Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F - Wahacz czy McPherson do wymiany

10 Mar 2017 20:09 621 9
  • Poziom 7  
    Cały czas psuje mi się łożysko amortyzatora.(czwarte) Zaciera się ponieważ wykrzywia się ta blaszka i pracuje nie równo i ociera o tą osłonę plastikową. Sprężyna cały czas przeskakuje w gnieździe. Na zbieżności przy wydruku zobaczyłem dopiero teraz że pochylenie sworznia zwrotnicy w tym kole wynosi +13 a w drugim gdzie wszystko jest ok +6. Auto na spręzynach Eibach -30mm.
  • Poziom 16  
    kikikuku napisał:
    Cały czas psuje mi się łożysko amortyzatora.(czwarte) Zaciera się ponieważ wykrzywia się ta blaszka i pracuje nie równo i ociera o tą osłonę plastikową. Na zbieżności przy wydruku zobaczyłem dopiero teraz że pochylenie sworznia zwrotnicy w tym kole wynosi +13 a w drugim gdzie wszystko jest ok +6. Auto na spręzynach Eibach -30mm.
    Witam, no troche trudne pytanie jak na forum, trzeba by bylo to widziec, jedynie co moge poradzic to porownac czesci lewe i prawe i wywnioskowac gdzie ucieka geometria
  • Poziom 12  
    Proponuję sprawdzić jak wygląda poduszka gumowa amortyzatora, może jest już wypracowana guma i wystaje środkowa tuleja za bardzo do góry. Co do kąta pochylenia sworznia to w astrze F jest on nie regulowany i jeżeli nie ma luzów na wahaczu i poduszka amortyzatora jest OK. to pozostaje wymiana amortyzatora.Niestety amortyzatory powinno wymieniać się parami.
  • Poziom 7  
    Poduszki 2x nowe Lemforder to nie one. Amortyzatory tez ok wiec chyba na poczatek wymienie cala zwrotnice. Mysle ze na 70% to ona.
  • Poziom 12  
    Zwrotnica ma wpływ na kąt pochylenia koła ale z pewnością nie na często zużywające się łożysko McPhersona. Jeszcze tylko jedno pytanie: czy łożysko było prawidłowo montowane tzn. mniejszą średnicą do sprężyny?
  • Poziom 12  
    Nad tą blachą z łożyskiem powinna być jeszcze taka osłona(miseczka) zabezpieczająca przed zgniataniem tej blaszanej osłony łożyska przez poduszkę McPhersona
  • Poziom 16  
    kikikuku napisał:
    Hmm tutaj gosc rozbiera w 11minucie https://www.youtube.com/watch?v=OK3AGau026Y tez nie widze zeby tam cos bylo pomiedzy.
    najlepiej porownac lewy i prawy zdemontuj oba i cos znajdziesz zawieszenie to trudna sprawa zeby zdiagnozowac na forum, trzeba to widziec, ale porownaj obie strony
  • Poziom 12  
    Faktycznie na filmiku widać ze osłony żadnej nie ma a na tym przekroju co dorzuciłem w załączniku widać ze coś jest. Ale skoro tak a cały czas coś zgniata tą blachę to wina ewidentnie jest w poduszce amortyzatora (za mięka guma) lub zacina się amortyzator i jak koło wpadnie w dziurę to całą siłę uderzenia tłumi poduszka mocno idąc w prace i gniecie osłonę łożyska. Na 100% nie będzie to wina zwrotnicy.