Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car Audio (tablet wzm tuba) - Podlaczenie tabletu wzmacniacza oraz tuby.

malaoko 11 Mar 2017 12:46 861 26
  • #1 11 Mar 2017 12:46
    malaoko
    Poziom 6  

Witam posiadam Audi A3 8l 2001r po lifcie, wpadlem na pomysl wymiany oryginalnego radia na tablet wraz z wzmacniaczem Panasonic CY-PA2003N + Skrzynie Basowa Hifsonic (nie znam modelu). W Audi posiadam oryginalny wzmacniacz w bagazniku po lewej stronie chyba z jakas mala tuba nie jestem pewien ale czuc bass po plecach.
    Mialem juz kiedys podlaczony ten oto wyzej wymieniony (panasonic) wzmacniacz + skrzynie w Peugeot 206 z jakims tam radiem pioneer za pomoca chinch i bylo ok. Lecz nie mam pojecia jak podlaczyc glosniki w audi do tabletu .
    W audi z tylu za radiem posiadam 4 kostki
    1 - od dolu zasilanie
    2- glosniki przod
    3- wzmacniacz i tylne glosniki
    4- 1 kable fioletowo bialy nie wiem do czego nic sie nei dzieje jak go wypne.

Tutaj wypisze to co wiem jak zrobic.
    -wiem jak podlaczyc zasilanie do tabletu po przekreceniu stacyjki
    -wiem jak zmodyfikowac soft w tablecie
    -wiem ze sygnal audio musi wyjsc za pomoca aux lub mozna go tez w sofcie przezucic na wyjscie micro usb.
    Prosilbym o pomoc jak to wszystko zrobic aby efekt byl fajny.

Nizej dam zdjecia jakie wejscia posiada moj wzmacniacz. Car Audio (tablet wzm tuba) - Podlaczenie tabletu wzmacniacza oraz tuby. Car Audio (tablet wzm tuba) - Podlaczenie tabletu wzmacniacza oraz tuby.

• #2 11 Mar 2017 14:45
    szymon122
    Poziom 36  

malaoko napisał:
    Prosilbym o pomoc jak to wszystko zrobic aby efekt byl fajny.

Czyli czego nie rozumiesz?
    malaoko napisał:
    1 - chyba

malaoko napisał:
    2- chyba

Napisz jak będziesz wiedzieć.

• #3 11 Mar 2017 15:18
    malaoko
    Poziom 6  

To czytaj ze zrozumieniem, napisalem ze nie wiem jak podlaczyc do tabletu glosniki.
    Nie jestem elektronikiem dlatego pisalem chyba jak bym wiedzial wszystko to bym tutaj nie zakladal postu.

• #4 11 Mar 2017 15:59
    szymon122
    Poziom 36  

Tablet -> wzmacniacz -> głośniki.
    Nadal nie wiem czego nie rozumiesz...
    Do tabletu podłącz kabel jack -> 2x chinch który podłączysz do wzmacniacza.

• #5 11 Mar 2017 16:31
    Karaczan
    Poziom 39  

Musisz praktycznie całkowicie olać fabryczną instajację audio.
    Ominąć fabryczny wzmacniacz i wpiąć się swoim bezpośrednio w kable idące do głośników.

• #6 11 Mar 2017 16:57
    malaoko
    Poziom 6  

Nastepne pytanie glosniki do wzmacniacza podlaczam do ktorego wejscia?
    Skrzynie basowa do ktorego wejscia?
    Jesli bede mia te wszystkie informacje bedzie prawdopodobnie ukonczone.
    Chcialbym dac jeszcze regulator glosnosci w ramce 2 din od tabletu, pytanie jest takie czy moge go dac na kablu aux?
    Pozwole sobie dac link ktorym sie na poczatku wzorowalem.
    http://www.pcworld.pl/porada/Tablet-Nexus-7-jako-komputer-samochodowy,399197,3.html

Dodano po 1 [minuty]:

Karaczan napisał:
    Musisz praktycznie całkowicie olać fabryczną instajację audio.
    Ominąć fabryczny wzmacniacz i wpiąć się swoim bezpośrednio w kable idące do głośników.

Lecz jak to ominac tylne glosniki wychodza z fabrycznego wzmacniacza.
    Musialbym rozebrac tapicerke tylna, dobrac sie do tego wzmacniacza fabrycznego, wypiac kable od glosnikow i wpiac je do mojego wzmacniacza?

• #7 11 Mar 2017 19:25
    Karaczan
    Poziom 39  

Przednie, tylne głośniki, skrzynia...
    Za mało kanałów w tym wzmacniaczu.
    Ogarnie ALBO przód, ALBO tył, ALBO skrzynię.

Więc dyskusja nie ma sensu.

Potrzebujesz przynajmniej jeszcze jednen taki wzmacniacz i wykorzystać wzmacniacz fabryczny.

Darujmy to sobie, bo pytając o takie podstawy, to sam takiej instalacji nie ogarniesz...

• #8 11 Mar 2017 19:32
    malaoko
    Poziom 6  

To kupie to co będzie potrzebne :)
    Dało by się zrobić tak aby z tego wzmacniacza działała skrzynia tylko a kostki oryginalne od głośników i tamtego wzmacniacza wpiąć w 2 wzmacniacz tak jak to jest w tym linku wyżej co napisałem, koleś tam z kostek wchodzi głośnikami na wzmacniacz.

• #9 11 Mar 2017 19:32
    adam_1991r
    Poziom 21  

Weź tablet podłącz przez aux do tego radia co masz i będzie gitara. Jak nie ma aux to każdy porządny serwis ca ci taki dorobić. A jak chcesz da desce mieć tablet zamiast radia do przenieść je do schowka i po kłopocie.

• #10 11 Mar 2017 20:08
    Karaczan
    Poziom 39  

Cytat:
    Dało by się zrobić tak aby z tego wzmacniacza działała skrzynia tylko a kostki oryginalne od głośników i tamtego wzmacniacza wpiąć w 2 wzmacniacz...

Oczywiście że tak. Ale tak czy siak musiałbyś przerabiać instalację.
    Z tego co wiem głośniki przednie napędzane są radiem, tył i sub fabrycznym wzmacniaczem.
    Więc i tak gdzies pod deską musisz je przeciąć, doprowadzić do wzmacniacza, wrócić od wzmacniacza do głośników. To samo z tyłem, tylko krótsze kable potrzebne...

A taka dłubanina z niespecjalnym stanem wiedzy skonczy się efektem porównywalnym do tejże wiedzy (bez obrazy) ;)

Lepiej oryginał odłączyć i poprowadzić nowe kable. Łatwiej podłączyć coś na nowo niż najpierw dochodzić co do czego, gdzie, a potem to przerabiać. I w razie problemów lub z innych względów łatwiej podpiąć jak było.
    Z fabrycznej kostki tylko zasilania do tabletu sobie weź. Chyba że fabryczne radio ma CAN. To ACC trzeba by "dorobić".

• #11 11 Mar 2017 23:16
    malaoko
    Poziom 6  

Jestem elektrykiem także montaz kabli i podlaczanie nie bedzie problemu tylko pierwszy raz robie cos z car audio :)
    Dobra to robimy tak:
    1: biore oryginalna kostke z zasilaniem, bedzie to wzbudzanie tabletu i jego zasilanie
    2: odpinam kostke od wzmacniacza, bedzie nie uzywana wgl
    3: kostka z glosnikami przednimi zostaje zostana poprowadzone od niej kable do wzmacniacza (w bagazniku)
    4: kable od tylnych glosnikow odpinam i prowadze sobie nowe (tez do bagaznika)
    5: kupuje kabel aux-chinch i prowadze od tabletu do bagaznika do wzmacniacza
    I teraz pytanie wzmacniacz dostanie sygnal audio tymi oto chinchami i do niego mam podpiac przednie i tylne glosniki?
    I musze kupic 2 wzmacniacz do skrzyni basowej ? Car Audio (tablet wzm tuba) - Podlaczenie tabletu wzmacniacza oraz tuby.
    Ja to widze tak tylko nie wiem skad wziasc sygnal na 2 wzmacniacz? Chyba ze nie trzeba i da sie to zrobic na 1?

• Pomocny post
    #12 11 Mar 2017 23:51
    Karaczan
    Poziom 39  

Musisz kupić 3ci wzmacniacz do skrzyni basowej!
    Czemu 3ci? Bo 2gi musisz kupić na tylne głośniki. :P

To co masz jest 2kanałowe, choć to niezły potworek ;)
    Więc jego dałbym na subwoofer, tam potrzeba mocy. A ten klocek ma jej pod dostatkiem.
    A kupić inny, słabszy wzmacniacz 4 kanałowy dla głośników przednich i tylnich.

