Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry TV LED LCD do 2000 zł

zajecc 10 Mar 2017 19:21 741 14
  • #1 10 Mar 2017 19:21
    zajecc
    Poziom 9  

Witam, potrzebuję Waszej pomocy w wyborze telewizora, obecnie posiadam starą plazmę Philipsa - typowy grzejnik salonowy, ale pobór w okolicach 150W (146W w instrukcji) jest dobijający, gdy ostatnio więcej zaczął być używany odbiło się to znacznie na rachunkach. (odziedziczyłem ten telewizor, kiedyś włączałem max na 1h teraz wieczorami po 3 - 4h). Potrzebuję w miarę taniego bo do 2000 zł TV LED LCD, nie chce iść w koszta bo planuje całkiem nowe miejsce mieszkania gdzie będzie projektor, patrzyłem na TV używane ale.. nie mogę trafić nic porządnego, może Wam coś wpadło w oko ? co będzie najlepsze w cenie do ok 2000 zł ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ponad 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? rozstaw różny kąty są dosyć ważne
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? włączany tylko wieczorami, słońca brak, a jak już to z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? stara, prądożerna plazma, typowy grzejnik
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobra matryca, wi-fi, HDR,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC, PS4 Pro,
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ponad 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? a która lepsza?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? KODI - filmy, seriale, listam3u
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? czasem 100% a czasem godzinka
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? stanowczo wieczorem
    17. Preferencje co do wielkości? 43-55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, kiepskie odświeżanie, słabe kolory (szara czerń), marny dżwiek, duże ramki,
    19. Preferencje co do marki ? Brak
    20. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie potrzebuje 3D ale jak będzie to trudno
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 (ewentualnie jakieś 200 zł więcej jeśli naprawdę warto)

osobiście znalazłem:

LG 49UH603V
    Philips 49PUS6031

• #2 10 Mar 2017 21:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Każda plazma to grzejnik. Im starsza tym większy.
    Na rachunkach to wyraźnie.
    Przy większym korzystaniu to dobry telewizor masz gratis za to co opłacasz energię.
    Plazma Philipsa to już chyba 10 lat minęło.
    Do Twoich potrzeb :
    - Hitachi 49HK6 za 2150 zł z kalibracją
    - Philips 49PUH6101 za 1999 z z kalibracją.
    http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
    Tak wygląda kalibracja.
    Pobór w tych modelach jest 10 razy mniejszy niż w plazmie ale po kalibracji dodatkowo spada o 20-20%. Więc poczujesz i różnice i biel, możliwości i jakość w ostrości.

• #3 10 Mar 2017 22:02
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Srednia cena pradu w Polsce to aktualnie 56 groszy za 1kWh.
    Jesli plazma zuzywa 150W to 4h ogladania dziennie kosztuja Cie ok. 33 grosze/doba.

Zostaĺbym przy plazmie, bo obraz w tanim LCD bedzie gorszej jakosci.

• #4 10 Mar 2017 22:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Plazma 55" to pobór 300-500 wat.
    Po kalibracji była połowa - ale raczej nie masz kalibracji bo kiedyś takich się nie prowadziło.
    LCD 50 W pobiera po kalibracji - czyli 10 razy mniej.
    Sam to już odczułeś wyraźnie tylko przy kilku godzinach dziennie:
    "gdy ostatnio więcej zaczął być używany odbiło się to znacznie na rachunkach"
    Różnica przy 8 godz. sięgała 1 zł i więcej.
    Czyli 1 zł x 365 dni + 365 zł
    W Europie wymiana raz na 8 lat = 2920 zł dopłaciłeś do plazmy.
    Czyli telewizor 55" Np CS630 masz gratis.
    Jeśli oglądasz więcej to może sięgać 5 tyś zł - dlatego właśnie wyginęły plazmy.
    Wystarczy to pomnożyć przez 3.000.000.000 ludzi - będzie wiadomo ile kasy poszło w powietrze.

Wymiana na LCD u Ciebie poprawi nie tylko finanse ale również jakość obrazu.

• #5 11 Mar 2017 08:48
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

LOCOLOCO napisał:
    Plazma 55" to pobór 300-500 wat.

10 lat temu nie bylo plazm Philipsa 55 cali.
    Kolega ma zapewne typowe 42 cale czyli sredni pobor wlasnie ok 150-170 watt

LOCOLOCO napisał:
    Różnica przy 8 godz. sięgała 1 zł i więcej.
    Czyli 1 zł x 365 dni + 365 zł

Kolega oglada max 4h dziennie, a wczesniej jeszcze mniej.
    Czytaj ze zrozumieniem i nie twórz nieprawdziwych danych i wyliczeń.
    Wprowadzają niepotrzebnie w błąd.

