Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen Xsara prędkościomierz zaniża prędkość

11 Mar 2017 15:20 1959 5
  • Level 9  
    Witam.
    Mam Citroena Xsare 1.6 16v aut.
    Od jakiegoś czasu zorientowałem się, że mój licznik zaniża prędkość o jakieś 20%. Np. Według licznika jadę 50km/h, a według GPSa 60. Im szybciej jade tym wieksza różnica. Np przy licznikowych 100 km/h jest ponad 120km/h wedlug GPSa.
    Proszę o pomoc
  • Moderator of Cars
    Podaj rocznik auta, wersję nadwozia i rozmiar kół.
  • Level 16  
    Witam. Mam ten sam problem z prędkościomierzem w mojej xsarze 98 combi 1.4B. Tyle tylko że mój problem powstał tak przynajmniej mi się wydaje że w pewnym czasie miałem słabą masę między silnikiem a nadwoziem co powodowało kiepskie palenie. Rozrusznik słabo kręcił a wskazówki prędkościomierza i obrotomierza skakały od minimum do maksimum i czasem zostawały w różnych pozycjach. Po prostu odbijały się o palik w liczniku. Naprawić było można przez odkręcenie klemy akumulatora i ponowne przykręcenie przez takie jakby ślizganie o słupek przy załączonym zapłonie aż obie wskazówki ustawiły się na swoim miejscu. Druga osoba w tym czasie musiała obserwować licznik. I właśnie od tamtego czasu prędkościomierz pokazuje o ok.10km mniej. Myślę że licznik wskazówka uległa uszkodzeniu lub przestawiła się na osi. Co o tym myślicie i czy istnieje taka możliwość. Lub inny mechanizm prędkościomierza jest uszkodzony. Przebyte kilometry wskazuje ok.
  • Level 9  
    @Ociz 2002r - hatchback 195/55/15

@Slawek str - moj problem jest troszke inny. U mnie jest różnica w przejechanych kilometrach i różnica prędkości nie jest stała tylko im szybciej jadę tym jest większa.
  • Moderator of Cars
    Rozmiar kół właściwy.
    Zacznij od sprawdzenia testerem jaką prędkość widzi sterownik silnika.
  • Level 9  
    Samo się naprawiło... jednak co Francuz, to Francuz...