Kwestie sygnałów dla 2ch wzmacniaczy rozwiążesz splitterami chinch. W koncu muszisz podać stereo z tabletu na 5/6 wejść wzmacniaczy.
    Ew jakiś panel volume/fader/balance/sub i niech on dzieli. Sterowanie głośnością za pomocą ekranu tabletu jest mało funkcjonalne.

Kable zasilające wzmacniacze muszą być naprawdę solidne. Szczególnie dla tego Panasa.
    RCA wysokiej jakości, prowadzone jeśli się da z dala od innych wiązek elektrycznych, np tunelem środkowym.
    Problemem może być jeszcze ładowarka tabletu. Może i pewnie będzie siać śmieci w tor audio.

• #13 12 Mar 2017 00:00
    malaoko
    Poziom 6  

Karaczan napisał:
    Musisz kupić 3ci wzmacniacz do skrzyni basowej!
    Czemu 3ci? Bo 2gi musisz kupić na tylne głośniki. :P

To co masz jest 2kanałowe, choć to niezły potworek ;)
    Więc jego dałbym na subwoofer, tam potrzeba mocy. A ten klocek ma jej pod dostatkiem.
    A kupić inny, słabszy wzmacniacz 4 kanałowy dla głośników przednich i tylnich.

Kwestie sygnałów dla 2ch wzmacniaczy rozwiążesz splitterami chinch. W koncu muszisz podać stereo z tabletu na 5/6 wejść wzmacniaczy.
    Ew jakiś panel volume/fader/balance/sub i niech on dzieli. Sterowanie głośnością za pomocą ekranu tabletu jest mało funkcjonalne.

Kable zasilające wzmacniacze muszą być naprawdę solidne. Szczególnie dla tego Panasa.
    RCA wysokiej jakości, prowadzone jeśli się da z dala od innych wiązek elektrycznych, np tunelem środkowym.
    Problemem może być jeszcze ładowarka tabletu. Może i pewnie będzie siać śmieci w tor audio.

Czyli musze kupic jeszcze dwa wzmacniacze? bo sie troche pogubilem :)
    Jesli chodzi o sterowanie volume to myslalem dac potencjometr pomiedzy aux-chinch.
    A jesli chodzi o ladowarke to zawsze mozna dac filtr na masie aux, nie wiem czy to jest ok pomysl ale widzialem taka odpowiedz w jakims temacie tutaj na forum.

• #14 12 Mar 2017 00:06
    Karaczan
    Poziom 39  

Taki tam żarcik z tymi 3ma wzmacniaczami.
    Kup 4kanałówkę do napędu głośników drzwi. A ten co masz jest w sam raz dla skrzyni basowej.

• #15 12 Mar 2017 00:09
    malaoko
    Poziom 6  

Karaczan napisał:
    Taki tam żarcik z tymi 3ma wzmacniaczami.
    Kup 4kanałówkę do napędu głośników drzwi. A ten co masz jest w sam raz dla skrzyni basowej.

Znasz jakas godna polecenia bo nie chce sie wkopac z czyms?
    Bede musial prowadzic nowe kable do glosnikow w drzwiach prawdopodobnie?
    Mam jeszcze jedno pytanie do czego sluzy wejscie w tym wzmacniaczu (speakers input).

• #16 12 Mar 2017 00:42
    Karaczan
    Poziom 39  

Generalnie nie siedzę w sprzęcie audio, ale parę instalacji się zrobiło.
    W wyborze klocków niech się ktoś bardziej obeznany w rynku wypowie.

Speakers Input to wejście sygnału wysokopoziomowego. Można tam podpiąć wyjścia głośnikowe radia, jeśli radio nie posiada wyjść RCA. W twoim przypadku zbędne.

Co do kabli głośnikowych w dzwiach... Jak nie planujesz aktualnie wymiany głośników fabrycznych to ja bym na razie zostawił to co jest. Najwyżej jak chcesz to doprowadź nowe do słupków, można z zapasem gdzieś z metr, by kiedyś dociągnąć do głośników.
    W przyszłości, przy okazji wymiany głośników w drzwiach ogarniesz tam.