LOCOLOCO napisał:
    dlatego właśnie wyginęły plazmy.

To nieprawda. Podczas konwencji producentów oficjalnie mówiło się o zbyt wysokich kosztach produkcji TV plazmowych i w konsekwencji zbyt niskich zyskach.
    Marza producenta na telewizorach LED była 2,3x wyzsza niz w przypadku plazm.
    Rowniez koszt R&D w przypadku plazm był nieporownywalnie wyzszy...

• #6 11 Mar 2017 11:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips miał plazmy przez wiele lat i to ponad 10 lat temu. Miał 50" 60" i 42".
    Wówczas żadna plazma nie miała poboru mniejszego niż 400 - 700 wat.
    Więc nie opowiadaj.

Naucz się czytać .Napisał że korzysta 4 godziny dziennie bo mu szkoda kasy. Jak będzie miał pobór 50Wat zamiast 500 wat , to sobie będzie oglądał ile chciał.

Masz złe informację i nie masz pojęcia o czym piszesz.
    Najpierw poczytaj co to jest Energy Star - a później wpisuje swoje teorie.
    Byliśmy na spotkaniu w Las Vegas poświęconym obowiązkowym zmianom poboru energii telewizorów. Więc się nie wysilaj.

• #7 11 Mar 2017 18:42
    zajecc
    Poziom 9  

Panowie, po co ta kłótnia o pobór prądu? Sprawa wygląda tak, że co dwa miesiące na rachunkach od Enea widzę różnicę, gdy zacząłem używać tej plazmy. Jakiś czas temu stary PC (ok 7 letni) z zasilaczem 450W został zmieniony na HTPC z zasilaczem Pico PSU 90W (nie wykorzystuje go nawet w 60%), wszystkie żarówki ze starego typu na nowoczesne, oraz stara lodówka na nową z dużo lepszą klasą energetyczną - po takich zabiegach zauważalny był spadek cen rachunków i to znaczny. Po tym, gdy zaczęliśmy używać plazmy nie tylko ceny wróciły do starego pułapu, ale lekko go przebiły. Ten grzejnik to smok na prąd (grzejnik, bo w odległości 50 - 100 cm od monitora czuć ciepło na twarzy) 170 W poboru! W porównaniu z dzisiejszymi 50 - 60W to ogromna różnica, tu do poczytania o tym modelu: http://www.philips.pl/c-p/42PFL7762D_12/seria...r-lcd-107-cm-42-cale-hd-ready/dane-techniczne

Ale wracając do tematu:
    pogrzebałem w necie i znalazłem jeszcze takie:
    Philips 49PUH6101 za 1999 zł z kalibracją
    LG 49LH6047 - 2100 zł
    Na korzyść LG byłaby matryca 100Hz i HDR, z Philipsem wiem od znajomych, że bywa komedia z softem, zaś reszta jak najbardziej na plus i nie ma na co narzekać, w ogóle Philips posiada stabilny, płynny soft działający na zawołanie?

Ogółem w cenie, na jaką mogę sobie pozwolić są:
    1 . Philips 43PUS6401/12 - 2300zł
    2. LG 49UH603V - 2200zł
    3. Philips 49PUH6101 za 1999 zł z z kalibracją
    Co wybrać? Sam skłaniam się ku Philips, ale czy słusznie? Zależy mi na HDR - w końcu wykorzystałbym moc PS4 Pro.

• #8 12 Mar 2017 09:07
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Moderowany przez Mirek Z.:

Autor tematu pisał, żeby zakończyć spór dot. starej plazmy (nie jest istotą tematu), więc dłuższy fragment tego postu usunąłem.

LG 49LH6047 to model na matrycy IPS 60Hz. Podobnie jak Philips 61 i 64.
    Jeśli chcesz dobry ruch (jak w starej plazmie) to szukaj TV na matrycy 120Hz. Te wymienione przez Ciebie będą grały gorzej.
    Zresztą najtańszy, dobry model ze 120Hz matrycą VA to Panasonic 50DS630e.
    https://hdtvpolska.com/panasonic-ds630-tx-50ds630e-testujemy-120hz-lcd-matryca-va/
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-tx-50ds630e-test.html
    zajecc napisał:
    Zależy mi na HDR - w końcu wykorzystałbym moc PS4 Pro.
    Nie wykorzystasz, bo na TV do 4 tys pln nie będziesz widział efektu HDR - za mała jasność wyświetlaczy typu IPS.

