Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire V3-571G - Nagle przestał reagować na przycisk i zasilacz.

10 Mar 2017 22:03 900 10
  • Poziom 23  
    Witam. Jakiś czas temu wpadł mi w ręce laptop tj. w temacie.
    Zacinał się strasznie, ciągłe bluescreeny. Postanowiłem go sformatować. Jednak Windows nie dawał się zainstalować. Przez MSDOS sprawdziłem HDD i okazało się, że jest na nim ponad 200 bad sectorów.
    Kupiłem nowy dysk, założyłem, zainstalowałem windowsa, sterowniki.
    Ku mojemu zdziwieniu internet przez WLAN ledwie zipiał. Podłączyłem go do routera przez LAN - śmigał aż miło. Postanowiłem sprawdzić jaki model karty WLAN jest w tym laptopie, więc ponownie zdjąłem pokrywę osłaniającą HDD, WLAN, RAM i zorientowałem się, że przy zapinaniu HDD musiałem odpiąć przypadkowo AUXowy przewód z karty WLAN. Wpiąłem go, poskładałem laptopa, lecz od tej pory jest totalnie martwy.
    Nie reaguje na przycisk POWER, podłączenie zasilacza NIE powoduje zaświecania się diod (zasilacz sprawny).
    Nie pamiętam (o ile to istotne) czy tą kartę podpinałem z włożoną baterią czy też nie, ponieważ mogłem zewrzeć te dwie końcówki przewodów do karty WLAN.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 10  
    Witam,
    odepnij kabel od WLAN i sprawdź ponownie, czy dalej nie reaguje. Jeśli się uruchomi, to masz gdzieś po przewodzie zware.
  • Poziom 23  
    Niestety, dalej nic.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 10  
    A jak się zachowuje po podpięciu zasilania ? Pokazuje że je ma chociaż ?
    A i tak. Wyjmik baterie. Wyjmij karte WIFI, potem wyciągnij baterie od biosu. Podepnij zasilanie i uruchom. Jeśli nie zareaguje to może być spowodowane brakiem baterii, ale może pomóc. Potem włóż spowrotem baterie od biosu i uruchom.
    Daj znać ;)
  • Poziom 23  
    Niestety, ten zabieg też nie pomógł
  • Spec od komputerów
    Jakieś pomiary?
    Oznaczenie plyty?
  • Poziom 23  
    sk1977 napisał:
    Zacznij od pomiaru prądu pobieranego przez płytę. W zależności od wyników dalsze działania.

W jaki sposób zmierzyć płynący prąd jeśli laptop się wogóle nie uruchamia? Czy mógł byś nakierować mnie, na jakich elementach to sprawdzać? I czy multimetr FLUKE 116 będzie się do tego nadawać?

• Spec od komputerów
    Najlepiej podłączyć płytę do zasilacza serwisowego - ze wskazaniem prądu.
    Do pomiaru multimetrem potrzebujesz zakresu co najmniej kilku A (np. 10A).

Jeśli pytasz jak zmierzyć prąd - lepiej oddaj płytę komuś kto ma wiedzę i doświadczenie - szkoda płyty.
  • Poziom 23  
    sk1977 napisał:
    Najlepiej podłączyć płytę do zasilacza serwisowego - ze wskazaniem prądu.
    Do pomiaru multimetrem potrzebujesz zakresu co najmniej kilku A (np. 10A).

Jeśli pytasz jak zmierzyć prąd - lepiej oddaj płytę komuś kto ma wiedzę i doświadczenie - szkoda płyty.

Tak też zrobię. Dziękuje za wszystkie porady.
  • Poziom 23  
    kred napisał:
    Witam,

Nie zdążyłem odpowiedzieć w temacie przed zamknięciem. Miesiąc temu miałem podobny objaw w swoim modelu (też V3-571G). Rozebrałem go do modułu przycisku on/off - okazało się że microswitch trochę się zacina i bez tego plastiku gołym przyciskiem da się odpalić laptopa. Wrzuciłem do myjki z izopropanolem - pomogło i laptop normalnie da się włączyć. Dodatkowo po naprawie przeskanowałem pamięć memtestem i okazało się że moduł 8GB był uwalony. Nie wiem czy miało to związek czy nie, ale warto to też wziąć pod uwagę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
    Krzysiek

--
    Wiadomość powiązana z
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16337835#16337835

U mnie niestety w/w próba nie przyniosła zmian.Być może kiedyś się komuś przyda.
    Laptop wędruje do serwisu, a diagnozę wstawie tu dla potomnych.