• #17 12 Mar 2017 12:41
    malaoko
    Poziom 6  

A jezeli chcialbym jeszcze 2 glosniki z tylu na polce to moge je wpiac do wzmacniacza od skrzyni basowej?
    To jezeli mam nie dociagac nowych kabli do przodu to wykorzystam z kostki oryginalnej, ale do tylnych glosnikow i tak musze nowe dociagnac bo one sa polaczone z oryginalnym wzmacniaczem.

• #18 12 Mar 2017 13:14
    adam_1991r
    Poziom 21  

Każdy głośnik można zasilić tylko jednym kanałem we wzmacniaczu! Im więcej głośników tym więcej kanałów musisz mieć. Wyjątkiem jest sub który potrzebuje mostka (2ch kanałów)

I za bardzo już kombinujesz. Po co ci jeszcze jedne głośniki. Właściwie to porządny przód i sub wystarcza.

• #19 12 Mar 2017 16:43
    malaoko
    Poziom 6  

adam_1991r napisał:
    Każdy głośnik można zasilić tylko jednym kanałem we wzmacniaczu! Im więcej głośników tym więcej kanałów musisz mieć. Wyjątkiem jest sub który potrzebuje mostka (2ch kanałów)

I za bardzo już kombinujesz. Po co ci jeszcze jedne głośniki. Właściwie to porządny przód i sub wystarcza.

No ale mam oryginalne glosniki z tylu wiec szkoda ich nie wykorzystac, a chcialem jeszcze glosniki na polce w bagazniku, czyli jesli chcialbym 6 glosnikow to musze kupic wzmacniacz 6 kanalowy tak?

• #20 12 Mar 2017 17:38
    adam_1991r
    Poziom 21  

Dokładnie. I dodatkowy na suba. Najlepiej sprzedaj wszystko co tam masz i zacznij od początku czyli dobrego przodu. Da to dużo lepszy dźwięk niż cały czas dokładanie kolejnych głośników.

• #21 12 Mar 2017 17:40
    malaoko
    Poziom 6  

Spoczko 1 wzmacniacz mam do skrzyni ten Panasonic 1200w, drugi 6 kanalowy musze kupic + 6 glosnikow mozecie dac jakies propozycje bo nie znam sie.

• #22 12 Mar 2017 17:47
    adam_1991r
    Poziom 21  

Zdecyduj się. Piszesz że masz głośniki z tyłu a teraz że 6 głośników musisz kupić. Jak chcesz coś w miarę to jedna para będzie kosztowała 300zł. Wzmak szesciokanalowy jak znajdziesz to najtaniej 800zł. To już lepiej kupić przykładowo morel maximo za 550zł i do tego jakiś używany wzmacniacz typu sony, alpine czy helix. Zagra to już fajnie, a kasy zaoszczędzisz na porządny sub i ewentualny wzmacniacz do niego. No i koniecznie wygłusz drzwi jak nie masz

• #23 12 Mar 2017 17:48
    malaoko
    Poziom 6  

No mam 4 glosniki oryginalne takie jak byly ale ludzie tutaj pisali zeby wymienic dlatego napisalem jakie kupic.

• #24 12 Mar 2017 17:59
    adam_1991r
    Poziom 21  

Może jeszcze jedne na suficie i w bagażniku żeby przy otwarciu klapy było słychać? Zrób tak jak napisałem wyżej. Porządny przód i sub i będzie dużo lepiej niż milion głośników.

• #25 12 Mar 2017 19:19
    malaoko
    Poziom 6  

A do suba i 2 glosnikow wystarczy mi 1 wzmacniacz? ten co mam czy nie?

• #26 12 Mar 2017 19:33
    adam_1991r
    Poziom 21  

Odpowiedź już w tym wątku jest. Ilu kanałowy masz wzmacniacz? Przecież z tego to wynika. Do głośników przednich i suba musisz mieć albo dwa wzmacniacze 2 kanały lub jeden wzmacniacz 4 kanałowy.

• #27 12 Mar 2017 19:49
    malaoko
    Poziom 6  

Okey to juz 90 % rzeczy wiem teraz jeszcze mam problem z regulacja glosnosci, moge uzyc potencjometru pomiedzy subem a auxem z tabletu?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson