Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel Link Key a router mr3420

11 Mar 2017 12:50 1806 2
  • Poziom 5  
    Witam. Kilka dni temu dziadek podpisał umowę na internet z orange (20GB/msc, 5mb/s, 40zł miesięcznie). Dostał modem alcatel link key, ale z racji, że chciałby mieć internet bezprzewodowy przywiozłam swój stary router - mr3420. Próbowałam go skonfigurować aby działał w połączeniu z w.w modemem, ale ciągle nie ma dostępu do internetu :/ Dioda na modemie świeci się na czerwono, co oznacza, że połączono z siecią LTE. Dodam, że w ustawieniach modemu nie mogę wyłączyć automatycznego sprawdzania kodu PIN. Proszę o pomoc!
  • Specjalista Sieci, Internet
    Dobra rada niech dziadek zrezygnuje z tej umowy jeśli może. Zawarł ja na fatalnych warunkach z najgorszym możliwym sprzętem. Nikt kto ma trochę pojęcia nie bierze tej oferty Orange z takim złomem, ten modem wart jest 0 zł a dziadkowi sprzedali go chyba z zapasów-wykopalisk. Oni od dawna go już nie oferują , sprzęt Alcatela nie jest kompatybilny z większością routerów w tym z MR-3420. W Orange bierze się ofertę Internet LTE dla domu za 59,90 150+70GB , noce poza limitem a ze sprzętu tylko MF286 za 0 zł. To router z LTE-A wart 500-600 zł. Gdzie dziadek chce korzystać z internetu mobilnego LTE?
  • Poziom 5  
    To samo mu powiedziałam jak tylko zobaczyłam faktury... Chciał zrobić babci prezent na urodziny, ale chyba niezbyt dobrze mu to wyszło, bo wpakował się w totalne bagno. Tym bardziej, że niedługo kończy mu się umowa z cyfrowym polsatem i może wziąć internet + telewizję, choćby za tą za 85 zł :/ Nie wiem jak mam mu to powiedzieć bo pewnie się obrazi, eh...
    Co do zastosowań tego internetu - przeglądanie stron WWW i ewentualnie Skype.