Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu ESPRIMO P500 E85+ I3-2120 - wymiana zasilacza

RdQ 10 Mar 2017 19:20 2229 4
    RdQ
    Level 15  
    Witam,

Konfiguracja PC
    MODEL ESPRIMO P500 E85+
    PROCESOR I3 2120
    RAM DDR3 2x2GB 1333MhZ
    DYSK 500GB WD

mój problem polega na tym ze zakupiłem ten komputer za 300zł. Dla mnie to okazja bo fajny procesor i wgl. Ale komputer jest biurowy co z tym idzie płyta również. Nie zauważyłem przed zakupem, że płyta jest zasilana wtyczką 16PIN co mnie teraz zmartwiło, ponieważ chce dokupić do tego zestawu kartę graficzną Radeon 7950 3GB a co z tym idzie będzie trzeba wymienić zasilacz. Szukałem w internecie i markowy zasilacz ma wtyczkę 24PIN na zasilanie płyty, nie spotkałem żadnego aby miał 16PIN.

I teraz nie mam pojęcia co mam zrobić. Komputer ma być głownie do gier i do pracy. Kartę muszę wymienić. Zauważyłem ze Asus GTX 750TI niby nie potrzebuje dodatkowego zasilania ale nie jestem pewnie czy będzie wszystko w tym komputerze działać. Coś poradzicie ?

Mój budżet wynosi 500/600zł.

Bardzo proszę o pomoc.
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Zasilacz jest w tych komputerach nietypowy i ciężki do wymiany. Szukałbym karty z niskim poborem prądu, GTX750/750Ti, abo jeśli masz wejścia cyfrowe w monitorze GTX1050 lub RX460. Te karty nie wymagają dodatkowego zasilania i zasilacz 250/280W typowo występujący w takim komputerze raczej sobie z nimi poradzi.
    RdQ
    Level 15  
    WItam,

Mam dwa monitory z wejsciem DVI

Znalazłem tą kartę 1050 na allegro za 510zł ale nie wiem czemu taka cena jak na morele nowa kosztuje 529zł.

Ale raczej tą kartę kupie.

Dodano po 11 [minuty]:

A jeszcze jedno mam procesor i3 2120 on jest 2 rdzeniowy a w menadżerze pokazuje ze mam 4 rdzenie o co chodzi ? ;P
    kozak69
    Level 25  
    Ten procesor ma 2 rdzenie,ale 4 wątki dlatego pokazuje tak jakbyś miał 4 rdzenie
    sosarek

Level 43  
    Przy okazji pomyśl o dołożeniu pamięci.