witam w aucie został wymieniony sterownik silnika bo stary był uszkodzony i pewien spec zresetował jednocześnie ecu i cim po czym wyrzuciło klucze i zrobił się problem bo nie można dokodować starych kluczy. Czy jest możliwość wyciągnięcia klucza mechanicznego z pamięci sterownika? bo w nie wiem co jest w cim. Na 99% cim ma zaprogramowany numer klucza z nowego ecu a co za tym idzie nie dopiszę starych kluczy bo zmienił się kod immo.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    piotrekwoj1
    Level 39  
    tomek4 wrote:
    Witam w astra h nie odpiszesz ponownie starych kluczy trzeba wymienić crypto

Jesteś pewien wydaje mi się że jeżeli miałbym poprawny klucz mechaniczny to stare klucze idzie dopisać. Jestem na 90% pewny że już tak robiłem.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    To nie ja ale ok. tylko że immo key jest generowany na podstawie klucza mechanicznego który jest zapisany na 100% w cim i właśnie nie wiem czy i w ecu też bo gdyby był to mam stare ecu i bin z niego. Podłączam stare ecu i cim "pobiera klucz z starego ecu" wtedy mam możliwość go podejrzenia i wgrania do cim i dopisania starych kluczy. Tylko że stare ecu mam uszkodzone i pozostaje przelut pamieci lub odczyt klucza z pliku. Na 100% nie jestem pewien czy to zadziała. Cim można zalogować z innego auta pod warunkiem posiadania pinu i klucza mechanicznego i klucze można wtedy ponownie dopisać.
    janusz2008
    Level 33  
    Ciekawe?. klucze wymazane z immo z transponderem cr. nie dopiszesz kablem.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Czyli pozostają nowe transpondery, lub wyzerowanie kluczyka.
    wolf16
    Level 20  
    vectra c ma pcf 7946 i jest to zupełnie inny klucz jeśli podczas procedury programowania CIM coś się wyawliło to nie ma opcji dodania starych kluczy.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    janusz2008 wrote:
    Ciekawe?. klucze wymazane z immo z transponderem cr. nie dopiszesz kablem.

Wydaje mi się że dopiszę ale nowe lub wyczyszczone.

Czy ktoś wyjaśni czemu klucze z transponderem 7946
    dopisze ponownie a z 7941 nie? Aplikacja układów jest identyczna.
    janusz2008
    Level 33  
    Nowe napewno. 7946 sa zamienne, wyczyszczone tez dopiszesz. Nowe ok.30zł czy warto?
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Witam ponownie problem ogarnięty, i jednak nie myliłem się klucze można ponownie dokodować do auta z którego pochodziły. Dzięki za podpowiedzi.
    wolf16
    Level 20  
    A czym robiłeś? tech2 na pewno zapisuje konfigurację pojazdu na karcie.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Op-com dał radę.