Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Samsung - Uderzyłam w klawiaturę i ekran nie dziala

10 Mar 2017 18:12 771 6
  • Poziom 1  
    Podczas użytkowania laptopu przez przypadek uderzyłam w klawiaturę urzadzenia. Słuchałam muzyki. Nagle ekran zgasł ale było słychać muzykę i komputer ciągle pracował. Kontrolki na klawiaturze też się świecą. Próbowałam restartowac ale nie zadzialalo. Słychać dźwięk windowsa (10) Jest może jakiś skrót na klawiaturze który mogłam przez przypadek kliknąć ? Bo naprawdę nie znam innej przyczyny..
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    na 99% odłączył się ekran jeżeli masz możliwość ściągnij osłonę przy ekranie (tam gzie jest przycisk włączania) i po lewej lub prawej stronie będzie wtyczka ekranu popraw ją ewentualnie wyciągnij przeczyść i podłącz zanim złożysz spróbuj włączyć czy ekran działa jeśli działa to wyłącz i złóż jednak jeśli nie to odnieś go lepiej do serwisu.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Na moje oko po prostu nacisnęłaś przycisk funkcyjny na klawiaturze który odpowiada za wygaszenie ekranu bądź przełączenie ekranu na ekran zewnętrzny. Chociaż po restarcie system powinno wrócić do ustawień domyślnych. A jaki dokładnie model samsunga ?
  • Poziom 17  
    Czy normalnie po chwili od uruchomienia widać logo samsunga ? Jak matryca pozostaje bez treści? Albo się coś odpięło(co jest mało prawdopodobne) lub faktycznie jest coś uszkodzone zaczynając od matrycy kończąc na płycie.
  • Poziom 9  
    Nuda - a co jeśli koleżanka ma w biosie zablokowane wyświetlanie loga producenta ? :P Na pewno potrzebny jest dokładny typ laptopa (naklejka na spodzie to zawiera) oraz idąc po taniemu kabel do podłączenia laptopa to tv - jeśli jest to w miarę nowy tv to problemu z tym nie będzie (koszt kabla 12-15zł)
  • Poziom 17  
    Niunia96 napisał:
    Nuda - a co jeśli koleżanka ma w biosie zablokowane wyświetlanie loga producenta ? :P Na pewno potrzebny jest dokładny typ laptopa (naklejka na spodzie to zawiera) oraz idąc po taniemu kabel do podłączenia laptopa to tv - jeśli jest to w miarę nowy tv to problemu z tym nie będzie (koszt kabla 12-15zł)

Zacznijmy od tego że gdy matryca jest podłączona do laptopa płyta najpierw wysyła sygnał na nią, dopiero później na zewnętrzny ekran tak jest z reguły.Przełączanie ekranów działa z reguły po załadowaniu systemu w tym sterowników do karty graficznej itp. Lecz istnieje możliwość wyświetlania obrazu w pierwszej kolejności na zew. monitorze/tv o ile ekran laptopa jest odłączony.
  • Poziom 9  
    Miałam kiedyś w rękach laptopa Fujitsu który od razu wyświetlał obraz na monitorze wew i zew :) W każdym razie chodziło mi o podłączenie laptopa to tv i sprawdzenie czy wyświetlane będzie cokolwiek (nawet w ciemno przełączając Fn+Ekran). Pozwala to wykluczyć awarię matrycy, a kabel do tv zawsze się przyda :)