Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia Z1 c6903 - Brak podświetlenia ekranu.

10 Mar 2017 15:50 1749 9
  • Poziom 11  
    Witam. Trafił do Mnie telefon Sony Xperia Z1 z brakiem podświetlenia ekranu. Bezpiecznik jest dobry ale dla pewności został zlutowany, według schematu poniżej przejścia między elementami są. Wyświetlacz jest sprawny bo był sprawdzany pod inną płytą. Jak sprawdzić taśmę flex bez jej wymiany? Gdzie jest cewka? I jakie napięcie ma dochodzić na złącze od podświetlenia? Xperia Z1 c6903 - Brak podświetlenia ekranu.
  • Poziom 18  
    Sprawdź najpierw na tym bezpieczniku czy masz napięcie 13-18V podczas pracy podświetlenia LCD .
  • Poziom 11  
    Czyli tyle potrzeba? Mam bodajże 3.8V
  • Poziom 18  
    Do podświetlenia jest wyższe napięcie. Ledy połączone szeregowo.
    Jeśli jest 3.8v to przetwornica nie pracuje. Czy na wyświetlaczu przy mocnym oświetleniu widać jakiś obraz?
  • Poziom 11  
    Tak widać obraz. Na podświetlenie, ma być około 27V - sprawdzane na sprawnym identycznym telefonie. Tylko która to jest ta przetwornica? Od jakiego telefonu może pasować?
  • Poziom 18  
    Przetwornica/inwerter do podświetlenia siedzi niestety w układzie zaznaczonym kropką na zdjęciu. Poza układem jest jeszcze dławik i dioda. Dławik jest raczej sprawny one nie padają ale diodę można sprawdzić. W jedną stronę powinna mieć spadek napięcia (na pomiarze diod miernikiem) około 0.3V w drugą nie przewodzi.
    Czy tel. miał jakieś przejścia typu upadek, zalanie?
  • Poziom 14  
    RAFAŁ.M napisał:
    Do podświetlenia jest wyższe napięcie. Ledy połączone szeregowo.
    Jeśli jest 3.8v to przetwornica nie pracuje. Czy na wyświetlaczu przy mocnym oświetleniu widać jakiś obraz?

Panie Kolego, ja przeżywam Xperie M4 z tym samym uszkodzeniem.

Usunąłem ekran, przetwornica z wyglądu jest ukruszona, daje za niskie napięcie, kojarzą Panowie gdzie występują takie przetwornice ?

• Poziom 11  
    Dioda + dławik wyglądają na sprawne, pozostaje wymienić przetwornice. Mam już wylutowaną od padniętej Z1, tylko czekam na odpowiednie sito żeby postawić kulki.

Luk90, sczytaj numery z przetwornicy wklep w google, może w jakimś innym siedzieć taka sama, a jeśli nie zostaje Ci kupić taką samą płytę padniętą na części.
  • Poziom 18  
    kamil2114
    Ostrożnie z lutowaniem układu żeby nie przegrzać klejonego procesora obok. Dla pewności przed wymianą jeszcze sprawdził bym płytę w innym telefonie.

luk90
    Czy przetwornica od podświetlenia nie jest w innym miejscu.
  • Poziom 14  
    RAFAŁ.M napisał:

luk90
    Czy przetwornica od podświetlenia nie jest w innym miejscu.

Jak ?
    Mi to wygląda na właściwą przetwornice podświetlania.