Na model ok. 50 cali z dobrym HDR, niskim input lag, 4K i 120Hz masz za mało pieniędzy.

• #9 12 Mar 2017 11:54
    zajecc
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź, więc póki co nie bawię się w 120Hz, nie chce iść w koszta z TV bo zawsze uważałem to za hmm niepoważne, zostajemy przy konkretnym 50/60Hz. Odnośnie tych Philipsów faktycznie one są takie awaryjne, mają problemy z brudną matrycą a serwis robi problemy ? na którymś z hdtv forum w testach tych modeli jest sporo narzekania, orientujecie się jak to jest naprawdę ? bo jeżeli faktycznie Philips zszedł na psy to wezmę LG.

• #10 12 Mar 2017 12:46
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

zajecc napisał:
    orientujecie się jak to jest naprawdę ? bo jeżeli faktycznie Philips zszedł na psy to wezmę LG.

Philips nie do końca zszedł na psy. W dużej mierze stało się to jednak po przejęciu marki Philips przez chińskie TPV.
    Są nadal dobre modele Philipsa jak np. 65PUS7601, no ale w tzw. głównym rynku sprzedaży są w praktyce same miernoty typu PUS6561 (mam ten model i jest to bardzo słaby TV - kompletnie nie trafiony zakup).

Natomiast tak jak pisałem wcześniej jeśli chcesz korzystać z gier w 4K z HDR to potrzebujesz sprzetu, który efekt HDR będzie potrafił pokazać.
    Tanie TV jak np. mój Philips 6561 potrafią przyjąć sygnał HDR ale nie potrafią go wyświetlić na matrycy. Taki marketingowy trik aby móc na kartonie od TV napisać wielkimi literami: HDR :P

• #11 12 Mar 2017 14:40
    zajecc
    Poziom 9  

Czyli konkluzja jest taka, że unikam Philips a biorę LG z pseudo HDR, ale w cenie.

• #12 16 Mar 2017 02:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16336840#16336840 - poczytaj co co kupili i mają . Wpis powyższy to wielka ściema

Masz 4K i 100 Hz za 2599 zł i to z kalibracją profesjonalną gratis :
    http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja obrazu.html

Input Lag Philipsa jest 35 Ms.

Moderowany przez Mirek Z.:

Ponownie usunąłem zbędne linki. Dlaczego kolega nie zamieści linków do stron serwisowych forum o naprawach tego sprzętu?

• #13 16 Mar 2017 09:36
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

LOCOLOCO napisał:
    Input Lag Philipsa jest 35 Ms.

Są 3 rodzaje prawdy wg. ksiedza Tischnera: "świento prawda, tys prawda i gówno prawda" :)

Input Lagi dla Philipsów:

Philips PFS5501/PFH5501 FHD 24 ms / Ultra HD 36 ms
    Philips PUS6401 FHD 29 ms / Ultra HD 56 ms
    Philips PUS6561 FHD 35 ms / Ultra HD 56 ms
    Philips PUS6501 FHD 35 ms / Ultra HD 67 ms

Po dodaniu HDR input lag jeszcze lekko rośnie...

• #14 16 Mar 2017 20:06
    zajecc
    Poziom 9  

po przewertowaniu internetu Philips na 100% odpada, po przejęciu przez Chinczyków nie nadaje się w zasadzie i jest produktem, tylko dla ludzi którzy dają się złapać na marketing, świadomy użytkownik nie kupi Philipsa w 2017 r. Podobnie LG z HDR, również matryce IPS w porównaniu do VA odpadają. Reasumując jeżeli 4K (czy nawet HD) to tylko VA, minimum 100Hz, HDR poczekać jeszcze rok - dwa żeby technologia wyszła z "wieku dziecięcego" a matryce faktycznie potrafiły pokazać pazury. Zacząłem rozważać Panasonic TX-50DX700 ale szukam jeszcze konkurencji :)

• #15 16 Mar 2017 21:06
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

zajecc napisał:
    Zacząłem rozważać Panasonic TX-50DX700 ale szukam jeszcze konkurencji

Na tej samej matrycy (VA od Innoluxa, 60Hz ) masz model LG 635v.
    Ciekawa alternatywa bo na lepszym Smart TV

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME