Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler gazowy Ariston leje się woda na zaworze bezpieczeństwa.

zbyniu84 11 Mar 2017 07:58 3993 6
    zbyniu84
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z bojlerem gazowym Ariston. Cieknie woda na zaworze bezpieczeństwa jak podgrzeje wodę. Wymieniłem zawór na nowy 3/4 i to samo. Termostat mam ustawione na 1. Jeśli dam więcej to zawór leje. woda była spuszczona o zalany na nowo bojler. nie wiem co może być przyczyną.
    stanislaw1954
    Level 43  
    zbyniu84 wrote:
    Cieknie woda na zaworze bezpieczeństwa jak podgrzeje wodę
    Przy podgrzewaniu następuje wzrost ciśnienia, więc to normalna rzecz. Powinno troszkę wody wypłynąć, aż ciśnienie spadnie i zwór powinien się zamknąć.
    zbyniu84 wrote:
    Wymieniłem zawór na nowy 3/4 i to samo.
    A jakie masz ciśnienie wody w domu i na jakie ciśnienie jest zawór nowy?
    zbyniu84
    Level 10  
    Sporo wody kapie wiec chyba nie normalne. wydaje mi się że problem powstał po zamontowaniu zaworu zwrotnego za licznikiem wody. Mieszkam na końcu sieci wiec ciśnienie może być małe a napewno nie stałe nie mam jak zmierzyć. czy możliwe że zamontowanie zaworu zwrotnego spowodowało tą sytuacje???
    arturdip
    Level 29  
    To nie jest normalne jeśli z takiego zaworu cieknie woda.On nie do tego służy(popuszczania wody).Zawór do wymiany(nienaprawialny).Co to znaczy zawór 3/4(gwint)?W zaworze ważne jest ciśnienie na jaki jest ustawiony fabrycznie.Poz artur
    Wawrzyniec
    Level 35  
    arturdip wrote:
    Zawór do wymiany
    Nie, czytaj:
    zbyniu84 wrote:
    wydaje mi się że problem powstał po zamontowaniu zaworu zwrotnego za licznikiem wody
    I taka jest prawda.
    zbyniu84 wrote:
    czy możliwe że zamontowanie zaworu zwrotnego spowodowało tą sytuacje???
    Tak. Do zamontowania przeponowe naczynie wyrównawcze. Kiedy nie było zaworu zwrotnego woda cofała się do sieci, a teraz nie ma jak i następuje wzrost ciśnienia w instalacji, aż do otwierania się zaworu bezpieczeństwa..
    stanislaw1954
    Level 43  
    zbyniu84 wrote:
    Sporo wody kapie wiec chyba nie normalne
    Jest to jak najbardziej normalne. Wzrost ciśnienia podczas podgrzewania wody i to ciśnienie musi się gdzieś rozładować. Dawniej nie montowano, bo nie było przeponowych naczyń wyrównawczych i wtedy zawór bezpieczeństwa upuszczał nadmiar ciśnienia. Obecnie są takie urządzenia, więc można je założyć, nawet wskazane by było. Jeśli z jakiegoś powodu, nie jest to chwilowo możliwe, pozostaje odprowadzić wodę z zaworu bezpieczeństwa, do jakiegoś naczynia, bądź założenie wężyka, który odprowadzi wodę do kanalizacji.
    A kupując zawór bezpieczeństwa trzeba wiedzieć, jakie ciśnienie jest w budynku, by kupić prawidłowy zawór bezpieczeństwa. Kupno zbyt dużego (chodzi o ciśnienie ) zaworu bezpieczeństwa spowoduje, że nie będzie kapała woda, ale wzrost ciśnienia może spowodować uszkodzenie zbiornika bojlera.
    Wawrzyniec
    Level 35  
    stanislaw1954 wrote:
    A kupując zawór bezpieczeństwa trzeba wiedzieć, jakie ciśnienie jest w budynku, by kupić prawidłowy zawór bezpieczeństwa.
    Kolego, zaworów bezpieczeństwa nie dobiera się do ciśnienia jakie jest w instalacji, bo może być nieprawidłowe, ale do urządzeń które są podłączone do tej instalacji, chyba że sama instalacja jest przewidziana do niższych ciśnień niż urządzenia podpięte do niej. Zwykle rury wytrzymują większe ciśnienie niż np bojlery. Czasami w wiejskich wodociągach jest wysokie ciśnienie np 8bar jak to jest u mnie i muszę stosować reduktor ciśnienia aby go obniżyć do np zalecanego do pralki. Bojler by też takiego ciśnienia nie wytrzymał, natomiast rury spokojnie wytrzymają 10 Bar. Oczywiście dla ochrony bojlera mam też na dolocie do niego zawór bezpieczeństwa i zawór zwrotny żeby mi się woda z bojlera nie cofała do wody pitnej, jak również w inst CWU przeponowy zbiornik wyrównawczy.