Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić kamerę drona " zoopa Q 420 "

11 Mar 2017 01:00 1809 7
  • Poziom 6  
    Zmieniałem kablówkę i dostałem małego drona w prezencie . O coś takiego ;

Pod nazwą producenta " zoopa Q 420 " .
    Trochę polatał tym wnuk i leży nie używany .
    Wewnątrz ma zamocowaną kamerkę o oznaczeniu „FlyCamOne Nano HD (720p) "

Wygląda to tak ;

Filmuje i robi zdjęcia o całkiem niezłej jakości i najważniejsze jest to naprawdę bardzo małe .
    Ma ciekawą funkcje że wykonanie zdjęcia czy też filmowanie jest wtłaczane w czasie lotu z nadajnika . Dodatkowo ma mikro kartę do zapisu fotografii i filmów .

Mam takie pytanie do kolegów czy jest możliwość dorobienie do tej kamerki wyjścia A / V , chodzi mi o podłączenie nadajnika wideo do transmisji sygnału .

Joker
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Nie chodziło o budowę nadajnika tylko o wyłuskanie sygnału AV.
    Moim zdaniem nie da sie ,ale mozna probowac dobrac kamerke z innego drona taka ktora przesyla sygnal po wifi na zywo
  • Poziom 6  
    Tak chcę " wyłuskać " sygnał AV , wiem że jest to możliwe tylko ja nie wiem jak .

Joker
  • Pomocny post
    Moderator Robotyka
    Kamerki z serii Fly Cam One, mają transmisję cyfrową, do zapisu na kartę, a na wyjście A/V idzie sygnał analogowy. Ta kamera nie ma konwertera. Czyli prosto się nie da.

Kamera jest i tak marnej jakości i technologicznie była interesująca 10 lat temu.

Obecnie łatwiej jest kupić znacznie lepszą kamerę z wyjściem A/V. Np. jednego z wielu klonów GoPro. Np. Sony SJ4000 lub klony tego klona. Niektóre chodzą w okolicach 100 zł. Do tego kabelek za 10 zł. Włączenie w kamerze wyjścia A/V w menu i jedziesz.

Ale ten dron jest za mały i za słaby do wożenia kamery z FPV. Potrzebny jeszcze nadajnik i dodatkowy akumulator do niego. Dron do tego potrzebuje przynajmniej z 500-1000 gram udźwigu dodatkowego, w zależności o wielkości podzespołów i pakietów.
  • Poziom 6  
    Teraz rozumiem .
    Próbowałem z tą kamerą ze względu na wymiary , potrzebuję jak najmniejszej i lekkiej kamery . Chcę ją zamontować w modelu żaglowym na maszcie .

Joker
  • Moderator Robotyka
    Na rynku pojawiły się ostatnio kamery FPV z wbudowanym nadajnikiem. Są niewiele większe od kamer płytkowych. Można je spotkać na takich stronach jak Banggood.com czy Gearbest.com.
    Może ci przypasują.
    Podeślę ci linka na PW z przykładową kamerą. Znajdziesz też inne modele.
  • Poziom 43  
    @Madrik O świetnie, ze temat poruszany, wiec Cię zapytam. Zdechła od nasłonecznienia kamera w moim videobramofonie. Miała zresztą święte prawo po 10 latach. Kupiłem w ABC-RC najtanszą kamerę ,,płytkowa" i w instrukcji napisali panowie Chińczycy taka ciekawostkę: ,,signal system: PAL / NTSC." Monitor mam czarno - biały, jeszcze ten unikat z płaskim kineskopem. O ile kamera podaje sygnał luminancji idealny, tak sygnału synchronizacji brak (sprawdziłem oscyloskopem). Nie wiesz jak te kamerki się konfiguruje do PAL ? Jakieś wolne pady z boku płytki kamery widać ....Monitorek sprawny, sprawdzony.